Zdroj: Goldea

Aké motívy obliečok sú IN?

10. 08. 2022 Zdieľať

Staré obliečky máte vyblednuté a nie je vidieť pôvodný motív? Možno sa už nedajú ani poriadne zapnúť. Alebo si len chcete urobiť radosť a zaobstarať si do spálne niečo pekné? V každom prípade určite premýšľate, aké motívy obliečok sú dnes IN.

Obliečky ovplyvňujú kvalitu spánku

Naše telo sa bez spánku nezaobíde. Cez deň toho musí toľko zvládnuť, že je večer unavené a teší sa na zaslúžený odpočinok. Viete, že spánkom strávime až tretinu nášho života? To je celkom dlhá doba, že? Náš organizmus si ale takýto relax zaslúži.

No, ale aby to bol naozaj relax, musí mať k tomu dobre nastavené podmienky. Posteľ by mala byť na pokojnom mieste, kde vás nikto a nič nebude rušiť. Ideálne mimo dosahu televízie. Na posteli má svoje miesto kvalitný matrac opatrený prestieradlom a perina s vankúšom, oboje oblečené do príjemných a oku lahodiacich obliečok. Áno, aj na takých drobnostiach, ako je obliečka a prestieradlo, záleží. Oboje je v tesnom kontakte s pokožkou, nesmie ju dráždiť. Zároveň musí byť priedušné a od tela odvádzať pot. Kto by sa chcel v noci kúpať vo vlastnom pote?

Ako by mali vyzerať tie pravé obliečky?

  • Obliečky by mali byť príjemné na dotyk aj na pohľad.
  • Nesmú sa šmýkať, elektrizovať vlasy.
  • Pri ich výbere je potrebné sa zamerať na materiál. Dáte prednosť klasickej bavlne, ktorá znesie aj vysoké teploty prania a žehlenia, príjemnému bavlnenému saténu, hrejivému flanelu, alebo praktickému krepu, ktorý sa nežehlí?
  • Dobre by ste mali zvoliť aj rozmery obliečok, ktoré by mali korešpondovať s vankúšom a dekou. Nie je nič horšie, než keď sa deka do povlaku nezmestí a zhlukuje sa v jednom mieste, alebo keď spíte len pod povlakom, pretože deka je menšia a cestuje v ňom. Štandardom je veľkosť 70 x 90 cm pre vankúš a 140 x 200 cm pre perinu na jednolôžko, na trhu ale nájdete aj predĺžené obliečky s dĺžkou 220 cm alebo francúzske obliečky pre dvoch (200 x 200 cm, 220 x 200 cm alebo 240 x 200 cm).
  • Akému zapínaniu dáte prednosť? Zakladacie obliečky a zapínanie na gombíky majú dnes veľkú konkurenciu v zipsovom zapínaní.

A čo tie motívy?

Ďalším parametrom, na ktorý by ste sa pri výbere obliečok mali zamerať, sú jeho motívy. Farbu obliečok je dobré zvoliť tak, aby vás upokojovali a odniesli do rozprávkovej ríše snov, no ale predsa nebudete mať len jednofarebné obliečky.

Postelné obliečky srdiečka

Zdroj: Goldea

Obľúbené sú rôzne kvietky, prúžky, kolieska, geometrické vzory a lístky, deti zase dávajú prednosť svojim obľúbeným rozprávkovým hrdinom.

Zvláštnou kategóriou sú vianočné obliečky, na ktoré síce dôjde v mnohých domácnostiach len raz za rok, perfektne ale dotvoria ono povestné kúzlo Vianoc. Navodia tú pravú atmosféru aj vo vašej spálni, staviť môžete na motív hviezdičiek, sobov, stromčekov aj ozdobičiek. Aké obliečky si na tohtoročné Vianoce zaobstaráte vy?

Zdroj: PR článok spoločnosti Goldea

Kategória: Spálňa
Tagy: Kvalitný spánok posteľné obliečky saténové obliečky trendy v spálni
Zdieľať článok