Ako vniesť do obývačky intimitu a zároveň ju ozvláštniť zaujímavým prvkom

11.06.2018  |     

Rozľahlý priestor získa na útulnosti, ak ho rozdelíte do menších funkčných zón. Ponúkame vám zopár šikovných spôsobov, ako vniesť do obývačky intimitu a zároveň ju ozvláštniť hravým alebo zaujímavým prvkom.

Izba na dve polovice – originálne a vkusne

Najjednoduchšou voľbou na predelenie väčšieho priestoru je knižnica. Jej obrovskou výhodou je, že rozmiestnením kníh, škatúľ a dekorácií slobodne rozhodujete, aké množstvo svetla necháte preniknúť do druhej časti. K veciam sa dostanete z obidvoch strán a ak vás rozdelenie miestnosti omrzí, jednoducho ju posuniete k stene.

Ak sa radi obklopujete prírodou, vyskúšajte to s rastlinami. Kvety vo zvislej polohe nezaberú veľa miesta a vďaka tomu, že sa ťahajú až po strop alebo naopak, zo stropu až po zem, máte pocit, akoby vás príroda doslova objímala. Šikovnými pomocníkmi sú práve mobilné paravány, ktoré podľa potreby presúvate z miesta na miesto, a tak oddeľujete žiaduci priestor tam, kde práve potrebujete. 

Väčšiu izbu efektne rozdelí napríklad aj japonská panelová stena. Kým zasklená priestor rozdelí viac-menej len opticky, plná vyrieši i chýbajúci pocit súkromia. Výhodou týchto možností je, že nepredstavujú finálne riešenia a je možné ich kedykoľvek odstrániť či vymeniť.

 

TEXT: KATARÍNA PAUKEJE
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom špeciál

Tagy:
knižnice japonské steny paravány živé steny

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky