Zdravo a chutne? Varte v pare

19. 08. 2011 Zdieľať

Varenie v parnej rúre pomáha potravinám zachovať si dôležité výživové vlastnosti a vitamíny - napr. varenie brokolice v pare zaručuje, že si zachová o 67 % vitamínu C viac ako pri varení vo vode. Navyše, jedlo pripravené v pare má neuveriteľne prirodzenú chuť. Mäso a ryby jemne pečené v parnej rúre si zachovávajú svoje vlastné minerály a vďaka vlhkému prostrediu nie je potrebný žiadny dodatočný tuk a jedlo sa nepripečie, mäso nestráca na objeme a je šťavnaté.

Čo variť v pare?

Všetko. Para je ideálna na prípravu zeleniny, rôznych druhov mäsa, príloh či dezertov. Zelenina si vďaka pare zachová svoju farbu a tvar. Výsledkom je zdravšie jedlo, pretože zelenina pripravená v parnej rúre stratí oveľa menej vitamínov a minerálov, ako tá pripravovaná v klasickej rúre. Pri pečení a úprave mäsa sa zoznámite s teplotnou sondou, ktorá presne meria teplotu vo vnútri pokrmu, a tak steakové hody vyjdú presne podľa vašich predstáv.

Na čom variť v pare?

V domácnostiach sa na prípravu jedál v pare používa viacero rozličných zariadení. Najvyspelejším spôsobom je parná rúra s pridanou možnosťou multifunkčného ohrevu. Takto sa dá kombinovať pravá sýta para s klasickým teplovzdušným ohrevom (horný spodný ohrev, gril a pod. ) s parou. Ak sa teda teraz chystáte na kúpu novej rúry, pozrite si aj tú s parnou funkciou. 

 Rúra, ktorá splní všetky vaše priania

Samostatne zabudovateľná parná rúra AEG BS7304021M poteší kuchárov a gazdinky zväčšeným vnútorným objemom až na 74 litrov. V kuchyni vás nebude rušiť trieskaním dvierok, vďaka funkcii tlmeného dovierania dvierok SoftMotion. Ovláda sa elektronicky, dotykom prehľadného LCD displeja. Ponúka niekoľko možností prípravy jedál v pare, v kombinácii s teplovzdušným ohrevom. Jej vnútorný povrch je upravený pre ľahšie čistenie, zvonku je odolná voči odtlačkom prstov. Samozrejmosťou je mechanický zámok dverí či detská poistka. O kvalitu pečenia sa postará obľúbená teplotná sonda. V balení okrem spotrebiča nájdete aj špeciálnu sadu plechov na pečenie v pare, smaltovaný plech a dva nerezové rošty.

Viac informácii získate na www.aeg-electrolux.sk

Kategória: Aktuality
Tagy: kuchyňa parná rúra varenie
Zdieľať článok