10 šikovných spotrebičov, ktoré musíte mať

13. 03. 2020
Zdieľať

Na inteligentné spotrebiče sme si už celkom zvykli, ale čo je nové? Chladnička, ktorá vie, čo v nej máte, a dokonca vám ukáže televízne vysielanie, ktoré beží u vás v obývačke, práčka, ktorá sama odváži bielizeň a automaticky nadávkuje prací prostriedok, alebo sušička, vďaka ktorej usušíte všetky typy materiálov. Je z čoho vyberať.

Práčka LG F4WV909P2 je vybavená AI DD™ – inteligentným systémom prania, ktorý automaticky odváži bielizeň, následne deteguje jemnosť vlákien a podľa toho si zvolí optimálne nastavenie prania. Takto sa zvýši ochrana tkanín až o 18 %. Vďaka wi-fi pripojeniu je interakcia s ňou úplne jednoduchá – práčku dokážete ovládať na diaľku pomocou technológie SmartThinQ™ a zároveň umožňuje prístup k najnovším inováciám, napríklad sťahovať nové pracie programy. Technológia TurboWash™ 360° zase využíva 3D dýzy na sprchovanie bielizne v štyroch smeroch, a tak práčka 
ponúka dôkladné vypranie iba za 39 minút.

Cena: 799 €
www.lge.skinteligentné domáce spotrebiče
BSH domácí spotřebiče s.r.o. – org. zložka Bratislava

Sušička bielizne Bosch WTX87EH0EU disponuje viacerými inteligentnými funkciami v rámci aplikácie Home Connect, nainštalovanej v mobile alebo tablete. v prípade, že máte aj novú práčku Bosch Home Connect, funkcia Smart Dry automaticky vyberie najlepší program sušenia na základe posledného pracieho cyklu. Pomocou FlexStart v aplikácii si môžete zvoliť čas, počas ktorého majú byť vaše spotrebiče v prevádzke. Podmienkou je systém riadenia energie založený na EEBUS alebo fotovoltický kolektor, ktoré následne automaticky pripoja spotrebiče k najdostupnejšiemu zdroju energie. Funkcia Easy Start zase zoberie rozhodovanie na seba a vždy vám odporučí správny program.

Cena: 1 139 €
www.bosch-home.com/skinteligentné domáce spotrebiče
AEG – Electrolux

Sušička bielizne AEG Absolutecare T8DEA68S vám prinesie do života viac komfortu. Dokážete ju ľahko ovládať pomocou aplikácie MY AEG. Stačí zadať znaky zo štítka oblečenia a sušička zvolí ten najlepší program za vás. Systém AbsoluteCare® má programy na šetrné sušenie všetkých druhov materiálov vrátane tých najnáročnejších. Každá tkanina sa úplne vysuší vďaka správnemu pohybu a teplote, pričom si zachová kvalitu i vzhľad. Nemusíte sa obávať ani poškodenia bielizne vysokými teplotami. Senzory technológie SensiDry® monitorujú cyklus sušenia a strážia teplotu, aby odevy neboli vystavené zbytočne vysokým teplotám.

Cena: 889 €
www.aeg.skinteligentné domáce spotrebiče
Miele

Práčka Miele WWG 660, ako aj ďalšie spotrebiče tejto značky ponúkajú možnosť ovládania prostredníctvom aplikácie Miele@home dostupnej pre Android aj iOS. Pomocou WiFiConn@ct ju jednoducho pripojíte k internetu a môžete aj na diaľku kontrolovať procesy a aktuálny stav pracích prostriedkov. Dokúpenie míňajúcich sa prostriedkov je potom záležitosťou pár kliknutí. Funkcia AddLoad informuje o tom, dokedy je od spustenia programu možné pridať zabudnutú bielizeň. Práčku môžete na diaľku spustiť aj zastaviť a všetky jej programy máte pod palcom. Jediné, o čo sa musíte postarať osobne, je naloženie a vyloženie bielizne.

Cena: 1 199 €
www.miele.sk

Tip: Všetko pre rekonštrukciu na jednom miesteinteligentné domáce spotrebiče
Whirlpool

Práčka Whirlpool FRR 12451 s technológiou 6. ZMYSEL rozpozná veľkosť náplne prostredníctvom nasiakavosti bielizne a automaticky nastaví zdroje, neustále monitoruje prací cyklus a zabezpečuje optimálny výkon, pričom ušetrí až 50 % energie, vody a času. Práčku môžete ovládať na diaľku pomocou mobilného zariadenia. V telefóne alebo tablete si jednoducho naplánujte pranie, získate užitočné tipy na jej efektívnejšie používanie, dokonca dokážete skontrolovať aj jej technický stav. Starosti si už nemusíte robiť ani s dávkovaním pracieho prostriedku a aviváže – nová technológia PrecisionDose™ to urobí automaticky za vás.

