Napečte si vlastné dizajnové pochúťky unikátnym spôsobom

30.03.2015  |     

The Piet Zwart Institute ako zastrešujúca organizácia predstavila minulý rok práce študentov druhého stupňa štúdia interiérového a produktového dizajnu (the Master of Interior Architecture & Retail Design – MIARD) pod názvom Altered appliances. V rámci tejto prehliadky interaktívnych živých prezentácií sme sa mali možnosť zoznámiť s niekoľkými kúskami, radi by sme vám však predstavili jeden konkrétny – Rollware.

Jedlo alebo tanier?

Princípy procesu tvorenia boli pri všetkých produktoch rovnaké. Skúmali sa historicky zaužívané kuchynské praktiky, používané nástroje, remeselná výroba. Toto všetko sa malo pretaviť do konkrétneho produktu. Tak vznikli aj vzorované drevené kuchynské valčeky na výrobu jedlého riadu s odkazom na ekológiu a dizajn. 

Čo si napečiete, to si aj zjete!

Pomocou kompletnej súpravy na jednej doske pripravíte, ozdobíte aj vytvarujete jedlú dizajnovú nádobu. Laserom vytvarované valčeky so štyrmi odlišnými vzormi a štyrmi veľkosťami jednoducho a tradičným spôsobom pomôžu pripraviť originálne taniere na rôzne druhy jedál – od chuťoviek až po hlavné chody, od tanierikov až po misky. Celý proces je poháňaný tou najekologickejšou energiou – človekom – a produkt, ktorý zhotovíte, životné prostredie poškodiť určite nestihne. Šikovné, čo poviete? 

Kreatívny prístup, ktorý vám zachutí. Spojenie tradičných remesiel, výroby riadu a varenia s digitálnymi technológiami vytvorilo produkt s názvom Rollware.


Text: RED
Foto: PIET ZWART INSTITUTE
Zdroj: časopis Môj dom JAGA GROUP

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Veľkú borovicu na pozemku nevyrúbali, ale dom postavili okolo nej

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky