8 moderných kuchýň, ktoré dokonale splývajú s obývačkou

08.09.2018  |     

Moderné kuchyne už dávno nie sú vyčlenené kdesi za dverami, naopak, stávajú sa súčasťou obytného priestoru, ba dokonca splývajú s obývačkou do jedného celku tak, že si to ani nevšimnete. Čo sa týka materiálov, farieb a tvarov, v dnešných kuchyniach je dovolené skutočne takmer všetko. Inšpirujete sa aj vy?

Štýl 1: SIVÁ MYŠKA

Ešte dlho-predlho budú sivá farba a jej odtiene hrať prím v interiérovom dizajne. A to najmä pre svoju neutrálnosť a nadčasovosť. Milovníci vidieckeho štýlu už objavili čaro sivej kuchynskej linky v kombinácii s bielou stenou a surovým drevom, ktorá pôsobí príťažlivo a evokuje teplo domova.

Štýl 2: DVOJFAREBNE

Ak sa neviete rozhodnúť, či sa vám viac páči tá alebo onaká farba, skombinujte ich! Nič nie je nemožné. Kuchyňa tak dostane zaujímavý ráz a vy budete mať vyriešenú dilemu. Ak chcete, aby pôsobila vzdušne, zvoľte svetlé odtiene. Veľmi obľúbenou je napríklad farba mäty, ktorá je ľahko kombinovateľná s inými.

 

Štýl 3: ZÁSAH DO OBÝVAČKY

Moderné kuchyne už nie sú len súčasťou spoločného otvoreného priestoru s jedálňou a obývacou časťou, stávajú sa priamou súčasťou obývačky. Zatiaľ čo jedna strana úložného priestoru patrí vyložene kuchynským pomôckam, jej opačná časť zasa slúži na uskladnenie či vystavenie dekorácií a kníh.

Štýl 4: ŽIARIVÉ PRVKY

Biela, vanilková či piesková linka sú klasika. Ak ich však doplníte o trendovú žltú či horčicovú, rozbijete tým prípadnú sterilitu a vnesiete do miestnosti prvok hravosti a originality. Tieto „šťavnaté“ farby momentálne v kuchynskom dizajne veľmi „letia“ a garantujeme vám, že si ich vo svojej kuchyni zamilujete aj vy.

Štýl 5: DOMINANTNÁ STENA 

Okázalé kuchyne plné zásuviek a skriniek sú už na ústupe. Trendom je jednoduchý čistý dizajn, nezriedka len so spodnou časťou, pričom dominantou v takejto kuchyni môže byť napríklad zaujímavá stena. Netradičná maľovka, tapeta alebo tehlový obklad urobia z tejto miestnosti čosi viac ako len miesto na prípravu jedla.

Štýl 6: ELEGANTNÁ ČIERNA 

Kedysi by sme si to sotva vedeli predstaviť, dnes je to mimoriadne trendová záležitosť. Kuchynské štúdiá vo svojich portfóliách ponúkajú čoraz častejšie kombinácie tmavých farieb ako antracitová, tmavosivá a čierna. Moderné kuchyne totiž chcú pôsobiť rovnako elegantne ako zvyšok interiéru. 

Štýl 7: ZLATÉ ODLESKY 

Nemusí byť všetko kovové len z nehrdzavejúcej ocele. Rovnako ako v kúpeľniach sa aj v kuchyniach začína objavovať zlato, prípadne meď. Stačí v malom množstve – len na doplnkoch, ako sú armatúry, konzoly, tapety či svietidlá. Kuchyňa razom dostane nádych luxusu bez toho, aby pôsobila zbytočne okázalo.

Štýl 8: V JEDNOM ŠATE

Mimoriadne efektívne a čisto pôsobí kuchyňa celá „odetá“ do rovnakého dekoru. Od horných skriniek, visiacich políc až po kuchynskú zástenu či ostrov. Ak zvolíte útulne a teplo pôsobiaci drevený vzhľad, určite neoľutujete. Takáto kuchyňa bude totiž nadčasová a určite sa vám tak skoro nezunuje.

 

Raz darmo. Bez kuchyne či aspoň kuchynského kútika sa nezaobíde žiadny byt, dom či chalupa. Kuchyňa odjakživa bola aj bude srdcom celého domova.

TEXT: KATARÍNA Barošová
FOTO: ARCHÍV FIRIEM

Zdroj: časopis Môj dom 8/2018

Tagy:
zariaďovanie kuchyne moderné kuchyne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky