Ako vyzerá kuchyňa, ktorá má šťavu (VIDEO)

27.02.2019  |     

Keď majiteľka vošla do kuchynského štúdia a uvidela vystavenú linku, hneď vedela, že to je presne to, čo chce. Mimoriadne šikovne ju „potiahla“ až do jedálenskej časti a výsledkom je jeden kompaktný a útulný priestor na rodinné stretnutia.

Na začiatku bol kôň 

Do novostavby rodinného domu mladého páru s dcérkou bolo treba vybrať kuchynskú linku. Úplne detailnú predstavu majiteľka nemala, keď však vošla do predajne Merito a uvidela tam vystavenú kuchyňu od značky Hanák, vedela, že ďalej už vyberať nemusí. Presnú zostavu si nakombinovala sama pomocou programu na webovej stránke.

Keďže kuchynská časť je prirodzene prepojená s tou jedálenskou, rozhodla sa potiahnuť linku až do jedálne formou spodných skriniek. Tie majú lesklý povrch v príjemnej a neutrálnej „mocca“ farbe, takže sa pomerne ľahko kombinovali so zvyškom zariadenia. Nuž a ten zvyšok má zasa na svedomí obraz koňa, ktorý si do domu priviezla z predchádzajúceho bytu a ktorý zavesila v dome ako prvý. Žiarivá žltá sa dostala na časť steny, čierna zasa na svietidlá a doplnky. Masívny drevený jedálenský stôl značky Ozzio si manželia vyhliadli na výstave nábytku a poslednou výzvou bolo nájsť stoličky, ktoré by to všetko pekne „uzavreli“. 

„Zohnať pekné a pohodlné stoličky žltej farby vôbec nebolo jednoduché“, prezrádza majiteľka. Trvalo jej niekoľko mesiacov, kým našla stoličky podľa svojich predstáv od talianskeho výrobcu Pedrali. A potom ešte niekoľko týždňov, kým dorazili na Slovensko. Počkať sa však oplatilo, pretože sa do priestoru mimoriadne hodia a navyše sú i veľmi pohodlné. Kuchyňa s jedálenskou časťou sú teda kompletné a v dome navodzujú mimoriadne teplý a útulný dojem, presne ako sa na dennú časť bývania patrí. 

 

Lesklý povrch je náročnejší na bežnú údržbu ako ten matný, ale odtlačky prstov z horných skriniek sa dajú jednoducho utrieť obyčajnou vlhkou utierkou. 

„O tom, že táto kuchyňa nielen dobre vyzerá, ale aj dobre slúži, svedčia šikovné riešenia – deliace prvky v zásuvkách na hrnce či prehľadný systém na triedenie odpadu. V dnešnej dobe sa totiž aj čas ušetrený takýmito praktickými vychytávkami zíde.“ 

Katarína, redaktorka

kuchyňa prepojená s jedálňou

linka Elite, HANÁK

lokalita Jablonové

realizácia Merito, Bratislava

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom 

Tagy:
kuchyne kuchynské linky plánovanie kuchyne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky