Zdroj: Geberit

Nenápadný detail, ktorý oživí každú kúpeľňu

03. 10. 2022 Zdieľať

Pri budovaní kúpeľne býva obvykle najdôležitejším kritériom praktickosť. Majitelia si volia vybavenie overené časom a pri výbere farieb v kúpeľni sú pomerne konzervatívni. Na trhu je pritom množstvo produktov, ktoré môžu kúpeľňu príjemne oživiť a poslúžia ako zaujímavý dizajnový doplnok. Jedným z výrobkov, ktorým sa v kúpeľni nevenuje veľa pozornosti, je tlačidlo splachovania. Mnoho ľudí nevie, že okrem klasickej funkcie splachovania je možné tlačidlá rozšíriť aj o ďalšie funkcie.

Čo všetko dokáže jedno tlačidlo?

Pokiaľ do kúpeľne vyberiete podomietkovú nádržku Geberit Sigma, za tlačidlo môžete ukryť praktickú jednotku odsávania zápachu Geberit DuoFresh.  Táto technológia je jedinečná vďaka tomu, že zápach odsáva priamo z keramickej misy WC. Vzduch sa následne vyčistí vo voštinovom filtri ukrytom za doskou ovládacieho tlačidla a je uvoľnený späť do miestnosti. Jednotka Geberit DuoFresh je dostupná tiež vo verzii s pridaným orientačným svetlom, ktoré uľahčuje navigáciu v nočných hodinách. Jednotku Geberit DuoFresh je možné ovládať cez smartfón prostredníctvom aplikácie Geberit Home. Môžete si v nej nastaviť napríklad intenzitu odsávania alebo osvetlenia, zároveň vás tiež upozorní, ak je potrebné vymeniť filter.

Moderné tlačidlo na wc

Za tlačidlom Geberit Sigma50 sa skrýva praktická jednotka odsávania zápachu Geberit DuoFresh. Zdroj: Geberit

Široký výber farieb a materiálov

Keď sa povie ovládanie splachovania, väčšina ľudí si predstaví biele alebo chrómové tlačidlo. Pri voľbe zariadenia kúpeľne dnes už máme oveľa viac možností, a preto sa výber dizajnov tlačidiel rozšíril tak, aby bolo čo najjednoduchšie vybrať farbu a materiál, ktorý bude dokonale ladiť so zvyškom kúpeľne.

Moderné tlačidlo na wc

Ovládacie tlačidlo Sigma50 v úprave americký dub s tlačidlami vo farbe červené zlato. Zdroj: Geberit

Okrem klasických plastových a chrómových krycích dosiek nájdete tiež verzie z bridlice, skla, dreva alebo tiež dosky v modernom vzhľade betónu. Pre náročnejších zákazníkov existuje aj možnosť vytvoriť si vlastný vzhľad krycej dosky presne podľa svojich predstáv.

Moderné tlačidlo na wc

Tlačidlo Geberit Sigma21 s individuálnym dizajnom. Zdroj: Geberit

Krása sa ukrýva v detailoch

Voľba dizajnu ovládania splachovania sa nekončí pri výbere farby a materiálu krycej dosky, ale pokračuje výberom vzhľadu samotných tlačidiel. Na väčšine ovládacích dosiek dnes nájdete dve tlačidlá, ktoré slúžia na splachovanie s väčším alebo menším množstvom vody. Jedno tlačidlo býva obvykle vybavené funkciou Štart-Stop, ktorá pomáha regulovať množstvo vody pri spláchnutí. Okrem toho si tiež môžete vybrať variant s bezdotykovým ovládaním splachovania.

Moderné tlačidlo na wc

Tlačidlo Geberit Sigma80 s bezdotykovým ovládaním splachovania. Zdroj: Geberit

Pri výbere verzie s dvomi tlačidlami si jednoducho môžete zvoliť farbu a tvar podľa vášho vkusu. Niektorí ľudia preferujú oblé tvary a zvolia si preto okrúhle tlačidlá, iným viac vyhovuje hranatý dizajn a obdĺžnikové tlačidlá. V každom z týchto prípadov je možné vzhľad tlačidiel oživiť zaujímavým detailom. Okrem obľúbenej chrómovej verzie sú k dispozícii tiež iné kovové farby, ktoré sa dajú zladiť napríklad s čiernymi alebo mosadznými batériami.

Moderné tlačidlo na wc

Aj klasické biele tlačidlo sa dá oživiť zaujímavým kovovým detailom. Zdroj: Geberit

Riešenia do každej kúpeľne

Niektoré kúpeľne prinášajú pre majiteľov a inštalatérov špeciálne výzvy. Jedným z takýchto prípadov býva situácia, keď je podomietková nádržka umiestnená vo výklenku a nad WC misou neostáva dostatok priestoru na umiestnenie ovládacieho tlačidla bez prekrytia tlačidla krytom sedadla. Riešením je voľba tlačidla s ovládaním zhora, ktoré je možné umiestniť na vrchnú stranu výklenku, v ktorom je nádržka. Ďalšou možnosťou môže byť oddialené tlačidlo, ktoré je vďaka špeciálnemu pneumatickému ovládaniu splachovania možné umiestniť až do vzdialenosti 1,7 m od nádržky.

Chcete sa o výbere tlačidiel dozvedieť viac? Navšívte náš online showroom ovládacích tlačidiel.

Moderná ultra luxusná kúpeľňa detail

Elegantné tlačidlo Omega60 je možné ovládať zhora a  je zalícované s okolitým obkladom.

Zdroj:  PR článok Geberit Slovensko s.r.o.

 

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: inteligentné ovládanie kúpeľňové trendy wc zariadenie kúpeľne
Zdieľať článok