Zdroj: iStock

Hlási vám práčka poruchu? Nepanikárte, radšej si pozrite, čo znamenajú chybové kódy na displeji

30. 06. 2003 Zdieľať

Poznáte to. Keď máte rozbehnuté pranie, práčka prestane fungovať. Začne vydávať výstražné zvuky, prípadne na displeji začne blikať nezrozumiteľná skratka písmena a čísla. Niečo nie v poriadku, ale nemusí to byť dôvod na paniku. Možno to vyriešite rýchlo a bez servisného technika. Treba však vedieť, akú poruchu práčka hlási. Pozrite si význam chybových kódov.

Chybové kódy sa pri jednotlivých značkách väčšinou líšia. Preto ponúkame zoznam kódov niektorých výrobcov. Môže vám pomôcť zistiť, ako postupovať a či je nutné volať servis.

V prípade porúch, s ktorými si neporadíte sami, sa obráťte na zákaznícky servis výrobcu. Niektoré značky poskytujú aj inštruktážne videá, ako si jednotlivé poruchy odstrániť.

Značky výrobkov sú v zozname uvedené v abecednom poradí.

Prevencia sa oplatí

Ak je to  možné, uvádzame aj konkrétne opatrenie, ktoré pomôže problému predísť v budúcnosti. V jednom sa totiž všetci výrobcovia zhodujú. Najviac sa oplatí prevencia, ktorá pomáha pokazeniu práčky predchádzať. XY rád, ako sa vyhnete najčastejším problémom s práčkou, uvádzame v závere zoznamu chybových kódov.

Ďalej si pozrite zoznam chybových kódov práčok vybraných značiek. Nasledujú práčky Bosch.

1 / 5
Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: chybové kódy práčok poruchy v domácnosti práčky
Zdieľať článok