Zdroj: Shutterstock

Päť šikovných i hravých doplnkov do detskej izby

18. 09. 2023
Zdieľať

Tvorivých a hravých nápadov v detskej izbe nikdy nie je dosť. Hľadáte doplnky do kráľovstva svojho malého syna alebo dcéry? Potrebujete nápady na úsporné riešenia či úložné systémy pre študenta? Inšpirujte sa našimi tipmi.

1. Poschodová posteľ s úložným priestorom

Táto posteľ pre dve ratolesti zaberie málo miesta, a pritom ponúka nielen priestor na spanie, ale aj na odkladanie. Sivo-bielu kombináciu ľahko spestríte farebnou posteľnou bielizňou či vankúšmi.

Dievčenská poschodová posteľ v tvare zámku zo svetlého dreva s policami miesto zadnej steny a odkladacími boxmi, ktoré slúžia aj ako schody.

Ani malá detská izba pre viacerých potomkov nemusí byť problém, stačí siahnuť po vhodnom nábytku. Zdroj: Shutterstock

2. Posteľ ako domček

Malé deti ocenia posteľ v podobe domčeka so strechou. Podporí ich fantáziu a je základom nielen kvalitného spánku, ale aj denných hier.

Detská biela posteľ v tvare domu s pásikavými modro-sivými obliečkami na vankúši a perine a biely macíkom v roku na svetlých parketách a pri bielej stene. Na zemi biely oválny chlpatý koberec a detské drevené hračky.

Hravé postele podporia detskú fantáziu. Zdroj: Möbelix

Prečítajte si tiež
Čo by ste mali zvážiť pri výbere koberca do detskej izby?

3. Súprava úložných boxov

Takúto súpravu oceníte v akejkoľvek miestnosti a budete mať raz-dva upratané.

Súprava sivých úložných boxov v rôznych odtieňoch a veľkostiach s drevenou rúčkou na uchytenie na vrchu, prípadne s pletenými uškami.

Úložné boxy ukryjú väčšie i menšie drobnosti. Zdroj: Möbelix

4. Veselá hojdačka

Látková hojdačka, ktorá sa vešia na háčik upevnený v strope, je príjemným spestrením izby pre predškolákov. Kto by sa nerád hojdal?

Detská látková hojdačka v tvare slzy so vzorom farebných koníkov, zavesená na strope. V nej sedí dievčatko a v ruke drží malého jednorožca. Súčasťou izby je aj viacposchodová polička s dvierkami a nízky biely stôl na maľovanie.

Hojdačka pre deti vytvorí hravé miesto na sedenie a nezaberie priestor na podlahe. Zdroj: Möbelix

Prečítajte si tiež
Bezpečné a jednoduché tipy na čistenie detských hračiek. Ako vám pri tom pomôže mraznička?

5. Multifunkčná skriňa

V izbách pre školákov i študentov sa výborne uplatní multifunkčný nábytok. Rohový šatník má z bočnej strany police a ďalšie úložné systémy vrátane vonkajšieho vešiaka.

Bielo-drevená multifunkčná skriňa s dvierkami aj zaoblenými rohovými policami. Vedľa nej je vešiak na veci a vysoká drevená polica.

V študentskej izbe sa rýchlo zaplní aj veľká skriňa. Zdroj: Möbelix

Náš tip

Niekedy je ťažké nájsť kompromis pri predstavách detí o tom, ako by mala vyzerať ich izba. Určite ju však nerobte len podľa seba či podľa dizajnéra. Deti by pri navrhovaní mali mať svoje slovo.

Text: Sabína Zavarská
Foto: Möbelix, Shutterstock
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Detská izba
Tagy: bytové doplnky detská izba detský nábytok doplnky do detskej izby zariaďovanie detskej izby
Zdieľať článok

Diskusia