Cesta ku kuchyni snov nemusí byť tŕnistá

Cesta ku kuchyni snov nemusí byť tŕnistá

01. 06. 2010
Zdieľať

Kuchyňa slúži dobre iba vtedy, keď v maximálnej možnej miere zodpovedá predstavám jej používateľov. Ku spokojnosti s kuchyňou však vedie tŕnistá cesta, pretože prvé zariaďovanie nábytkom a jej vybavením sa často spája s malými používateľskými skúsenosťami.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Hettich SR s.r.o. —

Spoločnosť HETTICH, ktorá je jedným z najvýznamnejších svetových dodávateľov nábytkového kovania, kladie veľký dôraz na osvetovú činnosť. Vychádza z množstva postrehov a praktických skúseností bežných používateľov kuchýň, ktorí na výstavách a u obchodníkov hľadajú recept na drobné nedostatky svojej kuchyne. Výsledkom snaženia sa dizajnérov, technikov a konštruktérov je koncept s názvom Inteligentná kuchyňa (viac na: www.hettich.com/intelligentkitchens/index_sk.html).

Na základe dôkladných analýz pohybu pri práci v kuchyni, aplikácií ergonomických pravidiel a postrehov bežných používateľov je predstava o pravidlách zariaďovania kuchyne nábytkom a doplnkami stále dokonalejšia. Program Inteligentná kuchyňa je preto tým správnym riešením. Získané poznatky sa realizujú tak, že sa rozdelí kuchyňa na vybrané zóny, určia sa základné rozmery a pozície jednotlivých kusov nábytkových zostáv, vhodne sa umiestnia pracovné plochy, jednotlivé skrinky, spotrebiče, svietidlá a podlahové krytiny. Ak využijete aspoň niekoľko ponúkaných postrehov spoločnosti HETTICH, naplánovať ideálnu kuchyňu s vysokým komfortom prevádzky bude omnoho jednoduchšie.

Koncept Inteligentná kuchyňa vychádza z osvedčeného usporiadania kuchynského priestoru do piatich základných zón, ktoré sa rozmiesťujú podľa frekvencie ich používania a na seba nadväzujúcich procesov pri varení. Usporiadanie pracovných zón sa dá určiť pre všetky typy kuchynských zostáv, či už ide o jedno- alebo dvojdielnu radovú kuchyňu, kuchynskú zostavu v tvare písmena L, U alebo G, či kuchyňu s ostrovčekom. Svoje miesto v ktorejkoľvek z týchto kuchýň nájde pracovný priestor, kde sa varí, priestor na umytie riadu a dočasné úložisko odpadkov, priestor na uskladnenie potravín, na skladovanie hrncov, panvíc a veľkého riadu a priestor na skladovanie najčastejšie používaného vybavenia ako sú taniere alebo príbory.

Koncept Inteligentná kuchyňa prináša bohato prepracovaný súbor skúseností a poznatkov, ale hlavne praktických riešení, ktoré môžu byť hodnotným zdrojom pre každého, kto si nechá poradiť. Prezentované postrehy vám totiž výrazne ušetria starosti, materiál, čas, peniaze a zdravie. Inteligentná kuchyňa ponúka aj prehľad základných bezpečnostných pravidiel, ktoré treba dôsledne dodržiavať najmä v domácnosti, v ktorej sú deti a zvierací miláčikovia.

Viac informácií nájdete na www.hettich.sk

Kategória: Bývanie Kuchyňa, jedáleň
Zdieľať článok

Diskusia