Zdroj: Amazing Places

Moderná chata v Štiavnických vrchoch: zvonku nenápadná, ale jej interiér vám vyrazí dych!

04. 07. 2022
Zdieľať

Presne na tomto mieste kedysi stála budova banskej spoločnosti. Aj na tento fakt prihliadali pri stavbe modernej chaty, zladenej s okolitým prostredím Štiavnických vrchov. Kým zvonku pôsobí nenápadne, interiér vám vyrazí dych.

Prečo chalet?

Človek, ktorý žije v rušnom meste, po uponáhľanom týždni rád strávi víkend na pokojnom mieste. Niekde, kde si môže užiť ticho a prírodu, oddýchnuť si, „dobiť baterky“ a načerpať pozitívnu energiu.

Moderná "švajčiarska" horská chata s luxusným dizajnovým interiérom z dreva a kovu

Zmysel pre detail vidno v každom kúte chaty. Doplnkov je tu tak akurát, takže interiér nepôsobí „preplácane“ a nevznikajú tu miesta, ktoré by zapadali prachom. „Snažili sme sa vytvoriť harmóniu dizajnu s prostredím a okolím,“ hovoria majitelia. Zdroj: Amazing Places

Presne na to slúžia chalety, teda luxusné chaty v alpskom štýle. Zároveň dodržiavajú princípy dizajnu ohľaduplného k okoliu – najmä preto, že sú obvykle zasadené v prostredí, kde by inak mohli pôsobiť rušivo.

Prečítajte si tiež
Zo skromnej lesníckej chatky vyrástla moderná chata pre rodinu

Aj v tomto chalete sa preto spája pohodlie a príjemné moderné prvky s jednoduchou architektúrou a prírodnými materiálmi. Chata je osadená vo svahu a obrátená štítom k lesu.

Moderná "švajčiarska" horská chata s luxusným dizajnovým interiérom z dreva a kovu

Les je takmer súčasťou obývačky – celá štítová stena je zasklená a ponúka aj vstup na veľkú terasu, takže prírodu si tu možno dosýta užívať v každom dennom čase aj v každom počasí. Atmosféru obývačky dotvára aj moderný krb. Ten príde vhod najmä počas chladnejších večerov, ktorých je v horách viac než dosť. Zdroj: Amazing Places

Je postavená na mieste, kde predtým stála ruina budovy tunajšej banskej spoločnosti. Kameň, kov a drevo sú spoločnými znakmi exteriéru aj interiéru. Miestne tradície a regionálna architektúra ležali majiteľom na srdci, preto banícku minulosť cítiť aj v použitých materiáloch a farebnosti.

Moderná "švajčiarska" horská chata s luxusným dizajnovým interiérom z dreva a kovu

Kovovú čipku evokuje aj výplet na zábradlí schodiska. Je nielen krásny, ale aj vzdušný, vďaka čomu ostal celý priestor otvorený. Zdroj: Amazing Places

Les je najdôležitejšou kulisou tohto priestoru. Môžete ho tu vnímať z každého miesta skoro všetkými zmyslami. V piatich spálňach sa vyspí až 15 ľudí.

Prečítajte si tiež
Krásna drevená chata v horách vyniká jednoduchým dizajnom

Vzhľadom na priestorovú koncepciu chaletu by to však mala byť skupina priateľov, známych či kolegov. Štýlové spanie na vyvýšenej drevenej „palande“ prístupnej po rebríku ocenia najmä deti.

Moderná "švajčiarska" horská chata s luxusným dizajnovým interiérom z dreva a kovu

Chata je osadená vo svahu a obrátená štítom k lesu. Zdroj: Amazing Places

CHALET SALAMANDRA

Je súčasťou areálu lyžiarskeho & bike centra Salamandra Resort. Ponúka tak súkromie a blízkosť lesa a zároveň možnosť využiť služby neďalekého hotela. TotoToto unikátne ubytovanie nájdete aj v ponuke čarovných miest českého projektu Amazing Places, ktorý hľadá tie najkrajšie zážitkové miesta nielen v Čechách, ale aj na Slovensku či v Rakúsku. www.amazingplaces.sk

Tip na výlet

Chalet leží v katastri obce Hodruša-Hámre neďaleko Banskej Štiavnice. Toto mesto s čarovnou atmosférou asi ani netreba predstavovať a množstvo možností na voľnočasové aktivity ponúkajú aj Štiavnické vrchy – či už pre milovníkov horskej turistiky, alebo prírodného kúpania v povestných tajchoch (jeden z nich, Horný hodrušský, je dokonca priamo v rezorte). V tomto prípade môžu hostia využiť aj možnosti Salamandra Resortu, ktorého je chalet súčasťou – od wellness centra či detského ihriska až po lyžovačku a korčuľovanie v zime a požičanie bicyklov, elektrobicyklov, paddle boardov alebo štvorkoliek v lete.

Text: Martina Baumann z Amazing Places, redakčne upravila Erika Kuhnová

Foto: Amazing Places

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Návšteva
Tagy: čelo postele chata drevené konštrukcie kozub luxus nábytok z masívu
Zdieľať článok

Diskusia