Kuchyňa vo vidieckom štýle, ktorá výborne zapadla do zrekonštruovaného rodinného domu

09.10.2018  |     

Keď sa Miška a Miro púšťali do rekonštrukcie svojho domu, presne vedeli, čo chcú – zariadenie vo vidieckom štýle, ktoré by sa k asi šesťdesiatročnej stavbe hodilo. Začali celkom logicky novou kuchyňou, ktorej pri prestavbe dopriali viac svetla aj priestoru.

Iný priestor, iný pocit

Vysnívaný dom hľadali Miška a Miro viac než rok. Keď sa im ho konečne podarilo kúpiť, rovno sa pustili do veľkej rekonštrukcie. Bol síce na skvelom mieste a poskytoval dostatok miesta, dispozícia však úplne nespĺňala predstavy dvojice a celkovo mal už svoje „odslúžené“. V rámci možností starej stavby teda zmenili usporiadanie miestností, zbúrali niektoré priečky, aby získali vzdušnejšie priestory, nanovo robili elektrické rozvody, vodu, odpad aj kúrenie, omietky aj podlahy...

 

Dôležitou zmenou bolo premiestnenie kuchyne. Pôvodne bola totiž v celkom malej miestnosti, čo mladému páru vôbec nevyhovovalo. „Miška chcela veľký otvorený priestor, v ktorom by bola kuchyňa spojená s obývačkou,“ hovorí Miro. „Ja som najskôr nebol veľký fanúšik tejto myšlienky, ale teraz jej musím dať za pravdu. Je to celkom iný pocit,“ priznáva.

Vytvorili aj kontakt denného priestoru s exteriérom, ktorý v starom dome chýbal – na zadnej fasáde pribudli zasklené dvere a pred nimi terasa, z ktorej sa po niekoľkých schodoch schádza do záhrady. Z obývačky, kuchyne a terasy tak vzniklo prirodzené centrum života v dome. Práve kuchyňa bola aj miestnosťou, ktorú zariadili ako prvú, aby sa mohli čím skôr nasťahovať. 

Funkčnosť a štýl

Dvojica mala od začiatku prirodzene rozdelené úlohy – praktické veci boli viac jeho záležitosťou, výber štýlu a doplnkov mala na starosti ona. „Pre mňa je dôležité, aby boli veci funkčné. V otázkach vzhľadu som celkom prispôsobivý,“ smeje sa technicky založený Miro.

Miška vybrala kuchyňu vo vidieckom štýle, ktorý sa hodil k staršiemu domu. Je jej blízky a jeho domácke pôsobenie vyhovovalo aj Mirovi. Inšpirácií našla na internete aj v časopisoch veľa, ťažšie však bolo nájsť zariadenie, ktoré by bolo nielen pekné, ale aj kvalitné a cenovo dostupné. To, čo hľadali, nakoniec objavili v Decodome.

„V iných firmách nás v tomto štýle nič neoslovilo,“ hovorí Miška. „Pre nás však bolo dôležité aj to, že Decodom je slovenský výrobca a taktiež zavážilo, že nám vedeli kuchyňu dodať už za mesiac. Výroba linky na mieru by trvala omnoho dlhšie a my sme chceli bývať čo najskôr,“ prezrádza ďalšie dôvody domáca pani, ktorá ocenila aj služby v kuchynskom štúdiu.

„Vo všetkom nám vyšli v ústrety. Navyše má Decodom veľký showroom v neďalekých Topoľčanoch, čo bolo výhodné, pretože kuchyňu sme vyberali na viackrát. Napríklad na farbu som sa bola pozrieť opakovane, aby som sa uistila, že sa sem bude hodiť,“ delí sa o praktické skúsenosti Miška. Do mesiaca bola ich nová kuchyňa naozaj hotová. Pracovníci firmy ju aj rýchlo zmontovali – už za jeden deň.

KTO TU BÝVA 

Michaela pracuje v rodinnej firme zameranej na výrobu topánok a vo voľnom čase navrhuje kabelky. Má rada rustikálny štýl, romantiku a prírodné odtiene. Miro pracuje v automobilovom priemysle a má rád praktické veci.

 

kuchyňa v otvorenom priestore

linka Bibiana, Decodom

lokalita Partizánske

TEXT ERIKA KUHNOVÁ
FOTO MIRO POCHYBA
ZDROJ časopis Môj dom 9/2018

TIP: Všetko do kuchyne na jednom mieste | Pohodo.sk

Tagy:
rodinné domy kuchyne vidiecky štýl zariaďovanie kuchyne vidiecka kuchyňa

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom 12/2019-1/2020 v predaji


Neveľký dom pre veľkú rodinu
Predplatné

 

kúpiť na e-shope

 

 

 

 

 

 

 

Najnovšie príspevky