Zdroj: Westwing

Minimalistický slnečný byt dokazuje, že prírodný štýl krásne ladí s francúzskou klasikou

06. 03. 2022
Zdieľať

Narodila sa v Mníchove, istý čas žila v Los Angeles, až napokon zakotvila v Paríži, ktorý jej učaroval. Bavorská influencerka Mirjam Flatau tu vlastní slnečný byt, v ktorom sa mieša kalifornská bezstarostnosť a francúzska nonšalancia.

V otvorenom presvetlenom priestore svojho bytu Mirjam dokazuje, že prírodný kalifornský štýl západného pobrežia skvele ladí s parížskou staršou klasikou v podobe stromčekových parkiet či štukatérskych prvkov. A vďaka striedmej farebnej palete a minimalistickému nábytku je táto štýlová symbióza veľmi príjemná.

Prečítajte si tiež
Bývanie v centre Trenčína: Priestranný byt v novostavbe po zmene dispozície s vyšperkovaným interiérom

Mirjam je zástankyňou investovania do kvalitných dizajnových kúskov, ktoré čo-to vydržia. Radšej bude mať zopár poriadnych solitérov v neutrálnych odtieňoch, prípadne umelecké dielo od obľúbeného autora, než módne výstrelky na jednu sezónu.

Vintage moderný svetlý byt s parketami

Majiteľkiným obľúbeným miestom je pohovka Coconino netradičného tvaru umiestnená pri okne, na ktorej rada relaxuje, číta či popíja kávu. Zdroj: Westwing

Ako módna expertka sa zameriava nielen na svoje outfity, ktorých poznávacím znamením je výrazný klobúk, ale aj na interiérové doplnky a detaily, ktoré vytvárajú atmosféru priestoru. Či už sú to zaujímavé vázy, alebo mäkké plyšové látky, prípadne dizajnové svietidlá. Byt si ju získal najmä množstvom svetla, ale aj akýmsi starým duchom, ktorý v ňom cítiť. Skrátka, má atmosféru. Snažila sa ho zariadiť minimalisticky, ale zároveň útulne. Pri tom jej pomohli najmä hrejivé textílie a ruku k dielu pridala aj spoločnosť Westwing vo forme niekoľ kých kusov nábytku a doplnkov.

Krásna fotka je dobrá len vtedy, keď vo vás dokáže vyvolať dobré pocity.

Mirjam, majiteľka

Proces zariaďovania trval síce dlhšie, keďže šetrila na kvalitné kusy nábytku, ale o to viac sa dnes Mirjam cíti v byte ako doma. „Vyznávam heslo menej je viac. Kvalita má prednosť pred kvantitou. Pre mňa konkrétne to znamená menej nakupovať, šetriť a sústrediť sa na jednotlivé prvky lepšej kvality, ideálne vintage kusy.“ A čo by Mirjam poradila tým, ktorých rovnako ako ju oslovuje minimalistické zariadenie interiéru?

Prečítajte si tiež
Schody ako dominanta obývačky? Umelecky poňaté určite áno!

„Monochromatická farebná schéma pôsobí upokojujúco. Zamerajte sa aj na detaily, ako je napríklad starožitná drevená stolička, ktorá zaručene pritiahne pozornosť. Stavte na ľanové textílie, ktoré praním získavajú na kráse. Chýbať by nemalo umelecké dielo a aspoň jeden vintage dizajnový prvok, ktorý dokáže častokrát urobiť viac ako celá zostava moderného nábytku.”

Vintage pletené kreslo vo francúzkom interiéri

Vintage kus zariadenia, na ktorý majiteľka nedá dopustiť, je kancelárske kreslo od dizajnéra Pierra Jeannereta z 50. rokov minulého storočia. Kreslá vyrábali ručne v Indii a originálne kusy
sa dnes predávajú za „nekresťanské“ sumy. Zdroj: Westwing

Biele steny, rámy dverí a okien pekne kontrastujú s teplým hnedým odtieňom podlahy. Mirjam kde-tu pridala čiernu farbu na spestrenie a urobila dobre. Žiadne iné farby tu už nenájdete a vlastne ani nikomu nechýbajú…, či áno?

Drevená retro komoda v byte s parketami

Okrúhle zrkadlá, svietidlá netradičných tvarov či hrubé fotografické knihy tu nájdete na každom rohu. Spolu so starožitnými kusmi nábytku vytvárajú v byte originálnu atmosféru s rukopisom
mladej úspešnej majiteľky. Zdroj: Westwing

A Mirjamine obľúbené miesta v okolí „Rada chodím do Palais Royal na kávu, rovnako ako do kníhkupectva OFR či malého dizajnového obchodu The Broken Arm. Najlepší výhľad na Eiffelovu vežu je z MUN Asian Restaurant či Girafe Restaurant. A ak máte radi klasické francúzske jedlo a ešte radšej pozorujete ľudí, zájdite si do Cafe de Flore alebo si urobte piknik pri Seine.“

Profil

MAJITEĽKA

Mirjam Flatau vyštudovala dizajn médií a okrem neho ju živí aj fotografia. Medzi jej vášne patria akčné športy a staré autá. Rýchlu jazdu v nich si rada a vo veľkom štýle užíva počas víkendových roadtripov naprieč Francúzskom, kde momentálne žije. Na svojom blogu mijaflatau.com píše o móde a životnom štýle. Na instagramovom účte @mija_mija má vyše milióna sledovateľov.

NEHNUTEĽNOSŤ

Trojizbový byt v starom činžiaku sa nachádza v parížskej umeleckej štvrti Le Marais.

Spracoval: Katarína Barošová

Foto: Westwing

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty dizajnový nábytok minimalizmus otvorený priestor prírodné interiéry vintage štýl
Zdieľať článok

Diskusia