Zdroj: Somfy

Zámok, strážca aj vrátnik

13. 09. 2021 Zdieľať

Somfy Door Keeper premení obyčajný zámok na inteligentného pomocníka, ktorý zvýši vaše bezpečie a prinesie viac pohodlia i slobody.

Ako funguje?

Inteligentný zámok Door Keeper ľahko nainštalujete na vnútornú stranu dverí s cylindrickou vložkou, na dvere s viacbodovým uzamykaním i na dvere bez vnútornej kľučky iba s guľou. Vďaka prepojeniu s bluetooth či s domácou wi-fi si potom každý, komu poskytnete prístupový kód, ľahko odomkne bez použitia kľúčov – mobilom, kľúčenkou, náramkom, prípadne PIN kódom. Zvnútra stačí ťuknúť na koliesko zámku. Zámok môžete ovládať aj na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie Somfy Keys. Inteligentný zámok skvalitní zabezpečenie vášho domu alebo bytu a ponúkne oveľa viac pohodlia. A nebojte sa, stále budete môcť použiť aj klasický kľúč.

Príslušenstvo k inteligentnému zámku

Zdroj: Somfy

Viac bezpečia

  • Vďaka mobilnej aplikácii Somfy Keys môžete dvere odkiaľkoľvek skontrolovať, prípadne ich aj uzamknúť.
  • Aplikácia upozorní nielen na to, že dvere nie sú uzamknuté, ale najnovšie aj na to, že nie sú zatvorené. Omylom sa totiž môže stať, že zamknete pri zle zatvorených dverách.
  • Máte prehľad o tom, kto prišiel domov, napríklad či sa deti vrátili zo školy. Keďže dostávate upozornenie pri každej aktivácii zámku, môžete sledovať aj históriu prístupov.
  • Prepojením s alarmom Somfy Protect se bezpečnostný systém pri odomykaní odblokuje, pri zamykaní, naopak, aktivuje.
  • Technológia IntelliTAG™ detekuje vibrácie spôsobené pokusom o vniknutie ihneď, ako sa zlodej pokúsi násilne vniknúť dovnútra. Vy môžete okamžite spustiť alarm aj na diaľku.
  • Funkcia Leave ‚n‘ Lock automaticky po vašom odchode dvere zamkne.
  • Funkcia Leave ‚n‘ Go, naopak, ponecháva dvere otvorené a uzavrie až v prípade, že na koliesko zámku dvakrát ťuknete. To oceníte napríklad pri pobyte na záhrade rodinného domu.
  • Svoje pohodlie môžete zvýšiť dokúpením čítačky čipov či klávesnice, ktorá umožní otváranie PIN kódom.
Aplikácia na ovládanie zámku dverí

Zdroj: Somfy

Viac pohodlia

  • Prístupový kód môžete poskytnúť aj dočasne na diaľku, napríklad remeselníkom či susedom na zalievanie kvetov počas dovolenky.
  • Zámok má odmontovateľnú batériu, ktorú možno ľahko dobíjať štandardnou nabíjačkou s USB-C konektorom, jedno nabitie vydrží asi 8 mesiacov.
Detail dverí

Zdroj: Somfy

Viac inteligencie

Somfy Door Keeper možno integrovať do systému automatizácie domácnosti TaHoma®. Vďaka tomu možno využívať vopred nastavené scenáre, napríklad pri odomknutí zámku sa zároveň vypne alarm, rozsvieti v predsieni a vytiahnu žalúzie, pri odchode potom naopak.

Do scenárov možno zapojiť všetky prvky zo širokého portfólia Somfy aj mnohých iných výrobcov – bezpečnostné kamery, snímače, garážové dvere, brány, ovládanie svetiel či jednotlivých zásuviek.

Zdroj: PR článok SOMFY, spol. s r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: inteligentná domácnosť inteligentné ovládanie Inteligentný zámok mobilná aplikácia zabezpečovacie systémy
Zdieľať článok