Moderný byt v jednoduchom škandinávskom štýle so štipkou španielskeho temperamentu

06.07.2018  |     

Z obyčajného panelákového bytu sa architektovi podarilo vytvoriť zaujímavý koncept interiéru pre mladú rodinu. Moderný a jednoduchý škandinávsky štýl v sebe nesie štipku španielskeho temperamentu.

ZADANIE ČITATEĽA

Chcela by som zrekonštruovať obývaciu miestnosť. Plánujeme si ju prepojiť s kuchyňou, časť priečky budeme búrať, aby sme v stene vytvorili širší otvor. V rohu pod oknom by som chcela mať elektrický kozub, ktorý by mohol sčasti siahať do kuchyne. Pri okne si viem predstaviť drevený stôl pre šesť ľudí, ideálne rozkladací. Nábytok v obývačke by stačil nízky, jednoduchý, k nemu jedna sklenená vitrína na poháre. Všetky steny by som mala rada biele, no možno by sa žiadalo jednu niečím oživiť. Nábytok v kuchyni by mi vyhovoval skôr biely a lesklý, pracovná doska drevená. Sedaciu súpravu túžim mať rohovú, môže byť vo výraznej farbe, ktorá upúta. Na oknách by mohli byť dlhé závesy, preferujem svetlý a útulný interiér.

 

PROFI RIEŠENIE  

Hneď na začiatku sme sa rozhodli odstrániť priečku v úzkej chodbe a vytvoriť tak pohodlný vstup do bytu. Chodbu sme následne oddelili šatníkovou skriňou s miestom na topánky a lavicou. Perforovaná skrinka z drevených fošní vstupnú časť dostatočne presvetľuje a zároveň opticky prepája s obývačkou. Pri vstupe do obývacej časti zaujme veľká TV stena s vitrínou a odvážna farba sedacej súpravy. Hrejivú atmosféru vytvára elektrický kozub a kožušina na podlahe. Kuchyňa je ladená funkčnejšie, použili sme však rovnaké zjemňujúce prvky v podobe medeného osvetlenia ako nad jedálenským stolom. Celý interiér je ladený do svetlých odtieňov brezového dreva, bielej farby omietky, s dôrazom na detail. Drevená podlaha v tvare tzv. stromčeka s maďarským vzorom so svetlým odtieňom jednotlivé zóny spája. V jednoduchom interiéri vystupujú do popredia použité textílie a štruktúrované povrchy, ktoré spolu s medenými doplnkami pôsobia teplo a útulne.

ARCHITEKT

Ing. arch. Martin Donoval

www.archilab.sk

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE MARTIN DONOVAL

ZDROJ časopis Môj dom 6/2018

Tagy:
návrhy interiérov zariaďovanie bytu škandinávsky štýl premeny interiérov škandinávsky dizajn

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu




Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky