10 šikovných spotrebičov, ktoré musíte mať

13. 03. 2020
Zdieľať

Na inteligentné spotrebiče sme si už celkom zvykli, ale čo je nové? Chladnička, ktorá vie, čo v nej máte, a dokonca vám ukáže televízne vysielanie, ktoré beží u vás v obývačke, práčka, ktorá sama odváži bielizeň a automaticky nadávkuje prací prostriedok, alebo sušička, vďaka ktorej usušíte všetky typy materiálov. Je z čoho vyberať.

Práčka LG F4WV909P2 je vybavená AI DD™ – inteligentným systémom prania, ktorý automaticky odváži bielizeň, následne deteguje jemnosť vlákien a podľa toho si zvolí optimálne nastavenie prania. Takto sa zvýši ochrana tkanín až o 18 %. Vďaka wi-fi pripojeniu je interakcia s ňou úplne jednoduchá – práčku dokážete ovládať na diaľku pomocou technológie SmartThinQ™ a zároveň umožňuje prístup k najnovším inováciám, napríklad sťahovať nové pracie programy. Technológia TurboWash™ 360° zase využíva 3D dýzy na sprchovanie bielizne v štyroch smeroch, a tak práčka 
ponúka dôkladné vypranie iba za 39 minút.

Cena: 799 €
www.lge.skinteligentné domáce spotrebiče
BSH domácí spotřebiče s.r.o. – org. zložka Bratislava

Sušička bielizne Bosch WTX87EH0EU disponuje viacerými inteligentnými funkciami v rámci aplikácie Home Connect, nainštalovanej v mobile alebo tablete. v prípade, že máte aj novú práčku Bosch Home Connect, funkcia Smart Dry automaticky vyberie najlepší program sušenia na základe posledného pracieho cyklu. Pomocou FlexStart v aplikácii si môžete zvoliť čas, počas ktorého majú byť vaše spotrebiče v prevádzke. Podmienkou je systém riadenia energie založený na EEBUS alebo fotovoltický kolektor, ktoré následne automaticky pripoja spotrebiče k najdostupnejšiemu zdroju energie. Funkcia Easy Start zase zoberie rozhodovanie na seba a vždy vám odporučí správny program.

Cena: 1 139 €
www.bosch-home.com/skinteligentné domáce spotrebiče
AEG – Electrolux

Sušička bielizne AEG Absolutecare T8DEA68S vám prinesie do života viac komfortu. Dokážete ju ľahko ovládať pomocou aplikácie MY AEG. Stačí zadať znaky zo štítka oblečenia a sušička zvolí ten najlepší program za vás. Systém AbsoluteCare® má programy na šetrné sušenie všetkých druhov materiálov vrátane tých najnáročnejších. Každá tkanina sa úplne vysuší vďaka správnemu pohybu a teplote, pričom si zachová kvalitu i vzhľad. Nemusíte sa obávať ani poškodenia bielizne vysokými teplotami. Senzory technológie SensiDry® monitorujú cyklus sušenia a strážia teplotu, aby odevy neboli vystavené zbytočne vysokým teplotám.

Cena: 889 €
www.aeg.skinteligentné domáce spotrebiče
Miele

Práčka Miele WWG 660, ako aj ďalšie spotrebiče tejto značky ponúkajú možnosť ovládania prostredníctvom aplikácie Miele@home dostupnej pre Android aj iOS. Pomocou WiFiConn@ct ju jednoducho pripojíte k internetu a môžete aj na diaľku kontrolovať procesy a aktuálny stav pracích prostriedkov. Dokúpenie míňajúcich sa prostriedkov je potom záležitosťou pár kliknutí. Funkcia AddLoad informuje o tom, dokedy je od spustenia programu možné pridať zabudnutú bielizeň. Práčku môžete na diaľku spustiť aj zastaviť a všetky jej programy máte pod palcom. Jediné, o čo sa musíte postarať osobne, je naloženie a vyloženie bielizne.

Cena: 1 199 €
www.miele.skinteligentné domáce spotrebiče
Whirlpool

Práčka Whirlpool FRR 12451 s technológiou 6. ZMYSEL rozpozná veľkosť náplne prostredníctvom nasiakavosti bielizne a automaticky nastaví zdroje, neustále monitoruje prací cyklus a zabezpečuje optimálny výkon, pričom ušetrí až 50 % energie, vody a času. Práčku môžete ovládať na diaľku pomocou mobilného zariadenia. V telefóne alebo tablete si jednoducho naplánujte pranie, získate užitočné tipy na jej efektívnejšie používanie, dokonca dokážete skontrolovať aj jej technický stav. Starosti si už nemusíte robiť ani s dávkovaním pracieho prostriedku a aviváže – nová technológia PrecisionDose™ to urobí automaticky za vás.

