Pohovka na príležitostné spanie – na čo sa zamerať pri jej kúpe?
Zdroj: agatanabytok.sk

Pohovka na príležitostné spanie – na čo sa zamerať pri jej kúpe?

17. 01. 2023 Zdieľať

Hľadáte nábytok, ktorý by bolo možné občas využiť na spanie? Bude pohovka tým najlepším riešením? Pokiaľ si vyberiete tú správnu, vaši hostia sa budú cítiť kráľovsky uhostení a... budú sa k vám radi vracať!

Aký nábytok je vhodný na príležitostné spanie?

Výber postele pre každého člena domácnosti je veľkým predsavzatím, ktoré si vyžaduje dobrý plán, skúšanie a testovanie. Posteľ je predsa kľúčovým prvkom nášho každodenného života, a preto by mala byť perfektne prispôsobená konkrétnej osobe. A čo v prípade, ak vo svojom byte plánujete skromnú hosťovskú izbu? Ako si vybrať ideálny nábytok na príležitostné spanie? Riešením môže byť rozkladacia pohovka.

Pohovky ako univerzálne riešenie

Pohovka je nábytkom, ktorý môže v sebe spájať mnoho rôznych funkcií. To je veľká výhoda. Vďaka svojej multifunkčnosti je pohovka všestranným riešením do mnohých izieb. Je mimoriadne praktická a dôležitý je tiež fakt, že krásny dizajn tu vôbec nezaostáva. Rôznorodé nápady dizajnérov uľahčia hľadanie ideálnej pohovky do vášho interiéru!

Elegantná tyrkysová pohovka

Elegantná pohovka dostupná v predajniach Agata Zdroj: agatanabytok.sk

Pohovky ako pohodlný nábytok na spanie

Pri výbere pohovky na príležitostné spanie zohľadnite predovšetkým tie aspekty, ktoré vás trápili pri výbere postele. Rovnako ako pre vás a ostatných členov domácnosti, aj pre hostí je najdôležitejší pohodlný spánok. V prvom rade sa uistite, že si prezeráte nábytok, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na komfort spánku, napríklad pohovky v agatanabytok.sk. Rozkladacia pohovka a pohodlný spánok sa však navzájom nevylučujú! Vôbec nie! Na dobre navrhnutej pohovke nebudete po rozložení na spaciu plochu cítiť spoje matracov ani tvrdý rám.

Pohovky do obývacej izby

Často sa stáva, že nocujúci hostia spia v obývačke. Ide o prirodzené riešenie vzhľadom na obmedzenú veľkosť mestských bytov. Výsledok je však taký, že pohovka musí slúžiť ako miesto na vypitie kávy aj ako spací nábytok. Tieto dve funkcie sa nemusia navzájom vylučovať! Rozkladacie pohovky môžu pôsobiť veľmi štýlovo a pokojne ich môžete vystaviť ako dekoráciu a dominantu obývacej izby. Pri výbere pohovky do obývačky by ste mali venovať pozornosť dvom kritériám. Prvým je štýl, v ktorom je vaša obývačka zariadená. Druhým je veľkosť pohovky v rozloženom stave. Uistite sa, že aj pri ostatnom nábytku v obývačke budete mať dostatok miesta na rozloženie pohovky na spaciu plochu!

Ružová trojmiestna pohovka

Ružová trojmiestna pohovka z obchodu Agata Zdroj: agatanabytok.sk

Pohovky do hosťovskej izby

Ak máte možnosť zariadiť si doma samostatnú hosťovskú izbu, výber pohovky môže byť o niečo jednoduchší. Pozostalý nábytok vás teoreticky neobmedzuje. Hosťovská izba nie je typom miestnosti, na ktorej nám až tak záleží a nemá príliš reprezentatívny význam. No aj napriek tomu môže byť krásne zariadená. Musíme v nej navzájom zosúladiť menej prvkov, aby sme získali skvelé usporiadanie ako v obývačke. Vďaka tomu si pri zariaďovaní hosťovskej izby môžete dovoliť ako väčšie rozmery nábytku, tak aj útulnejší, „spálňový” dizajn.

Posledný test

Pri výbere pohovky, na ktorej máte potenciálne uhostiť svojich blízkych, sa oplatí vykonať jednoduchý test. Vyskúšajte si ju na vlastnej koži! Testovanie komfortu sedačky podľa cítenia a pohodlia vlastného tela je najistejšou zárukou správneho výberu. Vďaka tejto skúške budete vedieť, že hosťom ponúknete príjemný pobyt a splníte všetky požiadavky pohostinnosti. A zároveň budete prekvapení, aký úžasný a pohodlný môže byť taký nenápadný nábytok!

Zdroj: PR článok agatanabytok.sk

Kategória: Nábytok
Tagy: nábytok do obývačky pohovky rozkladacie pohovky
Zdieľať článok