03. 06. 2009
Zdieľať

V predchádzajúcej časti seriálu Kuchárske umenie po novom 1. sme vám priniesli informácie o odsávačoch a varných platniach. V tejto časti sa budeme venovať kuchynským rúram.

Výrobcovia domácich spotrebičov, ktoré nám pomáhajú v kuchyni pri varení, prichádzajú každý rok na trh s novinkami zameranými najmä na technológie uľahčujúce varenie a šetriace časom.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Pikošky


Kuchárske umenie po novom 2.

199321


Kuchárske umenie po novom 2.

199322

Nadšenci kuchárskeho umenia si môžu z 18 jednotlivých prvkov CombiSetu od firmy Miele zostaviť svoje individuálne kuchárske centrum. Pomocou indukčného woku či barbecue grilu dokážete vyčariť omnoho viac než s panvicou a hrncom na bežnom sporáku. Indukčný wok – silné plynové horáky boli dlhý čas jediným vhodným zdrojom tepla pri práci s týmto ázijským prístrojom. Nový indukčný wok od Miele teraz ponúka elegantnú a výkonnú alternatívu. Panvica wok (je súčasťou dodávky) má svoje miesto v priehlbine sklokeramickej plochy. Cena 1 923 € (57 932 Sk).
Barbecue gril – CombiSet ponúka hneď dva barbecue grily, ktoré sa líšia svojimi rozmermi (šírka 288 alebo 380 mm). Zvláštnosťou oboch prístrojov sú vždy dva samostatne regulovateľné výhrevné okruhy. Takto môžete v prednej oblasti grilovacej plochy pripravovať jedlo pri plnom výkone, zatiaľ čo zadná plocha sa používa na udržiavanie tepla. Cena 1 230 € (37 055 Sk).
Tepan Yaki – tvorí ho antikorová vyhrievaná plocha, na ktorej sa veľmi dobre pripravujú minútky. Tajomstvo spočíva v intenzívnom kontaktnom teple, ktorému je pripravovaný pokrm vystavený. Cena 1 607 € (48 412 Sk).


Kuchárske umenie po novom 2.

199320

Salamander
Salamander je ideálny prístroj na gratinovanie, zapekanie a udržiavanie jedál v teplom stave. To je možné vďaka tepelnému žiareniu, ktoré na pripravovaný pokrm pôsobí zhora. V profesionálnej kuchyni sú prístroje salamander spravidla rozmerné a na pracovnej ploche zaberajú mnoho miesta. Prístroj od Miele je celkom iný: ak je vypnutý, prezentuje sa iba svojou elegantnou, takmer nebadateľnou hornou stranou z ušľachtilej ocele a ovládacími prvkami. Až pri zapnutí predvedie, čo sa v ňom skrýva. Ohrevný prvok a odkladacia plocha na pripravovaný pokrm sa vysunie z pracovnej dosky. Vzdialenosť medzi odstavnou plochou a halogénovým ohrevným telesom môžete plynulo nastaviť v predvolenom rozsahu. Prívod tepla nastavíte v dvanástich úrovniach výkonu. Rozmery prístroja sú 38 × 52 cm.

Rúry


Kuchárske umenie po novom 2.

199326


Kuchárske umenie po novom 2.

199327

Nová zabudovateľná rúra Siemens HB 78BD570 Universal Plus (13 druhov ohrevu vrátane grilu Vario a hydroBaking). Vnútorný priestor s extra hladkým smaltom titanGlantz s objemom 65 l. Elektronické hodiny s programovaním, elektronické nastavenie teploty (30 až 300 °C), lightControl (podsvietené ovládacie tlačidlá a otočné gombíky), digitálny textový displej (aj v slovenčine), cookControl 68 (programová automatika so 68 programami s elektronickým odporúčaním nastavenia rúry (integrovaná kuchárka), osvetlenie softLight, výsuvný vozík softClose, samočistenie activeClean. Cena 2 227,98 € (67 115 Sk). Zabudovateľná rúra Siemens HB 36AB650J je z novej čiernej edície. Energetická trieda A. Universal Plus (10 druhov ohrevu vrátane grilu Vario a hydroBaking), 58-litrový vnútorný priestor s extra hladkým smaltom titanGlanz, elektronické hodiny s programovaním, elektronické nastavenie teploty 30 až 300 °C, lightControl (podsvietené ovládacie tlačidlá a otočné gombíky), digitálny displej so symbolmi, cookControl 40 (programová automatika so 40 programami), maximálna teplota prednej strany dvierok 40 °C, svetelný koncept: biela/modrá, samočistenie ecoClean na zadnej stene; bočné steny a strop možno dokúpiť ako zvláštne príslušenstvo. Cena 1 396,98 € (42 085 Sk).
Najnovšie trendy a technológie

