Zdroj: Westwing

Letné kino nesmie chýbať! Ako si v záhrade majiteľka vytvorila hotovú oázu

31. 07. 2020
Zdieľať

Ten, kto zažil kino pod holým nebom, nám dá iste za pravdu, že filmovému zážitku na čerstvom vzduchu sa len tak hocičo nevyrovná. Poľská dekoratérka, ktorá vystupuje pod značkou Marideko, si tento pôžitok vie dopriať počas celého leta, a to dokonca vo vlastnej záhrade.

Letná pohoda sa u Marideko začína raňajkami v prírode a končí sa večerným premietaním priamo pod holým nebom. Vďaka nádherným kúskom od firmy Westwing a citu pre dizajn sa jej podarilo vyčarovať dokonalú prázdninovú oázu.

20CW23_PL_Marcena_Marideco_Homestory_FINAL_006

Na letné kino stačí naozaj málo: plátno, ozvučenie a projektor. Ako plátno môžete použiť väčšiu plachtu, zvuk zabezpečia domáce reproduktory. Najväčší kumšt bude vybrať si kvalitný projektor.
Zdroj: Westwing

Čo ťa inšpirovalo k vytvoreniu kina na terase?

Bola to reakcia na potreby mojich blízkych. Radi si spolu pozrieme film a v teplom ročnom období sme často navštevovali mestské letné kiná. Postupne však bol pre nás stále dôležitejší pocit súkromia a tiež sme si sami chceli vyberať filmy. Teraz máme kino hneď pri dome!

Prečítajte si tiež
Skôr než si kúpite záhradný nábytok, mali by ste vedieť toto

Poľská dekoratérka, ktorá už štyri roky na Instagrame vystupuje pod menom @marzena.marideko, vytvorila vo svojej záhrade ideálne miesto na letný odpočinok. Podobne ako interiér, aj celá záhrada odráža jej lásku k prírode a cit pre dizajn. Zdroj: Westwing

Čo sa ti najviac páči na tvojom domácom kine?

Najradšej mám univerzálnosť tohto miesta. Neslúži iba na premietanie filmov, ale taktiež aj na každodenný odpočinok celej rodiny. Okrem toho ho obklopujú stromy, prírodné materiály a zemité farby. To robí z nášho kina tiché miesto, na ktorom panuje prázdninová atmosféra od jari do jesene.

Na letné kino stačí naozaj málo. Zdroj: Westwing

Ako väčšinou vyzerá tvoje premietanie pod holým nebom?

Najskôr sa dohodneme s celou rodinou, čo si pozrieme. Potom si pripravíme občerstvenie a nápoje. Pred plátnom sa všetci schádzame spravidla vo chvíli, keď je už tma. Každý sa usadí na svojom obľúbenom mieste a vezme si deku. Veľmi často sa totiž nepozeráme len na jeden film.

Na čo dávať pozor pri zariaďovaní kina pod holým nebom?

Predovšetkým na miesto samotné. Mal by ním byť tichý kútik v záhrade. Dôležité je tiež nezabúdať na susedov. Aby sme ich príliš nerušili, umiestňujeme prenosný reproduktor do svojej blízkosti. Okolité stromy nám tiež pomáhajú eliminovať zvuky, a tak len málokto v okolí vie, že je u nás domáce kino.

Ideálne je, ak môžete pozerať obľúbený film priamo pod hviezdnou oblohou. Ak sa však obávate dažďa, spravte si kino pod altánkom alebo strechou svojej terasy. Zvuky vám pomôžu eliminovať veľké rastliny v črepníkoch a dlhé závesy. Tma je síce žiaduca, no ak po stromoch a po zemi rozmiestnite drobné osvetlenie (lampáše, lucerny), dáte svojmu letnému kinu ten pravý šmrnc.
Zdroj: Westwing

Ktoré filmy sú podľa vás ideálne na letné premietanie?

Už tri roky si užívame vlastné kino pod šírym nebom. Každú sezónu nám otvárajú dva filmy: Zápisník jednej lásky a Hriešny tanec. Prosto klasika.

Pripravili: Katarína Paukeje v spolupráci s Westwing
Foto: Westwing
Zdroj: časopis Môj dom

Kategória: Relax
Tagy: letné kino terasy záhradný nábytok
Zdieľať článok

Diskusia