Ako útulne zariadiť priestrannú manželskú spálňu

05.04.2019  |     

Ako útulne zariadiť priestrannú manželskú spálňu, ktorá nepotrebuje šatník ani pracovný kút? Šikovný architekt z veľkej izby nielen vytvoril útulný a elegantný priestor, ale dokonca našiel spôsob, ako v nej šikovne ukryť žehliacu dosku.

ZADANIE ČITATEĽA

Po nedávnej rekonštrukcii zostala naša spálňa nezariadená. Veľmi by sme ju potrebovali zútulniť, no nevieme, ako na to. Všetko oblečenie máme v susednom šatníku, takže nám v rámci spálne stačí len zopár skriniek. Keďže všetky podlahy, okná i dvere v dome sú nové, chceli by sme zvyšok nábytku a doplnky doladiť k nim. Privítali by sme pohodlné kreslo na čítanie, koberec, nejaké doplnky. Posteľ potrebujeme veľkú, pretože sme vysoký pár. Manželka využíva spálňu často aj na žehlenie, preto by sa nám veľmi hodil nejaký šikovný spôsob, ako elegantne skryť žehliacu dosku do nábytku, keď ju nepoužíva. ​

PROFI RIEŠENIE

Keďže čitatelia požadovali, aby podlaha aj interiérové dvere zostali nezmenené, snažil som sa, aby celý interiér ladil s existujúcim dekorom dreva. Zvolil som príjemnú kombináciu sivej, bielej a dreva. Spálňa si vyžadovala len menšie úložné priestory, keďže šatník je umiestnený inde. Čalúnená kontinentálna posteľ s rozmermi 2,20 × 2 metre poskytne dostatok miesta na spanie i pre vysoké postavy. Čelo postele som navrhol na mieru tak, aby nadviazalo na trojicu závesných skriniek po pravej strane postele. Sú to komody so zásuvkami, kam si môžu manželia odkladať spodnú bielizeň, kravaty, šperky či iné cennosti. Za posteľou je v hornej časti drevený obklad tvorený hranolovými profilmi. Šikmý strop zostal biely. Oproti posteli je jednoduchý a elegantný nábytok v kombinácii bielej a tmavosivej. Do vyššej bielej skrine som umiestnil vyklápaciu žehliacu dosku, ktorá sa otvorením dvierok vyklopí a po práci zase jednoducho schová vo vnútri. Okná zdobia jemné biele záclony a sivé závesy, ktoré farebnosťou ladia s celým zvyškom interiéru.

ARCHITEKT

Mgr. art. Vojtěch Moškoř, www.moskordesign.com

 

NÁVRH A VIZUALIZÁCIE VOJTĚCH MOŠKOŘ
ZDROJ časopis Môj dom 3/2019

Tagy:
postele spálne zariaďovanie spálne manželské postele

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 12/2019


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky