Váženie, varenie, kysnutie cesta – multifunkčné kuchynské roboty to dokážu
Zdroj: Kenwood

Váženie, varenie, kysnutie cesta – multifunkčné kuchynské roboty to dokážu

09. 02. 2022 Zdieľať

Chcete pripravovať pre svoju rodinu chutné a zdravé jedlá, no netúžite tráviť v kuchyni všetok svoj voľný čas? Stavte na multifunkčného pomocníka. Polovicu práce urobí za vás.

Aká najväčšia zmena nastala za posledné dva roky vo vašom živote? Áno, trávili ste takmer všetok svoj čas doma. Doma ste pracovali, vaše deti sa vzdelávali, vypĺňali svoj voľný čas, a keďže boli reštaurácie zatvorené, museli ste tomu prispôsobiť aj svoje stravovacie návyky. Raňajky a káva cestou do práce a rýchle obedové menu vo food courte sa zmenili na plnohodnotné domáce varenie pre celú rodinu. Vyberte si preto
kuchynské spotrebiče, s ktorými vám to pôjde v kuchyni ako po masle.

Trávte čas v kuchyni efektívne

V poslednom čase sa určite stala kuchyňa miestom, kde trávite najviac svojho času. Najmä, ak máte veľkú rodinu. Okrem raňajok, obeda a večere, treba pripravovať aj rôzne desiate a olovranty a oveľa častejšie aj upiecť chutný domáci koláčik. Možno ste sa dokonca rozhodli vyskúšať upiecť vlastný chlieb. A celkom isto teraz oveľa častejšie uvažujete nad tým, čo uvariť, aby bolo jedlo zdravé, chutné a zároveň rýchlo pripravené. Práve preto sa snažíte všetky postupy v kuchyni zefektívniť tak, aby vám zabrali čo najmenej času. Nielen toho, ktorý strávite samotným varením, ale aj čas pri upratovaní kuchyne.

Len si predstavte, koľko rôznych kuchynských spotrebičov a riadov potrebujete napríklad pri príprave hustej horúcej krémovej polievky, ktorá vás dokáže počas chladných dní zahriať. Zeleninu treba očistiť, umyť, vložiť do misiek nakrájať, uvariť, pomixovať. Jedna jednoduchá polievka a toľko vecí okolo. A teraz si predstavte, že nielen obyčajnú polievku ale aj ten najzložitejší pokrm či dezert by ste dokázali pripraviť len s jedným multifunkčným pomocníkom. Pýtate sa ako? Stavte na kuchynské roboty Kenwood, ktoré urobia polovicu práce za vás. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých modelov so skvelými inovatívnymi funkciami. V každom získate skvelého multifunkčného pomocníka, ktorý nahradí niekoľko vašich kuchynských spotrebičov.

Pečenie bez váhy? S kuchynským robotom žiadny problém

Radi pečiete, no keď si predstavíte tú kopu špinavého riadu, všetky mixéry a veľa času, ktorý strávite v kuchyni, radšej zamierite do najbližšej cukrárne? A teraz si predstavte si, že by ste vaše rodine upiekli koláčik, s použitím len jedného kuchynského robota, ktorý vám cesto dokonale vymieša a zároveň odváži všetky suroviny za pomoci integrovanej váhy. Dokážete to s kuchynským robotom Titanium Chef Baker XL od značky Kenwood. Tento kuchynský robot vám zaručí ničím nerušené a ľahšie pečenie. Má zabudovanú váhu EasyWeigh™, ktorá umožňuje váženie surovín priamo v mise. Ušetríte si tak nielen čas, no zbavíte sa aj zbytočného neporiadku. Už žiadna rozsypaná múka či cukor, ktoré pri vážení presýpate z jednej misky do druhej.

V kuchynskom robote si navážite všetky suroviny a vypracujete dokonalé cesto. Prísady si môžete dokonca vážiť priamo v nástavcoch príslušenstva, ako je mixér, food processor, alebo odšťavovač. Kuchynský robot má navyše sklopné rameno LightLift, ktoré môžete jednoducho ovládať jednou rukou a pridávať tak prísady do cesta alebo zmesi. Nemusíte neustále vypínať a odkladať mixér, keď potrebuje napríklad pridať vajíčka alebo prisypať múku. Len jednoducho stlačíte tlačidlo, nasypete suroviny do misky a kuchynský robot mieša ďalej. Pečenie alebo príprava jedla je tak omnoho jednoduchšia.

