Zdroj: istock.com

Kupujete nový dom? Na toto si podľa Feng Shui dajte pozor!

01. 10. 2020
Zdieľať

Neexistuje nič dôležitejšie, ako správny výber domu, v ktorom strávite ďalšie roky života. Na jednej strane je to fascinujúci zážitok, na strane druhej je vždy okolo kúpy nového domu množstvo pochybností a obáv. Nikdy nie je na škodu zvážiť výber aj podľa kritérií, ktoré nastavuje stará čínska filozofia Feng Shui.

Dobrá energia v novom dome znamená pre vás a vašu rodinu zdravie, šťastie a prosperitu. Čo si treba všímať?

interiér v červenej farbe

Zdroj: iStock

Lokalita, umiestnenie pozemku, susedstvo

Vo Feng Shui má pojem „umiestnenie nehnuteľnosti“ hlbší význam, pretože súvisí s kvalitou energie, ktorá vstupuje do vášho domu. Ubezpečte sa, že váš dom prijíma dobrú energiu zo svojho okolia.

Kedy prijíma dobrú energiu? Vtedy, keď je okolie čisté – čistá upravená ulica, kde nie sú žiadne rozpadávajúce sa staré stavby, keď máte príjemných susedov, keď na váš pozemok a dom nesmeruje žiaden ostrý roh, alebo iný výbežok z okolitých stavieb. Zlú energiu podľa Feng Shui prináša aj svahovitý pozemok za domom.

Prečítajte si tiež
Najhoršie a najlepšie interiérové rastliny podľa Feng Shui. Máte ich doma aj vy?

Optimálne položenie domu na pozemku člení záhradu na menšiu – prednú a väčšiu zadnú, ktorá by mala byť čo najviac súkromná. Pred domom by mal byť dostatočný výhľad na okolie.

vchod do domu

Zdroj: iStock

Masívne vchodové dvere

Vchodové dvere sú vo Feng Shui veľmi dôležité, pretože podľa toho, aké sú, prijíma dom svoju energiu. Mali by byť pevné, stabilné, bez známok poškodenia a ošarpania. Optimálne je, aby boli otočené na váš šťastný smer. Priamo by pred vchodovými dverami do domu nemalo stáť nič, aby to neblokovalo príliv energie. Určite k dverám nedávajte kontajner na odpadky ani kompostovač. Ak máte pri vchode rastliny, musíte sa o ne dobre starať. Okolie vchodových dverí by malo byť vždy upravené a čisté. Nenechávajte pred nimi staré topánky, handry či rozbité predmety.

Dôležité sú aj rozmery. Vchodové dvere by mali byť vždy vyššie ako širšie a veľkosťou primerané domu. Ak máte malé dvere, blokujú tok energie. Na druhej strane okázalé veľké dvere tiež nie sú ideálne – údajne súvisia s nadmernými výdavkami. Otvárať by sa mali smerom von.

Zdroj: iStock

Čo vidíte po vstupe do domu?

Aký je váš pocit, keď otvoríte vchodové dvere a ocitnete sa vo vstupnej hale či chodbe? Stiesnený vstup blokuje energiu, nebezpečné sú aj okná oproti vchodovým dverám – uniká nimi dobrá energia.

Prečítajte si tiež
Poznáte základné princípy Feng Shui? Otestuje sa v našom kvíze!

Zrkadlo oproti vchodu je ďalším negatívom, pretože energiu hneď odrazí. Taktiež nie je dobré, ak sa po vstupe do domu ocitnete v miestnosti s množstvom zatvorených dverí. Vchod by mal byť vzdušný, svetlý a naň by mali plynule nadväzovať ďalšie obytné priestory.

izbová rastlina

Zdroj: iStock

Ďalšie zlé riešenia vo vstupnej hale:

  • Múr hneď oproti vstupným dverám.
  • Schodisko otočené k vchodovým dverám, dverám do kúpeľne alebo k dverám do skrine.
  • Kúpeľňa na poschodí priamo nad vchodovými dverami.

Pokiaľ neplánujete väčšiu rekonštrukciu, i toto sú dôležité faktory, ktoré musíte brať do úvahy pri hľadaní vhodného domu podľa Feng Shui.

Prečítajte si tiež
Pravda o feng šuej: Cesta k harmonickému bývaniu alebo obyčajná „duchárčina“?

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: feng šuej
Zdieľať článok

Diskusia