Cena: 999 €
www.whirlpool.skinteligentné domáce spotrebiče
GORENJE Slovakia

Chladnička Gorenje NRK6193TX4 je riadená systémom AdaptTech, ktorý zaznamenáva každých sedem dní vašu aktivitu spojenú s používaním chladničky. Zabudované senzory „sledujú“ zvyky používateľa, pričom zaznamenávajú, kedy a ako často chladničku otvárate. Na základe toho spotrebič prispôsobí svoju prevádzku a pri častom otváraní dvierok si koordinuje teplotu – zníži ju o 1 alebo 2 °C, čím ju udržuje stabilnú a zaručí, že potraviny zostanú čerstvé a plné živín. Zabráni tak teplotnému šoku, výkyvom teploty a predčasnému kazeniu potravín.

Cena: 649 €
www.gorenje.skinteligentné domáce spotrebiče
Philips

Kávovar Philips LatteGo dokáže urobiť až šesť rôznych kávových nápojov. Jeho výnimočnou schopnosťou je vysokorýchlostné miešanie mlieka so vzduchom v okrúhlej komore peniča s následným pridaním krémovej vrstvy mliečnej peny ideálnej teploty do vašej šálky. Za túto schopnosť bol v roku 2017 ocenený v spotrebiteľskom teste v Nemecku, ktorý porovnával popredné plnoautomatické espresso kávovary na jeden dotyk (káva + mlieko). Kávovar prekvapí aj bezproblémovou údržbou. Je totiž vyrobený bez zbytočných hadičiek či iných skrytých častí.

Cena: od 469 €
www.philips.sk/lattegointeligentné domáce spotrebiče
Sencor

Robotický vysávač Sencor SRV 9250 vysáva a umýva podlahy bez toho, aby ste ho doma zapli. Ovládať ho môžete cez mobilnú aplikáciu, na ktorej vidíte nastavený program, vykonávanú činnosť i stav batérie. Vysávač si pomocou laserovej navigácie zmapuje priestor a vyberie optimálnu cestu, na ktorej sa orientuje prostredníctvom navigácie Smart GYRO a infračervenými senzormi. Vďaka tomu sa vyhne každej prekážke, s ľahkosťou prechádza z kobercov na podlahy, prekonáva prahy, dokonca ani nespadne zo schodov. V tichom režime vás nevyruší ani pri spánku či televízii. Po práci alebo pri nízkom stave batérie sa sám zaparkuje do nabíjacej stanice.

Cena: 449 €
www.sencor.skinteligentné domáce spotrebiče
Siemens

Americká chladnička Side by Side Siemens iQ700 disponuje technológiou Home Connect vďaka ktorej si môžete jej obsah prezrieť kdekoľvek a kedykoľvek a pripraviť si presné plány varenia, napríklad aj s použitím mobilnej aplikácie s receptami. Je vybavená dvoma vysokovýkonnými kamerami, ktoré spravia fotografiu zakaždým, keď sa spotrebič zavrie. Pomocou aplikácie si taktiež môžete nastavovať teplotu alebo získať praktické informácie o jedle. Dokonca dokáže rozpoznať až 60 druhov ovocia a zeleniny a takisto odporučiť, ktorá priehradka je na uloženie najvhodnejšia alebo aká je ideálna teplota na uskladnenie.

Cena: 2 269 €
www.siemens-home.bsh-group.com/skinteligentné domáce spotrebiče
Samsung

Chladnička Samsung Family Hub je vďaka wi-fi, bluetooth a veľkému zabudovanému displeju informačným centrom domácnosti. Na displeji je možné si zobraziť kalendáre členov domácnosti, pripraviť si nákupný zoznam, nájsť nový recept, či sa len pozrieť, čo je v chladničke, a to vďaka vnútorným kamerám. Jej obsah si tak viete pozrieť napríklad aj priamo v obchode cez smartfón. Po prepojení s ďalšími zariadeniami si z nej môžete vybaviť aj telefonát, prípadne si pozrieť televízne vysielanie, ktoré beží u vás v obývačke.

Cena: 2 990 €
www.samsung.sk

TEXT: MIROSLAVA MACEKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: chladničky inteligentné spotrebiče Sme doma sušičky
Zdieľať článok
Španielska Valencia chce premeniť svoje cintoríny na najväčšiu mestskú solárnu farmu v krajineASB.sk

Španielska Valencia chce premeniť svoje cintoríny na najväčšiu mestskú solárnu farmu v krajine

Ako nanesiete silikón skutočne dokonale? Vyskúšajte tento trik!Urob si sám

Ako nanesiete silikón skutočne dokonale? Vyskúšajte tento trik!

Majster roka 2023: Detský domček na vyvýšenej platforme s terasouUrob si sám

Majster roka 2023: Detský domček na vyvýšenej platforme s terasou

Máte málo miesta pre pestovanie rastlín na balkóne? Inšpirujte sa kreatívnym riešením domáceho majstraUrob si sám

Máte málo miesta pre pestovanie rastlín na balkóne? Inšpirujte sa kreatívnym riešením domáceho majstra

Diskusia