Farby čierna a biela – čierna zdôrazňuje nadčasovosť, jednoduchosť a jednotnosť dizajnu kuchynských spotrebičov, kým biela je synonymom technickej vyspelosti, modernej elegancie, jednoduchosti a čistoty.
Individuálne kuchárske centrum – zvolíte si vlastnú zostavu špeciálnych spotrebičov, ktoré najlepšie zodpovedajú vášmu štýlu a temperamentu pri varení (napr. CombiSet od Miele, doska Domino s horákom Wok od Siemens kombinovateľná s inými druhmi ohrevu).
Inteligentné rúry – vyberú najlepšiu možnosť prípravy daného jedla. Sem patria aj nové funkcie:
  – AutoPilot – programová automatika, po zadaní druhu pokrmu stanoví najvhodnejší typ ohrevu, teplotu a dĺžku varenia. V ponuke je 68 rôznych programov v závislosti od triedy spotrebiča;
  – 3D horúci vzduch Plus a HydroBaking – inovatívny systém prieduchov umiestnených v zadnom paneli umožňuje o 15 % intenzívnejšiu ventiláciu horúceho vzduchu. Funkcia HydroBaking je ideálna na kysnuté cesto, koláče a chlieb, pretože vlhkosť z jedla sa v podobe pary znovu využije v rúre;
  – cookControl – ponúka až 68 automatických programov, myslí aj na vaše osobné preferencie a chuť a umožňuje voľbu obľúbeného stupňa prepečenia.
  – lightControl – intuitívny koncept ovládania centrálnym gombíkom a logicky v smere čítania umiestnené tlačidlá navigujú jednotlivými úrovňami nastavenia. Grafický displej zobrazí všetky dôležité informácie alebo poradí optimálne nastavenie.
Horáky Wok – zabezpečujú kvalitnejší a šetrnejší spôsob prípravy jedla. Suroviny dokážu rýchlo spracovať pomocou veľmi silného plameňa, pričom dochádza k menšej strate živín.
Senzor pečenia Plus – so štyrmi voliteľnými teplotnými rozpätiami (min, low, med a max) a deviatimi plnoautomatickými programami riadi zahrievanie varnej dosky.
Senzor varenia Plus – pre zadné varné zóny automaticky udržuje teplotu v jednom z piatich nastavených teplotných rozpätí a dodáva len toľko energie, koľko treba, takže nedochádza k nadbytočnej spotrebe. Umožňuje tiež nastaviť jeden z 9 programov na prípravu cestovín, ryže, zemiakov, knedlí, zeleniny, ne ohrev mlieka, prípadne na smaženie.
PowerBoost – technológia, ktorá zvýšením výkonu varnej zóny urýchľuje zvýšenie potrebnej teploty až o polovicu.


Kuchárske umenie po novom 2.

199315

Inovatívny patentovaný elektronický programovací modul DirecTOUCH predstavuje revolučnú novinku novej generácie sporákov a vstavaných rúr Gorenje v oblasti dotykového ovládania. Stačí uplatniť tri jednoduché kroky. Po zapnutí rúry si jednoducho vyberte symbol pokrmu, ktorý chcete pripraviť, a potom len stlačte Start. Automatické programy nastavia správnu kombináciu výhrevných telies, teplotu a čas prípravy vybraného pokrmu. Veľké a jasne rozoznateľné symboly uľahčujú používanie rúry a pritom nechávajú voľnosť nastaviť všetky parametre varenia podľa vašich prianí a skúseností. Obľúbené nastavenia si môžete uložiť do pamäte a jednoducho vyvolať pri ďalšom použití rúry. Detská bezpečnostná zámka zabraňuje neželanému použitiu rúry a poskytuje prídavnú ochranu pred zranením.


Kuchárske umenie po novom 2.

199316


Kuchárske umenie po novom 2.

199314

Inteligentná rúra Electrolux Inspiro (EOC 69400 X) nie je bežnou rúrou. Je prvou rúrou na svete, ktorá dokáže inteligentne sledovať a upravovať proces prípravy jedla. Rúra využíva jedenásť programov a päť špeciálnych funkcií. Dokáže napríklad odporučiť, či je pri príprave jedla vhodné použiť takzvanú teplotnú sondu, ktorou bude sledovať vnútornú teplotu pokrmu. Keď je jedlo pripravené, rúra automaticky ukončí pečenie a upozorní vás. (LCD displej, elektronické dotykové ovládanie, 13 funkcií, recepty, teplotná sonda, pyrolitické čistenie, otočný gril, dvierka so štvorsklom, detská poistka, mechanická poistka dvierok, povrchová úprava proti odtlačkom prstov, chladiaci ventilátor.) Odporúčaná cena vrátane recyklačného poplatku 1 559,78 € (46 990 Sk). Elegantná biela vstavaná multifunkčná rúra Gorenje B1 ORA W zo série ora-ito. Sedem funkcií (napríklad infra gril, infra gril +ventilátor), rozmrazovanie, program AquaClean, digitálne programovacie hodiny s termosondou, dynamické chladenie rúry DC+, ultra chladné dvierka, výsuvné teleskopické lišty. Objem rúry 53 l. Spotreba elektrickej energie 0,79 kWh (ventilátor), 0,87 kWh (konvenčné). Energetická trieda A. Hlučnosť 46 dB. Rozmery (v × š × h):59,5 × 59,7 × 56,8 cm. Cena 999 € (30 095 Sk).
Kategória: Bývanie Domáce spotrebiče Kuchyňa, jedáleň
Tagy: kuchyňa
Zdieľať článok

Diskusia