Zdroj: HOME INTERIER s.r.o.

Súťaž Interiér roku: Luxusný rodinný dom v Trenčíne, ktorý nepôsobí chladne

21. 05. 2020
Zdieľať

Požiadavkou klienta bol návrh interiéru a ponuka na zariadenie z kvalitných materiálov do jeho nového rodinného domu. Predstavoval si moderný, ale nie chladne pôsobiaci interiér, ktorý by bol príjemný a vhodný na rodinnú pohodu.

Zvolili sme drevené podlahy. Bielený dub, olejovaný, ručne kefovaný, ktorý sa farebne snúbi s teplými odtieňmi nábytku. Takéto podlahy sa prelínajú celým domom okrem kúpeľne a WC.

priestranná jedáleň s kuchynským ostrovom

HOME INTERIER s.r.o.

Kuchynská linka a nábytok v obývačke sú od Firmy Hanák – moderný, bezúchytkový variant ELITE s vysokolesklým lakom a kombináciou odtieňov champagne a mocca. Ďalším vybavením sú spotrebiče Siemens radu Studio Line a inovatívny systém odsávania v pracovnej doske BORA Classic, ktorý zaisťuje aj pri vyprážaní čistý vzduch v celom hlavnom obytnom priestore. Pracovná doska je z materiálu Lapitec. Úložné priestory kuchyne sú v časti vysokej zostavy s „americkou chladničkou“ a dverami do špajzy. Nie úplne na očiach, ale zároveň v obytnom priestore sú vínotéka a bar.

Prečítajte si tiež
Ani byt, ani dom: Átriový byt v Považskej Bystrici ako kompromis pre manželov
domáca vinotéka

HOME INTERIER s.r.o.

Veľká dominantná sedacia súprava z brúsenej kože s príjemným povrchom na dotyk poskytuje dostatok pohodlia celej rodine.

Aby sme dosiahli požadovanú atmosféru a vzhľad, pracovali sme s nepriamym osvetlením vytvoreným v kapsách sadrokartónu. Na stenách sa použili odolné dekoratívne travertínové stierky v bielej metalíze a centrálny strop so stenou jedálne majú hnedý odtieň metalízovej stierky ottocento.

luxusná spálňa s manželskou posteľou

HOME INTERIER s.r.o.

V dome sú luxusné interiérové dvere Hanák, biele s vysokým leskom, a sklenené dvere oddeľujúce vstupnú a oddychovú časť domu.

Ani spálňa nemala pôsobiť studeným dojmom, preto boli použité mocca odtiene, luxusná tapeta a kontinentálna posteľ.

presklené interiérové dvere

HOME INTERIER s.r.o.

Autor návrhu a garant realizácie: Petr Šomodi, HOME INTERIER s.r.o.

Prečítajte si tiež
Zo zničeného bytu je po strastiplnej ceste optimistický terakotový apartmán

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2019

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: drevené podlahy luxus rodinný dom
Zdieľať článok

Diskusia