Ako si zariadiť domáci pracovný kútik

13.05.2017  |     

Príjemné pracovné prostredie je jedným z predpokladov dobrého výkonu. Farby do pracovného kútika vyberajte s rozvahou, aby príliš nestrhávali vašu pozornosť.

Samostatné pracovne vo väčšine domácností nahrádza menší pracovný kútik spravidla umiestnený v dennej časti alebo spálni. Základ tvorí dostatočná pracovná plocha, pohodlná stolička a adekvátne osvetlenie. Ak zvažujete kúpu nového stola, vyberajte si model so šírkou od 80 cm a s hĺbkou aspoň 60 cm. Rozhodujúcu úlohu však zohráva účel, na aký má slúžiť – pri práci s počítačom vychádzajte z veľkosti monitora, ak má slúžiť pri šití či inej tvorivej činnosti, zohľadnite, čo všetko okolo seba pri práci naozaj potrebujete.

Samozrejmosťou by malo byť osvetlenie pracovnej plochy, ktoré dopĺňa to centrálne. Pri výbere farieb v pracovni zvážte, ktoré farby vás odvádzajú od koncentrácie, a radšej sa im vyhnite. Viac, ako zahaliť celé pracovisko do pestrých farieb, sa oplatí staviť na jeden z nosných prvkov a v priestore vytvoriť farebné akcenty. 

 

TEXT: NATÁLIA ŽÁKOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2017

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky