Zdroj: Bonami

Ako dostať do spálne tančiareň aj vintage? Eliška, ktorej nezáleží na trendoch, to dokázala

09. 06. 2023
Zdieľať

Priestranný byt v Prahe zaujme už na prvý pohľad. Nielen svojím vzdušným priestorom, ale najmä príjemnou kombináciou nábytku inšpirovaného vintage aj polovicou 20. storočia. Z doplnkov dýcha umelecká duša majiteľky.

Eliška býva na Žižkove už štyri roky.  Pri zariaďovaní  sa snažila citlivo kombinovať vintage kúsky a moderný nábytok. Rovnakú filozofiu uplatňuje aj pri doplnkoch. Chce, aby všetko do seba zapadalo a aby sa vo svojom domove cítila príjemne nielen ona, ale i každý návštevník.

žena v obývačke s vintage prvkami

Trendy pre mňa nie sú dôležité, chcem sa doma cítiť príjemne.“ Zdroj: Bonami

„Trendy pre mňa nie sú dôležité, chcem sa doma cítiť príjemne. Mojou najlepšou inšpiráciou sú zážitky z ciest. Keď sa na cestách stretnem s niečím, čo mi utkvie v pamäti, hľadám spôsob, ako si podobnú vec zaobstarať do svojho domova a udržať inšpiráciu pri živote,“ hovorí táto sympatická manažérka v Bonami.

Majiteľka nazýva svoj štýl trashy glam. Inšpiráciu čerpá z industriálneho štýlu a štýlu mid-century – nájdeme tu exotické drevo, zamat či kožu. Nechýbajú vintage a retro prvky.

Tančiareň v spálni

Tanec je Eliškinou vášňou – život bez pohybu si nevie predstaviť. Miesto na pravidelné tréningy si vytvorila v priestrannej spálni, ktorú na tento účel zariadila minimalisticky, no mimoriadne vkusne.

Prečítajte si tiež
Veronika túžila mať v byte retro nábytok po starých rodičoch. Ako našla balans medzi moderným a minulým?

Neprepĺňať nábytkom, prosím!

Spálňa je minimalistická práve preto, že funguje aj ako tanečný priestor. Keďže Eliška potrebuje na tréningy pomerne veľa miesta, nechcela ju zaplniť nábytkom.

ružovo-sivá posteľ

Spálňa je minimalistická, lebo slúži na tancovanie. Zdroj: Bonami

Namiesto tradičnej postele si vybrala matrac, ktorý môže ľahko premiestňovať. Nočný stolík vo vintage štýle je doplnený moderným budíkom a fotografiou v pozlátenom ráme.

Celá miestnosť je zariadená v sivých a zemitých tónoch – bielu stenu dopĺňa minimalistická grafika, ktorá ladí s farbami posteľnej bielizne.

Viac foto nájdete v galérii.

Multifunkčná obývačka

Obývačka funguje ako multifunkčná zóna. Tu Eliška pracuje, relaxuje, trávi čas s hosťami a je pizzu na pohovke pri sledovaní Netflixu. A ak posunie nábytok bokom, môže tu dokonca aj tancovať!

V hlavnej úlohe pohovka

V tejto časti bytu dominuje priestranná koňaková pohovka. Industriálny nádych dodáva interiéru falošná tehlová stena, ktorá kontrastuje s obrazom Eliškinho starého otca.

obývačka s falošnou tehlovou stenou a vintage komoda

Industriálny nádych dodáva interiéru falošná tehlová stena, Zdroj: Bonami

„Medzi najmilšie kúsky patrí pohovka, konferenčný stolík v obývačke a Kilnerove poháre. Mojou srdcovkou sú ‚rodinné artefakty‘. Úplne milujem obrazy, ktoré vytvorili moji dedovia, alebo babičkinu dózu na nugát,“ vraví Eliška.

Prečítajte si tiež
Ako prispôsobiť dom z 50. rokov životu mladej rodiny? Pomohlo nové delenie priestoru a staré tehly

Nebála sa ani čiernej

Interiér je svetlý a vzdušný, preto sa Eliška nebála použiť kúsky v čiernych tónoch, ktoré podľa nej pôsobia mimoriadne dekadentne. Starožitná vitrína je rozhodne ďalším výrazným prvkom. Vášnivá čitateľka si v nej schováva všetky obľúbené knihy.

Kuchyňa s plnými policami dóz

Najrôznejšie organizéry pomáhajú Eliške v kuchyni udržiavať všetko na mieste: „Mám rada poriadok, ale na druhej strane mi neprekáža udržiavať veci trocha punkovo.“ Zdroj: Bonami

Kuchyňa tak akurát

„Mám rada poriadok, ale na druhej strane mi neprekáža udržiavať veci trocha punkovo“, prezrádza Eliška na margo kuchyne. Najrôznejšie organizéry jej však pomáhajú udržať všetko namieste.

Často pozýva k sebe priateľov, takže rozkladací stôl bol nevyhnutnosťou.

Byt pre tanečnicu

Nehnuteľnosť: byt 2 + kk

Lokalita: Praha-Žižkov

Rozloha: 67 m2

Text: KATEŘINA CHOUROVÁ, KATARÍNA PAUKEJE
Foto: bonami.cz

 

 

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: minimalizmus retro štýl tehlové obklady vintage štýl
Zdieľať článok

Diskusia