Pri-rekonštrukcii-obývačky-nezabúdajte-na-dekorácie
Zdroj: Nostre.sk

Ako zrekonštruovať obývačku a vniesť do nej trochu života

11. 11. 2022 Zdieľať

Obývačka je spoločenskou miestnosťou každého rodinného domu. Stretávate sa v nej so svojou rodinou a známymi, ale trávite v nej aj romantické večery pre dvoch. Keďže ide o jedno z najfrekventovanejších miest v dome, je veľmi dôležité, aby svojim majiteľom prirástla k srdcu.

Necítite sa vo svojej obývačke príjemne a túžite po zmene? Je najvyšší čas na renováciu. Prinášame vám niekoľko tipov, ako obývačku zrekonštruovať. Dozviete sa, od čoho sa pri rekonštrukcii odraziť a ako pokračovať ďalej.

Najprv všetky veľké zmeny

Kým pristúpite k jednotlivým zmenám, obývačku najskôr poriadne vypracte. Do veľkých zmien sa pustite až vtedy, keď bude izba prázdna. Či už ide o kompletné predelenie miestnosti alebo len o menej náročné maľovanie (nová farba dodá miestnosti úplne iný rozmer). Keď máte vo výbere viac farieb a neviete sa rozhodnúť, ktorú si vybrať, vliesová tapeta vám s touto ťažkou dilemou pomôže. Tapety sú pri rekonštrukcii ideálnou a stále veľmi modernou alternatívou.

K veľkým úpravám patrí aj inštalácia podlahového kúrenia, ktoré zaraďujeme k úspornejšiemu typu kúrenia. V tomto prípade to bez kladenia novej podlahy nepôjde. Napríklad plávajúca podlaha je v porovnaní s kobercami, ktoré teraz doma máte, praktickejšou a jednoduchšie udržateľnou verziou.

Keď-máte-vo-výbere-viac-farieb-a-neviete-sa-rozhodnúť,-ktorú-si-vybrať,-vliesová-tapeta-vám-s-touto-ťažkou-dilemou-pomôže

Zdroj: Nostre.sk

Na rad prichádza nábytok

Najlepšie urobíte, keď si dopredu pripravíte zoznam plánovaných úprav. Keď sa púšťate do renovácie, pravdepodobne presne viete, čo vám v danej miestnosti najviac vadí a čo by ste v nej chceli zmeniť. Zoznam zmien, ktoré pri renovácii chcete zvládnuť je praktickým pomocníkom, s ktorým celú rekonštrukciu zvládnete ľavou zadnou.

Či už máte zoznam všetkých zmien, do ktorých sa chcete pustiť alebo nie, v ďalšom kroku sa zamerajte na výber nového nábytku. Rovnako ako farba stien, aj nábytok má veľký podiel na celkovom vzhľade miestnosti. Pohodlnosť a jednoduchá údržba je dôležitá, ale na celkový dizajn jednotlivých kúskov tiež netreba zabúdať.

Dizajn, rozmery a pohodlie – tri základné kritéria, ktoré sú pri kúpe akéhokoľvek nábytku rozhodujúce. Za zváženie stojí aj cena, avšak každý človek má iné finančné možnosti a preferencie, a každý má k výberu nábytku iný postoj. Kým niekomu stačí čierna sedačka z bazáru, iný túži po úplne novom kúsku z obchodu.

Dizajn,-rozmery-a-pohodlie-–-tri-základné-kritéria,-ktoré-sú-pri-kúpe-akéhokoľvek-nábytku-rozhodujúce

Zdroj: Nostre.sk

Maximálne využite ponúkaný priestor

Pri výbere nábytku sa presnou zostavou, ktorá sa vám najviac páči, obmedziť nenechajte. Upustite uzdu svojej fantázii a priestor, ktorý sa vám ponúka, využite čo najlepšie. Okrem pohovky si zaobstarajte aj originálny konferenčný stolík a nebojte sa pridať aj taburet alebo kreslo, ktoré môže byť s celou miestnosťou vo farebnom kontraste.

Čo v obývačke určite oceníte, je praktickosť. Ako sme už povedali, ide o najvyužívanejšiu miestnosť v dome, ktorá nemá byť len pekná na pohľad, ale aj plne funkčná. Dôležitý je aj voľný priestor, do ktorého skryjete časopisy, hygienické vreckovky a vôbec všetko, čo nechcete nechať na očiach.

Pri výbere konferenčného stolíka vychádzajte z veľkosti miestnosti, ale nazabúdajte ani na to, čo všetko musí konferenčný stolík uniesť. V súčasnosti sú moderné konferenčné stolíky, ktoré pod seba pekne zapadajú, ale na stolík uložíte len dve kávy a misku plnú orieškov a to vám asi stačiť nebude.

Upustite-uzdu-svojej-fantázii-a-priestor,-ktorý-sa-vám-ponúka,-využite-čo-najlepšie

Zdroj: Nostre.sk

Voľným rohom dajte STOPku

Maximálne využitie ponúkaného priestoru znamená obsadiť aj všetky voľné rohy. V minulosti sa do rohov umiestňovali len sedačky. Dnes to už neplatí, ale rohy by ste nemali nechať prázdne. ideálnym riešením sú knižnice, ktoré zaplníte svojimi obľúbenými knihami alebo vysoké izbové rastliny.

Na izbové rastliny nezabúdajte a obývačku nimi ozdobte aj keď patríte k začínajúcim pestovateľom. Existujú aj také rastliny, ktoré veľa starostlivosti a pozornosti nevyžadujú. Práve tie sú pre vás ideálne. Kvetom sa kvôli nedostatočným skúsenostiam nevyhýbajte, inak v miestnosti nezavládne pohoda a útulnosť, po ktorej tak túžite.

Kvetom-sa-kvôli-nedostatočným-skúsenostiam-nevyhýbajte,-inak-v-miestnosti-nezavládne-pohoda-a-útulnosť,-po-ktorej-tak-túži

Zdroj: Nostre.sk

V moderných interiéroch vyniknú najmä vždyzelené izbové rastliny, medzi ktoré patrí krásna dracena, zamioculcas alebo pôsobivá monstera. Izbové rastliny hýriace všetkými farbami dúhy sa postupne dostávajú do úzadia. Pekne vyniknú a dobre sa im darí na balkónoch alebo vonkajších terasách.

Zdroj: PR článok Nostre

Kategória: Obývacia izba
Tagy: nábytok do obývačky zariaďovanie obývačky
Zdieľať článok