Kam smeruje technika

10. 10. 2006
Zdieľať

Technika sa pomaly, ale isto vkráda do každého kútika nášho života. Dnešná generácia si už ani nevie predstaviť život bez ovládačov, displejov a obrazoviek. Ale asi to tak má byť, veď človek sa vždy usiloval o to, aby si uľahčil a za každých okolností spríjemnil život. Technické vymoženosti v kúpeľni premieňajú túto miestnosť na dokonalý a luxusný svet wellness.


Kam smeruje technika

65867


Kam smeruje technika

65872

Vynikajúca kombinácia rohovej vane s bioenergetickou hydromasážou a sprchovým panelom, muzikoterapiou, aromaterapiou a chromoterapiou. (Technopoint Sanitrends) Pre naozajstných labužníkov je určená kombinácia masážnej vane a masážneho sprchovacieho boxu. A mimochodom, vojde sa aj do malej kúpeľne. (Hangsrohe – Pharo)


Kam smeruje technika

65863


Kam smeruje technika

65871

Raj v kúpeľni ponúkajú takzvane vírivé vane. Systém rozličných dýz perfektne uvoľní celé telo. (Jacuzi Gemini) Technika je čarodejnica. Na vani Bella vita Step-In sa dajú otvoriť dvierka, a tak aj tí menej mobilní do nej vstúpia bez problémov. (Duscholux)

Kam smeruje technika

65866


Kam smeruje technika

65868

V súťaži o najväčšiu sprchovú hlavicu by pravdepodobne zvíťazil takzvaný sprchový strop s názvom Rain Sky. Na digitálnom paneli sa dá navoliť niekoľko druhov sprchových prúdov alebo dokonca niekoľko dažďových symfónií (napríklad na ranné prebudenie), v ktorých sa striedajú nielen prúdy a teploty vody, ale aj náladové svetlo. ( Dornbracht) Maximálne pohodlie ponúka táto parná sauna a masážna sprcha v jednom. Vďaka drevenej lavičke, na ktorej sa dá podľa potreby sedieť alebo ležať, môžete mať celé telo v zóne jednej teploty. Chromaterapia je tu samozrejmosťou. (Duravit)


Kam smeruje technika

65861


Kam smeruje technika

65878

Batéria Hansacanyon ponúka zážitok z tečúcej vody, ktorá prúdi otvoreným „kaňonom“. Led diódy umocňujú zážitok vďaka svetelnému divadlu – studenú vodu sprevádza modré svetlo, ktoré sa súčasne so stúpajúcou teplotou mení na fialové až červené. (Hansa) Chromoterapia alebo liečba pomocou farieb a svetiel patrí k najstarším liečebným metódam na svete. Vďaka modernej technike si aj doma môžete vytvoriť takéto kúpele. (Ravak)


Kam smeruje technika

65877


Kam smeruje technika

65865

Unikátny patent firmy Kaldewei – vírivý systém Vivo Turbo. Každá dýza má svoj motor, preto nemá žiadne rozvody okolo obvodu. A výsledok? Takmer dokonale tichý, hygienický a bezúdržbový systém. (Kaldewei) … a takto vyzerá klasická hydromasážna vaňa bez oblečenia. Preto jej inštaláciu musí urobiť odborník. (Sapho)


Kam smeruje technika

65879


Kam smeruje technika

65860

Riešenie, ktoré šetrí priestor, rozhodne však nešetrí na komforte, je záchod a bidet v jednom – douche WC. Elegantne vás umyje, jemne usuší a napokon sa dôkladne vydenzifikuje. Všetko sa ovláda a reguluje elektronicky… (Geberit) Tento záchod môžete mať aj v kúpelni bez okna a vôbec sa nemusíte obávať zápachu. Vetranie je zabudované v záchodovej mise. (Villeroy&Boch)
Kam smeruje technika

65873


Kam smeruje technika

65876

Ručná sprcha Raindance – doslova tancujúci dážď – má priemer až 15cm (čo je asi dvojnásobok zvyčajného rozmeru) a päť rôznych druhov prúdu. V kombinácii s otočným držiakom Raindance Allrounder môže slúžiť aj ako horná či bočná sprcha. Výhodou je, že jednou rukou možno nielen obsluhovať ovládaciu páku na nastavovanie prúdu, ale aj nastaviť sprchu do akejkoľvek polohy. (Hangsrohe)


Kam smeruje technika

65875


Kam smeruje technika

65874

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: kúpeľňa sanitárna keramika sprcha sprchovací kút vaňa wc
Zdieľať článok

Diskusia