Vysnívané bývanie na dedine si mladá dvojica postavila s veľkým nadšením

19. 03. 2021
Zdieľať

Skúsime, čo v nás je, a ak to pokazíme, príde to niekto opraviť. S týmto heslom na perách si partneri Petra a Filip zariadili celé svoje bývanie – od opravy starého nábytku po drobné dekorácie.

Keď sa Petra a Filip pred niekoľkými rokmi rozhodli postavať si svoje vlastné vysnívané bývanie na dedine, vedeli, že ako väčšina dnešných mladých ľudí nebudú mať peniaze nazvyš. Obom nechýbalo nadšenie a chuť tvoriť, vďaka čomu sa zakrátko rozhodli uskutočniť väčšinu prác svojpomocne.

barový pult, ktorý predeľuje kuchyňu a obývačku

Kuchyňu a obývačku od seba vizuálne delí barový pult. Ten zároveň z opačnej strany slúži ako príručná knižnica a polica na poháre. Pri väčšej návšteve dodáva miesta na sedenie navyše. Zdroj: Miro Pochyba

Kým Filip je analytický typ, ktorý všetko premeria a dopredu zváži, Petra je tá uponáhľanejšia, ktorá hneď príde, vyskúša a buď sa podarí, alebo opraví. Ako sama hovorí, vo väčšine prípadov sa všetko podarilo na prvý pokus.

Prečítajte si tiež
Takto vyzerá sloboda bez hypotéky: Domček s vlastnou elektrárňou postavený svojpomocne

Spolu s rodinou zvládli zatepliť dom, postaviť terasu, vybudovať chodníky či položiť podlahu. Väčšinu nábytku im podarovali známi, sami si ho následne opravili a lakovali. Niektoré menšie kúsky si dokonca vyrábali sami alebo podľa vlastného návrhu dali vyhotoviť remeselníkovi.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

kúpeľňa s dreveným obkladom

V kúpeľni sa majitelia rozhodli siahnuť po drevenom obklade. Ten výborne dopĺňa lanový rebrík slúžiaci na odkladanie uterákov. Úložné krabice pod umývadlom boli pôvodne debničky na paradajky. Zdroj: Miro Pochyba

Okrem kuchynskej linky a gauča tak v rámci nábytku nie je nič kupované v bežnom obchode. Nešlo však len o úsporu peňazí. Petra strávila návštevou obchodov veľa času a zakaždým sa jej stalo, že si nič nevybrala. Buď sa jej nič nepáčilo, alebo to, čo sa jej zdalo pekné, bolo príliš drahé. Práve preto sa rozhodla, že si čo najviac vecí vyrobí sama. Jej najobľúbenejším materiálom je drevo, ktorým sa chcela čo najviac obklopiť. Toho zostalo po stavbe domu toľko, že z neho vyrobila hneď niekoľko kúskov.

relaxačný kútik s kreslom v obývačke

Zdroj: Miro Pochyba

Namiesto klasickej manželskej postele vyrobila posteľ z drevených hranolov, tie použila aj na výrobu košov na bielizeň. Z dreva vyrobila aj knižnicu v pracovni, detskú postieľku pre ročnú dcérku a drobné police v obývačke. Radosť našla aj v maľovaní motorkárskych výjavov a pretváraní nepotrebných predmetov na niečo nové a užitočné. Zo starých kartónových obalov od paradajok vytvorila odkladacie koše, ktoré dopĺňajú imidž predsiene a kúpeľne. Rozpadnutá tehla sa premenila na dekoráciu s pávími perami. Starý konár, ktorý našla pri prechádzke lesom, využila ako vešiak na fotografie.

stavebné hranoly ako manželská posteľ

V spálni slúžia stavebné hranoly ako posteľ. V takomto prípade si treba zvyknúť, že matrac je veľmi blízko k zemi a v blízkosti by nemali byť veľké kusy nábytku, ktoré by pri ležaní pôsobili ešte majestátnejšie. Zdroj: Miro Pochyba

Prečítajte si viac o bývaní šikovných majiteľov na domztehly.sk

Kategória: Návšteva
Tagy: prírodné materiály rodinné domy tehlové obklady
Zdieľať článok

Diskusia