Dom na skale ako vystrihnutý z rozprávky

20. 04. 2012
Zdieľať

Clingstone, ako tento dom majitelia nazývajú, si na ostrove nechal postaviť architekt Lovering Wharton po tom, čo mu jeho letný dom vláda zabavila. Jeho pozemok mal byť použitý na rozšírenie vojenského priestoru.

Wharton vyhlásil, že si postaví dom na mieste, kde ho nebude nikto otravovať. Uznajte, podarilo sa mu to úplne 100%. Stavba ho vyšla na 37 tisíc dolárov, pretože pôvodne bol Clingstone honosné sídlo s vlastnou lodenicou. Dramaticky vyčnieva zo skaly v zálive už úctyhodných 107 rokov. Po 20 rokoch, počas ktorých bol dom opustený, ho kúpil v roku 1961 bostonský architekt Henry Wood a jeho vtedajšia manželka Joan len za 3.600 dolárov.


Dom sa nachádza na malom ostrove Rhode Island v zálive Narragansett Bay v USA. Má tri poschodia  s veľkou centrálnou halou a 23 izbami. Celý interiér domu je z dreva, pričom konštrukčný systém tejto drevostavby tvoria pevné dubové trámy, aby ju nezdolal ani prípadný hurikán. Nikto neveril, že drevostavba postavená na ostrove bude schopná čeliť ostrovným poveternostným podmienkam.


Dom na skale ako vystrihnutý z rozprávky

1094706
home-designing.com

Nachádza sa tu 10 priestranných spální a je problém nájsť takú, ktorá nemá výhľad. Z miestnosti prispôsobenej na hranie pin-pongu môžete sledovať Newportský most. Po nespočetných pracovných víkendoch sa z Clingstonu stal dom so solárnymi panelmi, veternou elektrárňou, čističkou na úžitkovou vodu a splachovacím záchodom. Len pre pitnú vodu je stále nutné jazdiť do neďalekého Jamestownu. A ak sa kamarátite s pánom Woods, môžete byť pozvaní na tzv. Deň pamiatky na Clingstone, keď sa dostanete k umývaniu jedného zo 65 okien! 🙂


Dom na skale ako vystrihnutý z rozprávky

1094709
home-designing.com


Dom na skale ako vystrihnutý z rozprávky

1094713
home-designing.com

Kategória: Bývanie Návšteva
Zdieľať článok

Diskusia