Zdroj: istock.com

Novým trendom v interiéroch sú rastliny s nádychom ružovej. Tieto patria medzi najkrajšie!

20. 02. 2023
Zdieľať

Všimli ste si, že novým trendom v interiéroch sú rastliny, ktoré majú listy alebo kvety pastelovej ružovkastej farby? Tento hit potvrdzujú svetoví interiéroví dizajnéri aj predajcovia rastlín. Isté je, že ružové izbové rastliny sú krásnym dekoratívnym doplnkom.

Spojenie ružovej a zelenej je kombináciou, ktorá osviežuje moderné interiéry v rôznych podobách, prečo ju teda nezaviesť aj do zbierky izbových rastlín? Máme pre vás zaujímavé tipy na rastliny, ktoré štýlovo rozžiaria každú domácnosť.

Medinila nádherná (Medinilla magnifica)

Skutočne nádherná kvitnúca izbová rastlina s výraznými listami a kvetmi, ktoré pripomínajú strapce ružového hrozna. Keď ju počas teplejších mesiacov postavíte na jasné, ale nepriame svetlo, vytvorí veľké ružové metliny. Je skvelou rastlinou do obývačky, aj do domácej kancelárie. Hoci nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, zohnať ju môže byť náročnejšie.

Má rada nepriame svetlo, ostré by jej spálilo listy. Zalievajte ju tak, aby nikdy nebola pôda premočená – veľké, šťavnaté listy zadržiavajú vlhkosť. Pri správnej starostlivosti kvitne asi dva týždne.

Medinila nádherná

Zdroj: istock.com

Filodendron ‘Pink Princess’

Veľmi dekoratívny zberateľský kúsok pre milovníkov filodendronov. Patrí k najvzácnejším kvôli tmavým listom s ružovým panašovaním. Filodendrony sú nenáročné na pestovanie, výnimkou nie je ani táto „princezná“. Nemá rada priame svetlo, pretože ničí jej listy. Najlepšie sa jej darí v pôde s voľným, rýchlo odvodňujúcim kompostom.

Filodendron Pink Princess

Zdroj: istock.com

Kalatea

Calathea je hustá, pôsobivá izbová rastlina s ružovo-fialovou kresbou na listoch. Je dobrým spôsobom, ako okoreniť nevýrazný – neutrálny interiér. Jej listy vyzerajú takmer ako ručne maľované.

Ako sa o ňu starať? Kalatea pochádza z dažďového pralesa, takže je zvyknutá na nepriame svetlo. Priveľa svetla spôsobuje blednutie listov.

Prečítajte si tiež
Viete, ako správne zalievať izbové rastliny? Pozor na tieto chyby!

V porovnaní s vyššie spomínanými rastlinami je o čosi náročnejšia na starostlivosť, pretože nemá rada vodu z vodovodu. Najlepšie znáša nazberanú dažďovú vodu a polievanie raz alebo dvakrát týždenne.

Má množstvo odrôd, tak si vyberte tú, ktorá vás najviac poteší. Nás zaujali najmä Calathea Triostar a Calathea Surprise Star’.

Kalatea

Zdroj: istock.com

Aglaonema ‚Red Star‘

Aglaonema má výrazné listy s poriadnou dávkou ružovej alebo rubínovej farby. Na rozdiel od mnohých farebných rastlín sa o ňu ľahko stará. Je to jedna z najlepších izbových rastlín do miestností so slabým svetlom a nízkou vlhkosťou.

Hoci je odolná voči suchu, zálievku potrebuje. Avšak len vtedy, keď vyschne vrchných 5 centimetrov pôdy. Najviac farieb ukáže na svetlom mieste, ale mimo priameho slnka. Každý pár dní ju zahmlievajte rozprašovačom, zabráni to hnednutiu listov.

Aglaonema

Zdroj: istock.com

Kaládium

Caladium je často označované ako „anjelské krídla“, kvôli pekne tvarovaným krídlovitým listom, ktoré hýria mnohými odtieňmi melírovanej zelenej a ružovej. Vyberte preň svetlé miesto mimo priameho slnečného žiarenia, nie vedľa okna. Kaládium zalievajte, keď je horných 5 cm pôdy suchých a častejšie zahmlievajte, pretože má rado vlhkosť. Ak máte v kúpeľni okno, je to ideálne miesto.

Kaladium

Zdroj: istock.com

Sabína Zavarská
Foto: istock.com

Kategória: Zeleň v interiéri
Tagy: interiérové rastliny interiérové trendy ružová farba
Zdieľať článok

Diskusia