Eklektizmus zmiešaný s vintage: Štýlový byt a ateliér v jednom

14.09.2017  |     

Každá miestnosť, každé zákutie, každý roh tohto bytu a ateliéru zároveň je originál po okraj naplnený suvenírmi, spomienkami a vecami, ktoré vyzerajú tak neobyčajne, že sa ich neviete nabažiť. Napokon, býva v ňom mladá art directorka Laura Karasinski.

 

S očami dokorán

Takto radí chodiť po svete mladá Rakúšanka Laura Karasinski, ak by ste sa jej opýtali na to, ako a kde hľadá inšpiráciu. Na nudu si nepotrpí ani u seba doma, ani v práci. Dôkazom je jej štýlový byt i ateliér v jednom. Väčšina zariadenia pochádza z bazárov nábytku z Viedne, Barcelony, Paríža, San Francisca či New Yorku, ale nájdu sa tu aj kúsky z rôznych častí Poľska. Tie doplnila dizajnérskymi klasikami, ako sú kreslá Eames či policový systém String.

Každé zákutie v byte je plné originálnych kúskov a spolu tvoria dokonalé panoptikum. Prvky luxusu i striedmej jednoduchosti, vintage nábytok aj dizajnové výstrelky tu dokonale vystihujú vzburu proti všedným konvenciám a škatuľkám interiérových štýlov. Kombinácie zdanlivo nezlučiteľných vecí vystihujú slová „eklektický štýl“, ktorý bol doslova stvorený pre rozličné druhy nábytku a doplnkov. Laura ho vo svojom domove použila s takou ľahkosťou, že keď sa s ňou v jej ateliéri lúčite, zmocní sa vás pocit, že prichádzate o niečo výnimočné.

 

BYT JE JEDNOU VEĽKOU ZBIERKOU starožitností, dizajnových kúskov a mixu hipsterských drobností. 

​„Všetko, čo vidím, čoho sa môžem dotknúť, čo môžem cítiť, počuť a ochutnať ma inšpiruje.“
 
Laura Karasinski, majiteľka

 

Katarínin pohľad

Wau! To mi prvé napadlo, keď som otvorila priečinok s fotkami tohto bytu. Mohla som si ich prezerať stále znovu a znovu a zakaždým som našla niečo ďalšie zaujímavé, nevšedné, netradičné. Nehovorím, že by som v takomto priestore chcela a vedela bývať, ale ísť sa doň pozrieť (ako napríklad na výstavu), prečo nie? Prípadne sa inšpirovať, čo spraviť so starými vidieckymi skriňami po prababke. Alebo tam zažiť párty viedenskej umeleckej scény... Nuž, nápadov ponúka tento interiérový unikát neúrekom.

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ V SPOLUPRÁCI S WESTWING
FOTO: WESTWING HOME & LIVING
ZDROJ: časopis Môj dom 8/2017

Tagy:
byty vintage zariaďovanie bytu eklektický štýl

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Vidiecke bývanie plné slnka a pohody: Čo sa stane, keď časť strechy otvoríte slnku?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky