Keď má kúpeľňa menej ako 5 m²

01. 02. 2012 Zdieľať

Plánujete prestavbu kúpeľne a chcete, aby výsledkom bola komfortná každodenná očista? Pri správne zvolených zariaďovacích predmetoch môžete prejsť „cez rozum“ aj nežičlivej dispozícii.

1060580
IKEA


foto: IKEA

Na kúpeľňovom nábytku sa neoplatí šetriť. Dômyselne navrhnuté nábytkové kusy uskladnia, čo treba, a odsadené od zeme vpustia do miestnosti viac vzduchu. V tomto prípade absencia dvierok dovoľuje vysunúť telo skriniek viac do priestoru.
Sanitec


Na kúpeľňovom nábytku sa neoplatí šetriť. Dômyselne navrhnuté nábytkové kusy uskladnia, čo treba, a odsadené od zeme vpustia do miestnosti viac vzduchu. V tomto prípade absencia dvierok dovoľuje vysunúť telo skriniek viac do priestoru. (foto: Sanitec)

Priestor pod umývadlom – nezabúdajte naň. Priam sa núka na umiestnenie kúpeľňovej skrinky. Z čisto praktického hľadiska pri upratovaní je vhodnejšie nechať medzi skrinkou a podlahou medzeru.
Laufen


Priestor pod umývadlom – nezabúdajte naň. Priam sa núka na umiestnenie kúpeľňovej skrinky. Z čisto praktického hľadiska pri upratovaní je vhodnejšie nechať medzi skrinkou a podlahou medzeru. (foto: Laufen)

Nábytok smelo potiahnite do výšky, čo len strop dovolí. Vhodne zvolenou zostavou môžete maximalizovať odkladacie plochy – otvorené police na ukladanie často používaných hygienických potrieb.
IKEA


Nábytok smelo potiahnite do výšky, čo len strop dovolí. Vhodne zvolenou zostavou môžete maximalizovať odkladacie plochy – otvorené police na ukladanie často používaných hygienických potrieb. (foto: IKEA)

Zásuvka pre každého člena domácnosti je luxus, ktorý si len máloktorý panelákový kúpeľňový priestor môže dovoliť. V prehľadných zásuvkách s priehradkami každý rýchlo nájde v rannom zhone to, čo je mu vlastné a potrebné.
IKEA


Zásuvka pre každého člena domácnosti je luxus, ktorý si len máloktorý panelákový kúpeľňový priestor môže dovoliť. V prehľadných zásuvkách s priehradkami každý rýchlo nájde v rannom zhone to, čo je mu vlastné a potrebné. (foto: IKEA)

Zásuvka pre každého člena domácnosti je luxus, ktorý si len máloktorý panelákový kúpeľňový priestor môže dovoliť. V prehľadných zásuvkách s priehradkami každý rýchlo nájde v rannom zhone to, čo je mu vlastné a potrebné.
Sanitec


(foto: Sanitec)

Chcete využiť malú kúpeľňu naozaj účelne a do posledného kúska? Poobzerajte sa po umývadle s príslušenstvom, ako sú napríklad integrované minikontajnery či háčiky, ktoré nenechajú hluchým ani miesto po jeho boku.
IKEA


Chcete využiť malú kúpeľňu naozaj účelne a do posledného kúska? Poobzerajte sa po umývadle s príslušenstvom, ako sú napríklad integrované minikontajnery či háčiky, ktoré nenechajú hluchým ani miesto po jeho boku. (foto: IKEA)

Ako zabiť dve muchy jednou ranou? Ak sa nezaobídete bez sušičky bielizne, vyberte si spotrebiče, ktorých konštrukcia umožňuje umiestniť ju spolu s práčkou nad seba.
Polysystem


Ako zabiť dve muchy jednou ranou? Ak sa nezaobídete bez sušičky bielizne, vyberte si spotrebiče, ktorých konštrukcia umožňuje umiestniť ju spolu s práčkou nad seba. (foto: Polysystem)