Cena: 999 €
www.whirlpool.skinteligentné domáce spotrebiče
GORENJE Slovakia

Chladnička Gorenje NRK6193TX4 je riadená systémom AdaptTech, ktorý zaznamenáva každých sedem dní vašu aktivitu spojenú s používaním chladničky. Zabudované senzory „sledujú“ zvyky používateľa, pričom zaznamenávajú, kedy a ako často chladničku otvárate. Na základe toho spotrebič prispôsobí svoju prevádzku a pri častom otváraní dvierok si koordinuje teplotu – zníži ju o 1 alebo 2 °C, čím ju udržuje stabilnú a zaručí, že potraviny zostanú čerstvé a plné živín. Zabráni tak teplotnému šoku, výkyvom teploty a predčasnému kazeniu potravín.

Cena: 649 €
www.gorenje.skinteligentné domáce spotrebiče
Philips

Kávovar Philips LatteGo dokáže urobiť až šesť rôznych kávových nápojov. Jeho výnimočnou schopnosťou je vysokorýchlostné miešanie mlieka so vzduchom v okrúhlej komore peniča s následným pridaním krémovej vrstvy mliečnej peny ideálnej teploty do vašej šálky. Za túto schopnosť bol v roku 2017 ocenený v spotrebiteľskom teste v Nemecku, ktorý porovnával popredné plnoautomatické espresso kávovary na jeden dotyk (káva + mlieko). Kávovar prekvapí aj bezproblémovou údržbou. Je totiž vyrobený bez zbytočných hadičiek či iných skrytých častí.

Cena: od 469 €
www.philips.sk/lattegointeligentné domáce spotrebiče
Sencor

Robotický vysávač Sencor SRV 9250 vysáva a umýva podlahy bez toho, aby ste ho doma zapli. Ovládať ho môžete cez mobilnú aplikáciu, na ktorej vidíte nastavený program, vykonávanú činnosť i stav batérie. Vysávač si pomocou laserovej navigácie zmapuje priestor a vyberie optimálnu cestu, na ktorej sa orientuje prostredníctvom navigácie Smart GYRO a infračervenými senzormi. Vďaka tomu sa vyhne každej prekážke, s ľahkosťou prechádza z kobercov na podlahy, prekonáva prahy, dokonca ani nespadne zo schodov. V tichom režime vás nevyruší ani pri spánku či televízii. Po práci alebo pri nízkom stave batérie sa sám zaparkuje do nabíjacej stanice.

Cena: 449 €
www.sencor.skinteligentné domáce spotrebiče
Siemens

Americká chladnička Side by Side Siemens iQ700 disponuje technológiou Home Connect vďaka ktorej si môžete jej obsah prezrieť kdekoľvek a kedykoľvek a pripraviť si presné plány varenia, napríklad aj s použitím mobilnej aplikácie s receptami. Je vybavená dvoma vysokovýkonnými kamerami, ktoré spravia fotografiu zakaždým, keď sa spotrebič zavrie. Pomocou aplikácie si taktiež môžete nastavovať teplotu alebo získať praktické informácie o jedle. Dokonca dokáže rozpoznať až 60 druhov ovocia a zeleniny a takisto odporučiť, ktorá priehradka je na uloženie najvhodnejšia alebo aká je ideálna teplota na uskladnenie.

Cena: 2 269 €
www.siemens-home.bsh-group.com/skinteligentné domáce spotrebiče
Samsung

Chladnička Samsung Family Hub je vďaka wi-fi, bluetooth a veľkému zabudovanému displeju informačným centrom domácnosti. Na displeji je možné si zobraziť kalendáre členov domácnosti, pripraviť si nákupný zoznam, nájsť nový recept, či sa len pozrieť, čo je v chladničke, a to vďaka vnútorným kamerám. Jej obsah si tak viete pozrieť napríklad aj priamo v obchode cez smartfón. Po prepojení s ďalšími zariadeniami si z nej môžete vybaviť aj telefonát, prípadne si pozrieť televízne vysielanie, ktoré beží u vás v obývačke.

Cena: 2 990 €
www.samsung.sk

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: chladničky inteligentné spotrebiče Sme doma sušičky
Zdieľať článok

Diskusia