Roztopte čokoládu na polevu priamo v kuchynskom robote

Vynechali ste už niekedy v recepte na koláč poslednú vetu: „Po vychladnutí polejeme roztopenou čokoládou.“? Alebo tú, kde sa spomína poleva z čokolády. Po náročnom pečení sa vám už jednoducho nechcelo vyťahovať ďalšie dva hrnce, pripraviť vodný kúpeľ a rozpustiť v ňom čokoládu. Na záver znovu všetko pekne poumývať. Určite ste si povedali, že dezert bude chutný aj bez čokoládovej polevy. Naozaj? Skúste pri pečení vyskúšať kuchynský robot Titanium Chef Patissier XL a už nikdy sa nebude musieť vzdať tejto čokoládovej bodky. Vďaka nerezovej mise EasyWarm s objemom až 7 l môžete temperovať suroviny priamo v nej. Zmäknutie masla na teplotu ideálnu pre pečenie alebo rozpustenie čokolády už pre vás nebude žiadny problém. Zaobídete sa bez zbytočného riadu a neporiadku a ušetríte svoj čas. Okrem toho zvládnete pomocou neho pripraviť dokonalé vláčne kysnuté cesto na vlastnoručne upečený chlieb alebo koláče plnené tvarohom, makom, orechami či lekvárom. Dostali ste chuť na krehkú pizzu s bohatou oblohou? V Easy Warm mise nakysne cesto o tretinu rýchlejšie a bude jemné a nadýchané.

Usporiadajte si domácu párty so súťažou o najlepšiu pizzu, na ktorú si pripravíte cesto sami. Zažijete veľa zábavy a vychutnáte si skvelé jedlo. Aj pre tento multifunkčný kuchynský robot je samozrejmosťou zabudovaná váha EasyWeigh. Okrem toho vás poteší inteligentný plnofarebný dotykový displej. Pomocou šiestich prednastavených SimpleTouch programov si môžete zjednodušiť aj tie najzložitejšie recepty. Že nie ste zdatný cukrár? Len jedným dotykom dokážete pripraviť nadýchané snehové pusinky alebo vláčne kysnuté cesto. Programy zvládnu aj dokonalé piškótové korpusy na rodinné torty, vyšľahať šľahačku do krémov či roztopiť čokoládu na polevu. Vďaka integrovanému svetlu BowlBright máte navyše perfektný prehľad, čo sa deje v mise na miešanie cesta.

Dochádzajú vám inšpirácie na varenie? Kuchynský robot vám poradí

Dochádzajú vám inšpirácie na každodenné varenie? Potom je načase vyskúšať niečo nové. Kuchynský robot Cooking Chef XL vyrieši problém s varením za vás. Vďaka praktickej aplikácii s receptami priamo v robote pripravíte každý deň chutné jedlo. Navyše jednoducho a bez zbytočných hrncov navyše. Jednoducho si stiahnete bezplatnú aplikáciu Kenwood World a prepojíte ju s vašim multifunkčným kuchynským robotom. Vyberiete si recept a prostredníctvom aplikácie pošlete všetky inštrukcie do robota. Vložíte potrebné suroviny a kuchynský robot sa postará o všetko ostatné. V aplikácii získate navyše prístup k stovkám slaných aj sladkých receptov. Je zdrojom inšpirácie na každodenné i sviatočné varenie. Okrem tradičných receptov tam nájdete aj medzinárodnú kuchyňu, ktorá rozhodne stojí za vyskúšanie.

Kuchynský robot sa ovláda jednoducho, pomocou farebnej dotykovej obrazovky CookAssist. Je prehľadná a dostatočne veľká, takže nebudete mať ťažkosti zorientovať sa v programoch. Môžete pomocou nej nastaviť jednotlivé programy varenia a pečenia, vynulovať váhu, alebo skontrolovať koľko času ešte zostáva do konca prípravy receptu. Navyše získate až
14 prednastavených programov SimpleTouch. Môžete pomocou nich pripraviť sýte pokrmy z jedného hrnca, zdravú zeleninu na pare, pomaly dusiť mäso s hustou omáčkou, ale i nechať vykysnúť cesto alebo vyšľahať sneh z bielkov a rozpustiť čokoládu na polevu. Technológia indukčného varenia umožňuje regulovať teplotu varenia od 20 do 180 stupňov s presnosťou na jeden stupeň. Vďaka tomu sa stáva všestranným pomocníkom v kuchyni. Súčasťou misy je praktický kryt, ktorý zabráni rozstrekovaniu pokrmov a vaša kuchyňa zostane bez jedinej škvrny.

V jednoduchosti je krása. Platí to aj pri varení a pečení. Predstavte si,
že by ste si v kuchyni vystačili len s jedným pomocníkom. A nemáme
na mysli, že si necháte len jeden hrniec. Myslíme, že vám postačí multifunkčný kuchynský robot.

Zdroj: PR článok spoločnosti Kenwood

Kategória: Domáce spotrebiče
Tagy: kuchynské roboty multifunkčné zariadenie pečenie varenie
Zdieľať článok