Zdroj: Lívia Vargovčáková

Predstavujeme ďalší z malých bytov v zrekonštruovanom internáte v Košiciach: Typicky mužský priestor s industriálnym nádychom

13. 10. 2021
Zdieľať

Nedávno sme vám predstavili malý bytík pre študentku Annamáriu, ktorý sa nachádza v zrekonštruovanom košickom internáte. Taký istý priestor autorky zariadili aj v mužskej verzii, pre Borisa.

Byty zariaďovala dvojica dám z ateliéru Lotiti Home – Diana a Patrícia. Dianinou úlohou bolo splnenie predstáv Annamárie a Borisa o ideálnom bývaní z dizajnovej stránky, Patrícia sa postarala o realizáciu.

Prečítajte si tiež
Malé štartovacie byty v zrekonštruovanom internáte v Košiciach? Predstavujeme prvý z nich!

Minulý týždeň sme vám predstavili byt vysokoškoláčky Annamárie. V druhom z nich žije „ítečkár“ Boris.

Predsieň s prechodom do hnedej kuchyne

Predsieň v pánskej verzii je zariadená podobne ako tá dámska, ibaže v inom štýle a farebnosti – niku dopĺňa industriálny vešiak zo Sashe, ani tu nechýba polica na čiapky a ďalšie drobnosti (tentoraz drevená) a lavica na prezúvanie. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Borisa sme presvedčili, aby ustúpil od monotónne ladeného interiéru len v neutrálnych hnedých a sivých odtieňoch a dal šancu výraznej horčicovožltej pohovke. Aj on sám nakoniec uznal, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie.

Diana a Patrícia

Barové sedenie, ktoré oddeľuje kuchynskú časť denného priestoru od obývačkovej, je nielen výrazným štýlotvorným prvkom, ale aj praktickým multifunkčným riešením – poslúži podľa potreby ako pracovná plocha alebo miesto na stolovanie. A prečo zvolila dizajnérka práve tento spôsob realizácie?

„Murovaná podnož nezaberá veľa miesta, je pevná a zároveň ju vďaka rôznym odtieňom tehál možno prispôsobiť rozličným štýlom,“ vysvetľuje Diana.

Kuchyňa v industriálnom štýle v otvorenom priestore s obývačkou

Mužská verzia kuchyne sa nesie v industriálnom duchu. Pomerne jednoduché sivé skrinky dopĺňa antikorový digestor a výrazné industriálne prvky – úchytky, svietidlá a úžasná čierna kovová polica. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Nad pohovku vybrali Diana s Patríciou industriálne zrkadlo. No zasiahla pandémia, a keďže bolo z kamenného obchodu, nedalo sa objednať cez internet a nakoniec už nebolo dostupné.

Prečítajte si tiež
Štýlový a zaujímavý interiér aj v malom byte? Garsónka vo farbách roka 2021 vás o tom presvedčí

Kúpili teda úplne obyčajné zrkadlo a Diana, ktorej srdcovou záležitosťou je kreatívna tvorba a recyklácia nábytku, vymyslela, ako ho upraviť.

Drevený stolík s whisky a pohármi

Na zjemnenie doplnili autorky industriálny interiér prírodnými materiálmi. „Pre svoju jedinečnosť patria k našim najobľúbenejším,“ hovorí Diana. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Realizácie sa ujal šikovný rodinný priateľ Rasťo, ktorý prispel aj praktickými riešeniami. „Veci sa často udejú tak, ako majú,“ hovorí Diana. „Rozmery upraveného zrkadla vyhovovali oveľa lepšie a získali sme aj nového šikovného dodávateľa pre naše ďalšie projekty.“

Borisovo zadanie znelo: Vytvoriť typicky mužský priestor s industriálnym nádychom a s prevahou sivých a hnedých odtieňov.

Borisova kúpeľňa je na prvý pohľad kúpeľňou pre chlapa – je vyriešená veľmi jednoducho a prakticky. Namiesto vane je na rovnakom pôdoryse pohodlný veľký sprchovací kút, v ktorom sú šikovnými detailmi otváracie dvere aj nika na sprchovací gél a šampón – oboje je úplne jednoduché, a čo je jednoduché, to sa nekazí a dobre sa udržiava. Rovnako ako u Annamárie, aj tu je v skrinke pod umývadlom ukrytá práčka.

Kúpeľňa s hnedým nábytkom

„Nechcete, aby atmosféru malej kúpeľne rušila práčka? Diana tento problém vyriešila práčkou určenou na zabudovanie, ktorú skryla do skrinky pod umývadlom.“ Zdroj: Lívia Vargovčáková

KTO TU BÝVA

Boris je dizajnér mobilných hier. Rád kempuje s priateľmi a venuje sa hudbe vo vlastnej kapele Sinnerself.

Profil

NEHNUTEĽNOSŤ

Dvojizbový byt s plochou 35 m2 v zrekonštruovanom internáte v Košiciach

ROZPOČET

Približne 12 000 €

AUTORKY

Návrh oboch interiérov je dielom Diany Labošovej, o realizáciu sa postarala Patrícia Adamčíková. Viac od tejto tvorivej dvojice nájdete na stránke www.lotitihome.sk.

Text: Erika Kuhnová

Foto: Lívia Vargovčáková

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: barový pult bytové doplnky industriálny štýl malý byt pracovný kútik prírodné materiály
Zdieľať článok

Diskusia