Zdroj: Kärcher

Parné čistenie s parnými čističmi Kärcher: Revolúcia vo vašom domácom čistení

22. 09. 2023 Zdieľať

Parné čistenie sa stáva modernou voľbou pre domáce upratovanie a starostlivosti o rôzne povrchy. Kärcher prináša do domácností inovatívne parné čističe, ktoré menia spôsob, akým čistíte. Možnosti využitia našich parných čističov sú rôznorodé a okrem čistenia vám para vynikajúco poslúži aj pri žehlení a ošetrovaní textílií. Objavte rôznorodé použitie pary a nechajte sa prekvapiť kopou možností.

Čistenie dlažby:

Na medzičistenie alebo základné čistenie, je parný čistič vhodný vďaka širokej ponuke príslušenstva a utierok pre rôzne povrchy. Parné čističe sa dajú bezpečne použiť na väčšinu druhov dlažby v interiéri aj exteriéri. Dôležitou podmienkou je dostatočne pomalé posúvanie podlahovej hubice po dlažbe, aby sila pary dokázala rozpustiť aj najodolnejšie nečistoty. Čistenie škár si rovnako vyžaduje pomalšie a obojsmerné posúvanie hubice po dlažbe, aby mala kontakt s každou škárou samostatne. Pred čistením dlažby odporúčame dôkladne dlažbu povysávať.

Žena čistí podlahu v obývačke s SC 2 Upright EasyFix od Kärcher.

SC 2 Upright EasyFix. Zdroj: Kärcher

Čistenie laminátovej podlahy:

Áno, s parnými čističmi Kärcher, je možné bezpečne čistiť aj laminátové podlahy. Polovičným množstvom pary môžete čistiť aj laminát alebo lakované parkety (neolejované alebo nevoskované!). Prietok pary sa reguluje na parnej pištoli. Odporúčame používať 2 utierky (4 vrstvy), aby sa priamo na plochu dostalo čo najmenej pary. Nikdy neostávajte s hubicou vypúšťajúcou paru dlhšie na jednom mieste, aby sa podlaha príliš nenamočila. Laminátové podlahy čistite iba v tom prípade, ak ste si istí, že boli odborne položené a zlepené.

Žena čistí podlahu v obývačke s SC 2 Upright EasyFix od Kärcher.

SC 2 Upright EasyFix. Zdroj: Kärcher

Čistenie kúpeľne a WC:

Bleskovo rýchlo a bleskovo čisto: Na čistenie obkladačiek, skla, zrkadiel, armatúr, škár alebo kúpeľňového nábytku. Zvyšky vodného kameňa a mydla odstránite pomocou abrazívnej utierky z mikrovlákna. Aby ste nepoškodili chrómované a antikorové armatúry, používajte výlučne bodovú trysku. Držte ju blízko pri čistenom objekte a počkajte, kým sa vodný kameň uvoľní. Ak je mastný film odolnejší, použite mikrovláknovú utierku a nebojte sa pritlačiť na povrch s plným výkonom pary.

Žena čistí toaletu ručnou tryskou parného čističa od Kärcher.

Zdroj: Kärcher

Čistenie okien a zrkadiel:

Pred použitím parného čističa vykonajte základné čistenie skiel ručnou hubicou a parnou utierkou. Potom sklenené plochy naparte pomocou bodovej trysky smerom zhora nadol a „vodu z pary“ pomocou stierky vo viacerých pásoch stiahnite nadol, prípadne použite špeciálny nadstavec na okná. Aby sa zabránilo tvorbe šmúh, z času na čas utrite stierku do sucha utierkou.

Žena čistí umývadlo v kúpeľni s SC 4 Delux EasyFix. od Kärcher.

SC 4 Delux EasyFix. Zdroj: Kärcher

Žehlenie:

Vybrané modely parných čističov Kärcher, je možné rozšíriť o naparovaciu žehličku EasyFinish a premeniť ho tak na parný generátor s maximálnym tlakom pary až 4,2 barov. S týmto príslušenstvom tak rozšírite využitie svojho parného čističa pre nové úlohy rýchleho, efektívneho a pohodlného žehlenia. Odporúčame kombinovať so žehliacou doskou s odsávaním Kärcher, ktorú nájdete v ponuke prílušenstva. S parnými čističmi Kärcher je čistenie jednoduché, efektívne a zdravé pre vás a vašu rodinu. Bez použitia chemikálií a s minimálnym úsilím dosiahnete hygienickú čistotu vo vašej domácnosti. Teraz vám Kärcher ponúka až 60 dní na vyskúšanie parných čističov SC alebo podlahového čističa FC 7, bez rizika a s garanciou vrátenia peňazí. S parnými čističmi Kärcher môžete domácnosť čistiť počas celého roka. Stačí si len vybrať vhodný model podľa vašich požiadaviek a nastaveného rozpočtu. Príslušenstvo je možné dokupovať aj neskôr a so správnou údržbou a odstraňovaním vodného kameňa, vám parný čistič bude slúžiť bez problémov dlhé roky.

Zdroj: PR článok KÄRCHER Slovakia, s.r.o.

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: čistenie kuchyne čistenie podlahy kúpeľ žehlenie bielizne
Zdieľať článok
Majster roka 2023: Detská postieľka v tvare domčekaUrob si sám

Majster roka 2023: Detská postieľka v tvare domčeka

Oplatí sa postaviť bungalov s garážou?Dom z tehly

Oplatí sa postaviť bungalov s garážou?

Domov má prinášať šťastie a prosperitu. Ako si rozmnožiť obľúbený tučnolist?Urob si sám

Domov má prinášať šťastie a prosperitu. Ako si rozmnožiť obľúbený tučnolist?

Šiesta výzva Obnov dom príde na jar. Okrem nej vyhlásia aj ďalšiu pre domácnosti ohrozené energetickou chudobouASB.sk

Šiesta výzva Obnov dom príde na jar. Okrem nej vyhlásia aj ďalšiu pre domácnosti ohrozené energetickou chudobou