Svieži byt v Bratislave pre mladý pár

29.05.2019  |     

Mladý pár, ktorý byt vlastní, uprednostňuje čisté „pravdivé“ materiály, svetlé farby a praktické riešenia.

S týmito požiadavkami oslovil architektov z ateliéru ARCHHOLIKS – Janu Tartaľovú a Michala Tartaľa, ktorí úzko spolupracujú so Soňou Králikovou zo štúdia MIMOarchitekti. 

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste | Pohodo.sk

Základnou zmenou dispozície dosiahli veľkorysý spoločenský priestor. V ňom je situovaná denná zóna bytu: obývačka s kuchyňou, jedálenským stolom a multifunkčným priestorom. Kuchyňu od obývacej časti opticky i funkčne oddeľuje pracovný ostrov, ktorý zároveň môže slúži ako barový pult. 

 

Druhá časť priestoru veľkej dennej miestnosti je za jedálenským stolom, oddelená knižnicou. Architekti ju nazvali multifunkčnou: domáci tu môžu pohodlne relaxovať, ale aj pracovať. 

Pracovný kút skryli za dvere

„Pracovný kút, ako aj druhú časť knižnice sme rafinovane ukryli za posuvné drevené panely s perforáciou a jemným reliéfom. Tento prvok sme zopakovali aj v kúpeľni nad práčkou a sušičkou – je tu úložný priestor,“ opisuje zaujímavý detail interiéru architektka Jana Tartaľová. 

Stačí teda posunúť perforované drevené dvere a objaví sa malá praktická pracovňa. Súkromná časť bytu patrí detskej izbe a spálni so šatníkom a vlastnou kúpeľňou. Druhá kúpeľňa je umiestnená hneď pri vchodových dverách. 

Betón, aj mentolové osvieženie

V obývacej izbe sa architektom podarilo zachovať obvodové betónové steny, ako si majitelia želali. Aby priestor presvetlili a oživili, použili svetlé odtiene. Prím hrá biela farba v kombinácii s dreveným dekórom a jemnými mentolovými akcentami, ktoré osviežujú celú dispozíciu. Bez nich by sa mohla táto farebná kombinácia javiť ako nudná, vďaka nápadu pozvať do interiéru „príchuť mentolu“, to však nehrozí.

Drevo nechýba nikde

Kúpeľňa s tmavosivými obkladmi a dlažbou v kombinácii s bielou sanitou a svetlým drevom pôsobí elegantne. Perforované dvierka úložného priestoru hygienickú miestnosť harmonizujú a robia jedinečnou, navyše sú i praktické. Drevo dominuje najmä vo vstupnej časti bytu. Je použité ako veľkoformátový obklad, ktorý vedie až ku kuchynskému kútu – akoby vás od vchodu pozýval do hlavnej dennej zóny. Podlahy tvoria drevené parkety. 

 

Interiér bytu Záhrady Devín v skratke

architektonický ateliér: ARCHHOLIKS, MIMOarchitekti , #archholiks #mimoarchitekti #interierdizajn_sk 

autori: Ing. arch. Jana Tartaľová – ARCHHOLIKS, Ing. arch. Michal Tartaľ – ARCHHOLIKS, Ing. arch. Soňa Králiková – MIMOarchitekti 

realizácia: 2016

lokalita: Bratislava

podlahová plocha: 98 m2

Sabína Zavarská
Foto: Juraj Starovecký

Tagy:
drevené parkety byty rekonštrukcia bytu malé byty zmena dispozície

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky