Súťaž Interiér roku: Rodinný dom s terasou a veľkou záhradou

17. 06. 2020
Zdieľať

Interiér novostavby rodinného domu s útulnou terasou a veľkou záhradou s bazénom ako elegantné bývanie pre rodičov, ktorých deti sa už osamostatnili.

V návrhu som sa sústredila na komfort bývania, súkromie majiteľov a variabilitu osvetlenia v každej miestnosti.

veľkoformátová dlažba v predsieni

Zdroj: Petra Vasquez

Dom je postavený na okraji Prahy v pokojnej vilovej zástavbe, a aby sa zabezpečil užívateľský komfort, je vybavený podlahovým vykurovaním, elektrickými žalúziami a automatizovanou markízou. Interiér je navrhnutý v pokojných harmonických odtieňoch. Úžitková plocha domu je 114 m2.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Luxusný rodinný dom v Trenčíne, ktorý nepôsobí chladne

Želaním investorov bola jednoduchá údržba interiéru, keďže ich často navštevujú vnúčatá, v dome žije aj pes a z hlavného obytného priestoru sa priamo vstupuje na terasu i do záhrady. Na prízemnom podlaží je preto jednotne použitá veľkoformátová dlažba a jej lesklý povrch interiér jemne presvetľuje. Dlažba je vzhľadom na asymetrickosť pôdorysu položená diagonálne a vytvára v interiéri nevtieravý dojem pohybu.

kozub v jedálni obložený antracitovou kamennou dyhou

Zdroj: Petra Vasquez

Dominantným prvkom prízemia domu je centrálne umiestnený kozub obložený antracitovou kamennou dyhou. Priľahlú lavicu s úložným priestorom si obľúbili hlavne vnúčatá, v nábytkovej zostave je za sklopnými dvierkami umiestnený osvetlený bar.

Všetok nábytok v dome je navrhnutý a zhotovený na mieru z odolných a ľahko udržiavateľných materiálov.

kuchyňa v bledohnedých odtieňoch

Zdroj: Petra Vasquez

Steny na prízemí sú upravené odolnou stierkou so zamatovým povrchom s perleťovým leskom. Dvere do komory, situovanej pod dubovým schodiskom, sú v stene osadené do skrytej zárubne, a aby sa posilnil dojem nenápadnosti, tiež sú upravené stierkou.

kúpeľňa s vaňou a bledohnedým obkladom

Zdroj: Petra Vasquez

V kúpeľniach som rovnako ako v hlavnom obytnom priestore použila veľkoformátovú dlažbu z dielne talianskeho výrobcu Iris v kombinácii odtieňov ivory a greige a s povrchovými úpravami mat a lappato. Nádherná kresba dlaždíc vyniká hlavne pri matnom variante podlahy a sprchového kúta typu walk-in na 2. podlaží.

Prečítajte si tiež
Súťaž Interiér roku: Dom pre rodinu s dvomi deťmi a s výhľadmi na rozkvitnuté čerešne
sprchový kút so zavesenou toaletou

Zdroj: Petra Vasquez

Kúpeľňa s asymetrickou vaňou slúži majiteľom primárne na relaxáciu. Obe niky, okraj vane aj stropný podhľad sú príjemne podsvietené v niekoľkých svetelných režimoch. Kúpeľňový nábytok aj umývadlo z umelého kameňa boli vyrobené na zákazku.

Hosťovská izba s teleskopom

Zdroj: Petra Vasquez

Hosťovská izba slúži súčasne ako pracovňa majiteľov domu, priestranná spálňa má šatník i toaletku so zrkadlom.

Autor interiéru: MgA. Petra Vasquez

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2019

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: rodinné domy
Zdieľať článok

Diskusia