Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Súťaž Interiér roku: Miniatúrny podkrovný byt na krátkodobý prenájom

12. 06. 2020
Zdieľať

Malý byt na krátkodobý prenájom typu Airbnb v centre Prahy má len 23 metrov štvorcových. Nemá klasické okná, len dve strešné vysoko nad podlahou, z ktorých je výhľad na centrum mesta.

Zadaním bolo napriek nevýhodám bytu vyriešiť prenocovanie dvoch osôb so všetkým komfortom. Zároveň musí svojím interiérom obstáť v konkurencii ponúkaných bytov cez platformu Airbnb, takže musí upútať na prvý pohľad.

vyvýšená dvojlôžková posteľ

Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Nemalo to byť však prvoplánovo, napríklad použitím krikľavých farieb. Skôr malo ísť o útočisko uprostred rušného mesta vhodné na odpočinok a relaxáciu.

dvojlôžková posteľ

Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Riešením sa stala vstavaná drevená kocka z brezovej preglejky s niekoľkými funkciami. Využíva sa ako vyvýšená dvojlôžková posteľ prístupná po kovovom rebríku a zároveň ako vyhliadka na Prahu zo strešného okna.

biela kuchynská linka s digestorom

Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Vnútro kocky slúži ako uzamykateľné zázemie pre upratovaciu službu, ktorá celý byt spravuje. Aby priestor pôsobil čo najväčší a najvzdušnejší, spojili sme chodbu s obytnou miestnosťou a použili veľké zrkadlo, ktoré priestor opticky nafúkne a presvetlí.

Jedálenský stôl je umiestnený vo výklenku

Zdroj: DESIGNPRO.CZ

V byte je dostatok úložného priestoru formou vstavaných skriní. Tie majú na dvierkach ešte vešiaky na zvýšenie úložnej kapacity. Jedálenský stôl je umiestnený vo výklenku, kde sa pohodlne najedia dve osoby, a dá sa jednoducho premeniť na pracovné miesto.

malá obývacia izba s pohovkou

Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Namiesto klasickej pohovky sme navrhli čalúnenú lavicu, ktorá nadväzuje na spaciu kocku. Malá kuchynka ukrýva všetko potrebné vrátane umývačky, chladničky, mikrovlnky a kávovaru umiestneného v nike.

vstavaná skriňa

Zdroj: DESIGNPRO.CZ

Celý interiér je navrhnutý v príjemných zemitých tónoch a prírodných farbách. Výhodou celého riešenia je, že je možné byt ľahko premeniť na dlhodobé bývanie a upratovacia kocka sa stane komorou či šatníkom.

Štěpánská from DesignPro.cz on Vimeo.

Autori interiéru: Zuzana Řepíková a Ondřej Krynek, DESIGNPRO.CZ

Názov projektu: Štěpánská

Lokalita: Štěpánská 27, Praha 1
Autor: Ing. arch. Zuzana Řepíková, Ondřej Krynek
Investor: Súkromný
Realizácia: 2019
Podlahová plocha: 23 m2 interiér, 4 m2 kúpeľňa
Náklady: neuvedené
Použité značky: Normann Copenhagen (vešiačiky/úchytky), Hosue Doctor (svietidlá), Ton (stoličky), Vitra (dekoratívny vták), Hübsch (hodiny, taburetka, vankúš v spálni), Bloomingville (stolík), Menu (prenosná lampička), Design House Stockholm (vankúš)

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2019

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty podkrovné byty rekonštrukcia bytu
Zdieľať článok

Diskusia