Zdroj: iStock

Ako bude vyzerať moderná kúpeľňa podľa najnovších trendov

11. 01. 2022
Zdieľať

Kúpeľňové trendy na rok 2022 sú o nových tvaroch, nových materiáloch a nových nápadoch. Súčasné trendy interiérového dizajnu sú veľmi rôznorodé, zameriavajú sa na pokoj a radosť, na luxusnú textúru a drsné, ručne opracované prvky. Farby sú sýte, avšak pokojné. Hlavnou myšlienkou je vytvoriť priestor, v ktorom sa budete cítiť dobre – bez ohľadu na to, či je to spálňa alebo kúpeľňa. Kúpeľňa je z miesta hygieny povýšená na miesto relaxu.

Majitelia bytov a domov sú pri premene kúpeľní čoraz odvážnejší. Obľúbené sú dlaždice v zaujímavých mozaikových tvaroch alebo so vzorom a farbou ako rybie šupiny, skombinované so špeciálnymi povrchovými úpravami. Originalitu do kúpeľne dostanete jednoducho. Pomáhajú v tom recyklované kúsky, zrkadlá a farebná keramika. Farebná keramika zažíva veľký návrat v podobe umývadiel, sprchových vaničiek, ktoré sa dajú hladko zladiť s dlažbou a dokonca aj s trendovými čiernymi vodovodnými batériami.

Ružová kúpeľňa s oblou vaňou

Zdroj: iStock

Japandi aj v kúpeľni

Hoci farba je kľúčom k vytvoreniu osobného priestoru, ani fanúšikovia prírodných a monochromatických interiérov sa nemusia obávať – vďaka pokračujúcemu trendu Japandi. Tento trend je definovaný kombináciou minimálneho japonského štýlu a jednoduchých škandinávskych akcentov. Jeho podstatou sú čisté línie, upokojujúca paleta farieb a chladné matné povrchy. Nebojte sa kombinovať drevo, kov, kamene a veľa textúr.

Prečítajte si tiež
Dizajnérky radia: Ako zrekonštruovať a zariadiť malú kúpeľňu

10 TOP trendov v roku 2022

Batérie ako umelecké diela

Za posledné roky vodovodné batérie vyzerajú čoraz jednoduchšie a elegantnejšie. Novinkou v ich dizajne sú kúsky, ktoré vyzerajú priam ako umelecké diela. Do predajní sa dostávajú prekvapivé materiály a experimentálne povrchové úpravy i kohútiky rôznych tvarov.

Čierna batéria s bielym hranatým umývadlom

Zdroj: iStock

Všetko nasvedčuje tomu, že rok 2022 je časom, keď sa dizajn batérií skutočne dostane do centra pozornosti. Moderné tvary kohútikov stavajú klasický dizajn na hlavu, pretvárajú jeho najzákladnejšie vlastnosti. Kohútiky a celkovo vodovodné batérie budú šperkom kúpeľní.

Z kúpeľne domáce kúpele

Za posledné obdobie sa objavil trend väčších kúpeľní s relaxačnými prvkami, ktoré fungujú ako domáce wellness. Prsty v tom má aj
pandémia – počas minulého a predminulého roka sme trávili mnoho času doma.

Prečítajte si tiež
Ako si naplánovať praktickú a funkčnú kúpeľňu

Mnohí si uvedomili, že kúpeľne si zaslúžia väčšiu pozornosť a stali sa priestorom, v ktorom si skutočne môžeme užiť chvíle súkromia a pohody. Odráža sa to i na dizajne predmetov do kúpeľne.

Luxusná sivá kúpeľňa s voľne stojacou vaňou

Zdroj: iStock

Umenie v kúpeľni

V nasledujúcom období sa do kúpeľní dostanú obrazy a ďalšie umelecké diela. Zo stien vzniknú hotové galérie a hitom budú nadrozmerné výtlačky.

Oblé tvary

Oblé tvary sme mohli vidieť v rámci mnohých rekonštrukcií, teraz smerujú aj do kúpeľní. Oblé tvary totiž vytvárajú upokojujúcu atmosféru – veď oblúky používali aj v starovekých rímskych kúpeľoch. Mäkké oblé krivky sa prenášajú aj do tvaru spŕch. Zaujímavo vyzerajú sprchy zabudované do výklenkov v tvare oblúka. Je to šikovný spôsob, ako aj do naozaj malého priestoru vniesť trochu dizajnu.

Kruhová vaňa v elegantnej kúpeľni

Zdroj: iStock

Dekoratívne vzácne kamene

Keď sa povie „dekoratívny kameň do kúpeľne“, väčšina si predstaví mramor. V tomto roku ho však vytlačia iné pôsobivé kamene: ónyx a nefrit. Prichádzajú v krásnych farbách a ponúkajú nádherné detaily.

Čierna kúpeľňa s veľkým zrkadlom a vzácnym kameňom

Zdroj: iStock

Zelená a ružová

Klasická farebná kombinácia, ktorá sa aktuálne dostáva aj do kúpeľní. Obe farby v tých správnych odtieňoch sú upokojujúce a v kombinácii vytvárajú zasnený efekt chladivej zmrzliny v teplom dni. Alebo skôr pripomínajú pistácie a koraly?

Retro štýl kúpeľne v ružovej a mätovej

Zdroj: iStock

Paličkové mozaikové dlaždice

Hitom v oblasti mozaikových obkladov sa stávajú tenké profily, ktoré sú úhľadne poukladané vedľa seba. Hovorí sa im tiež prstové dlaždice alebo obklady Kitkat. Pri týchto obkladoch hrá dôležitú úlohu výber škárovacej hmoty a jej farba. Dodávajú kúpeľni hĺbku a textúru, pričom si nekonkurujú s inými vzormi alebo potlačami a zároveň upokojujú oči.

Prečítajte si tiež
Ako si vybrať vaňu? Okrem veľkosti a tvaru myslite i na materiál

Motívy džungle

Motívy džungle v domove v poslednej dobe vidíme všade – od oblečenia po bytové textílie. V tapetových trendoch sa objavujú tigre a džungľové listy. Samozrejme, vyberajte si vhodné do kúpeľní.

Farebná džungľa tapeta v kúpeľni

Zdroj: iStock

Surové a prirodzené textúry

Prírodné povrchové úpravy ponúkajú oddych od studených povrchov, ktoré sa bežne vyskytujú v kúpeľni (a nielen v nej). Drevo v kúpeľni už nie je tabu. Vyberte si tmavšie drevo s historickým prvkom alebo zrecyklujte komodu po starých rodičoch. Pridajte chladné farby obkladov alebo dlaždíc a mosadzné či čierne armatúry. Vrstvenie a textúru dosiahnete použitím kameňov alebo vlnitých či vrúbkovaných materiálov.

Sabína Zavarská

Foto: istock.com

Kategória: Kúpeľňa, WC
Tagy: farby do kúpeľne kúpelňové dlažby kúpelňové obklady kúpeľňové trendy zariadenie kúpeľne
Zdieľať článok

Diskusia