Zdroj: Jiří Hurt

Otvorený a zábavný pánsky loft v industriálnom štýle

06. 07. 2020
Zdieľať

Je otvorený a zábavný, vyžaruje z neho sebavedomie, cieľavedomosť a úspech. Reč je o loftovom byte v Brne, podobne by sme však mohli hovoriť aj o jeho majiteľovi. Hoci interiér pôsobí vyložene mužsky, za jeho podobou stojí žena – architektka Nikola Kopřivová.

predsieň v industriálnom byte so zaveseným bicyklom

Už vstup do bytu dáva tušiť, že tu žije športovec s vycibreným vkusom. Už tu je tiež pomocou oceľovej konštrukcie šikovne využitá nezvyčajná výška priestoru – obe tieto charakteristiky sú platné pre celý interiér. Zdroj: Jiří Hurt

V štýle životného nastavenia

Zaujímavý byt na najvyššom podlaží domu, ktorý vznikol ako prístavba k starej budove, je riešený ako dvojúrovňový loft. Jeho čerstvý majiteľ s dôverou zveril zariaďovanie svojho nového bývania do rúk architektky zo štúdia Archami.

Prečítajte si tiež
Útulný mezonet v podkroví v rustikálnom štýle a s prvkami industriálu

Dal jej pritom jasné zadanie a voľnú ruku pri jeho plnení. Požadoval iba bývanie, ktoré by odrážalo jeho záujmy, zariadené v industriálnom štýle, ktorý do tohto priestoru naozaj pasuje.

priestorová nika na druhom poschodí, v ktorej vznikla minimalistická spálňa

Na opačnom konci galérie je nad kuchyňou chránená priestorová nika, v ktorej vznikla minimalistická spálňa. Zdroj: Jiří Hurt

Výsledok architektkinej práce je zrejmým zrkadlom úspešného muža, ktorý delí čas medzi prácu a športové aktivity, má zmyslel pre humor aj štýl a oceňuje hodnotu starých vecí.

Architektka Nikola Kopřivová si spoluprácu s ním pochvaľuje: „Keďže majiteľ bytu patrí k osvieteným investorom, akí sú snom všetkých tvorcov, bola to veľmi príjemná práca. Dal mi maximálnu dôveru pri výbere všetkých povrchov, nábytku aj dekorácií – až po zmetáčik a lopatku.“

Nájde sa tu aj niekoľko predmetov, ktoré sú spomienkou na majiteľovo detstvo. Zrenovované stoličky a premietačka, ktorá dokonca predurčila voľbu doplnkovej – šalviovej – farby, do interiéru perfektne zapadli. Celkovo je tak byt odrazom minulosti i súčasného zamerania svojho obyvateľa, ktorý môže byť pyšný na vycibrený štýl.

Neveľká kuchyňa a minijedáleň umiestnené v nike pod galériou

Neveľká kuchyňa a minijedáleň sú umiestnené v nike pod galériou a od obývačky ich oddeľujú efektné čierne posuvné dvere natreté tabuľovou farbou. Zdroj: Jiří Hurt

Aj z veľkostného pomeru týchto priestorov a dispozičného riešenia je zrejmé, čomu dáva domáci pán prednosť a aký je jeho životný štýl. I keď kuchyňa nie je veľká, je zariadená prakticky a štýlovo – zodpovedajúco celkovému ladeniu bytu.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Charizmatický mezonet pre útek z každodenného zhonu

Profil

Nehnuteľnosť

Mezonetový byt s otvorenou galériou v mestskej časti Brno-stred

Autorka interiéru

Ing. arch. Nikola Kopřivová
www.archami.cz

Text: Martina Paulová
Foto: Jiří Hurt
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty industriálny štýl mezonetový byt mezonety
Zdieľať článok

Diskusia