Nie všetky jednoizbové byty či garsónky majú balkón, kde možno vyvesiť opranú bielizeň. Alternatívou sú nástenné sklápacie sušiaky na bielizeň, ktoré sa kapacitne nemôžu rovnať stojanovým, ale postačia tým, ktorí perú len minimálne, prípadne sa uplatnia, ak potrebujete preprať len zopár kusov oblečenia.
IKEA


Nie všetky jednoizbové byty či garsónky majú balkón, kde možno vyvesiť opranú bielizeň. Alternatívou sú nástenné sklápacie sušiaky na bielizeň, ktoré sa kapacitne nemôžu rovnať stojanovým, ale postačia tým, ktorí perú len minimálne, prípadne sa uplatnia, ak potrebujete preprať len zopár kusov oblečenia. (foto: IKEA)

Sprchovací kút či vaňa?

Sprchovací kút či vaňa?
Nielen centimetre, ale aj požiadavky majiteľa, jeho životný štýl či počet členov domácnosti sú podstatné pri hľadaní odpovede na túto hamletovskú otázku. Ak sa neviete rozhodnúť, môžete zvoliť vaňu so zástenou na sprchovanie. Pri úvahách, kam s práčkou, môže napomôcť umývadlo Praktik W.
RAVAK


Nielen centimetre, ale aj požiadavky majiteľa, jeho životný štýl či počet členov domácnosti sú podstatné pri hľadaní odpovede na túto hamletovskú otázku. Ak sa neviete rozhodnúť, môžete zvoliť vaňu so zástenou na sprchovanie. Pri úvahách, kam s práčkou, môže napomôcť umývadlo Praktik W. (foto: RAVAK)

Sprchovací kút šetrí miesto aj vodu. Ak máte v rodine v malé deti a bublinkové kúpele si z priestorových dôvodov nemôžete dovoliť, alternatívnou (i keď v obmedzenej podobe) je hlbšia sprchovacia vanička.
RAVAK


Sprchovací kút šetrí miesto aj vodu. Ak máte v rodine v malé deti a bublinkové kúpele si z priestorových dôvodov nemôžete dovoliť, alternatívnou (i keď v obmedzenej podobe) je hlbšia sprchovacia vanička. (foto: RAVAK)

Pri výbere sanity uvažujte v duchu kompaktnosti. Na trhu sú série s rohovými umývadlami a vaňami s atypickými tvarmi, ktoré umožňujú využiť aj drahocenné centimetre v kútoch.
RAVAK


Pri výbere sanity uvažujte v duchu kompaktnosti. Na trhu sú série s rohovými umývadlami a vaňami s atypickými tvarmi, ktoré umožňujú využiť aj drahocenné centimetre v kútoch. (foto: RAVAK)

Čím väčšie, tým lepšie. Tak znie poučka o zrkadlách v kúpeľni. Ak ich umiestnite na steny oproti sebe, vytvoríte ilúziu nekonečnosti. Takéto usporiadanie má však aj praktickú stránku – zatiaľ čo on si umýva zuby, vy sa môžete venovať svojmu účesu.
RAVAK


Čím väčšie, tým lepšie. Tak znie poučka o zrkadlách v kúpeľni. Ak ich umiestnite na steny oproti sebe, vytvoríte ilúziu nekonečnosti. Takéto usporiadanie má však aj praktickú stránku – zatiaľ čo on si umýva zuby, vy sa môžete venovať svojmu účesu. (foto: RAVAK)

Skutočne miniatúrne riešenie 3 v 1 si nežiada veľa. Azda len dobrý nápad.
Maze Interantional


Skutočne miniatúrne riešenie 3 v 1 si nežiada veľa. Azda len dobrý nápad. (foto: Maze Interantional)

Kategória: Bývanie Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa malý byt
Zdieľať článok