Prevoňaná spálňa: Vankúše, prikrývky a textílie v štýle Provence

20.09.2017  |     

Spálňa je ideálna miestnosť, kde si môžete dopriať hrejivý dotyk v podobe vankúšov, prikrývok a textílií v štýle Provence. Prírodné materiály a svetlé farby sa hodia takmer do každej jednej.

S vôňou levandule

Spálňa predstavuje akýsi symbol pokoja a oddychu, kde počas spánku dochádza k regenerácii tela i duše. Zaslúži si preto náležitú pozornosť. Najdôležitejšia je posteľ s kvalitným matracom. Okrem kvalitnej postele hrá v spálni dôležitú úlohu posteľná bielizeň. Svojím vyhotovením a farbou dokáže ovplyvniť atmosféru celej miestnosti. Posteľ pripomínajúca rozkvitnuté pole rozprúdi tú správnu južanskú atmosféru.

Populárne sú aj obliečky s obojstranným vzorom, takže ich stačí otočiť a máte malú zmenu nielen na posteli, ale aj v charaktere celej miestnosti. Výraznú zmenu v interiéri bez veľkých investícií dosiahnete aj správnou kombináciou farieb. Napríklad, levanduľová navodzuje pocit chladu a pokoja, upokojuje srdce, svalstvo a je účinná pri podráždení nervov.

Levanduľa je prírodným sedatívom, ktoré upokojí a utíši zmysly, čo prispieva ku kvalitnému spánku. Ak chcete mať prevoňanú spálňu, stačí, ak pri praní pridáte do práčky pár kvapiek kvetinovej esencie. Pekné sny.

 

TEXT. KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 8/2017

Tagy:
levanduľa vankúše postele provence provensalský štýl prikrývky

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Z mesta na vidiek: Druhú šancu na kúpu tohto domu už neprepásli

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 5/2019 v predaji


21 horúcich jesenných trendov
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky