Čím vás môžu prekvapiť najmodernejšie tepelné čerpadlá?

19. 09. 2018 Zdieľať

Tepelné čerpadlá v súčasnosti ponúkajú nové možnosti a funkcie. Môžu vám dopriať komfort a zároveň uľahčiť vaše každodenné fungovanie v domácnosti. A čím môžu prekvapiť najmodernejšie z nich?

1. Nová možnosť – návrh zadarmo. Pre tých majiteľov domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle, rozbehla značka Vaillant novú službu na svojej webovej stránke. Ide o vypracovanie odborného návrhu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. V online formulári uvediete, o akom type zariadenia uvažujete. Treba tiež uviesť tepelnú stratu domu, alebo jeho vykurovanú plochu (v m2). Vďaka návrhu odborníkov získate jasnejšiu predstavu o tom, aké máte možnosti a podľa toho sa rozhodnete.
 
2. Väčšia flexibilita pri výbere. Na trhu sú už aj také tepelné čerpadlá, ktoré dokážu využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od vás, pre aký zdroj energie sa nakoniec rozhodnete. Ide o inteligentné tepelné čerpadlá Vaillant Green iQ: flexoTHERM alebo flexoCOMPACT exclusive.
 

Multifunkčné tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.

Multifunkčné tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive.
Vaillant Group Slovakia

 
3. Multifunkčnosť – tri v jednom. Hľadáte čo najpraktickejšie riešenie, aby ste do rodinného domu nemuseli kupovať jednotlivo kotol, bojler i klimatizáciu? Vyriešte vykurovanie, prípravu teplej vody a chladenie naraz – výberom multifunkčného tepelného čerpadla. Pre novostavby i modernizácie, do klasických i nízkoenergetických rodinných domov sa osvedčili inteligentné tepelné čerpadlá Vaillant Green iQ: flexoCOMPACT exclusive so zabudovaným 185 l zásobníkom teplej vody a funkciou aktívneho chladenia. Ďalšou možnosťou je tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s praktickým kompaktným modulom uniTOWER (so zabudovaným zásobníkom na teplú vodu s objemom 190 l).
 
4. Úspory energií a nákladov. Tým, čo by vás malo najviac motivovať pre tento typ vykurovania, sú veľmi nízke prevádzkové náklady (za vykurovanie, ohrev vody a chladenie). Vstupná investícia je síce vyššia, ale úspory vo vykurovaní sa pri niektorých typoch tepelných čerpadiel pohybujú pri hodnote 70 % a viac. Tak prečo to neskúsiť?
 

Modul uniTOWER a tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda.

Modul uniTOWER a tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda
Vaillant Group Slovakia


Modul uniTOWER a tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda.

 
5. Jednoduchá a rýchla inštalácia. Ak hľadáte zariadenie nenáročné na inštaláciu, takými sú tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Napríklad tepelné čerpadlo aroTHERM s modulom uniTOWER (na vykurovanie, prípravu teplej vody a aktívne chladenie). Osvedčilo sa v novostavbách i pri rekonštrukciách (výstupná teplota 63 °C). Samotné tepelné čerpadlo aroTHERM stačí vhodne umiestniť do záhrady, v tesnej blízkosti rodinného domu. Hydraulický modul uniTOWER vo vnútri domu zároveň nezaberie viac miesta ako chladnička.
 
6. Ovládanie cez smartfón. Pokiaľ ide o najmodernejšie možnosti, veľmi komfortné je ovládanie vykurovania na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne či tablete. Najmodernejšie tepelné čerpadlá (ako tie z radu Green iQ: flexoTHERM alebo flexoCOMPACT exclusive) majú už integrovaný internetový modul a teplotu v interiéri si s nimi pohodlne nastavíte aj na diaľku, odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Bežné tepelné čerpadlá možno ovládať na diaľku aj tak, že ich skombinujete s vhodným smart regulátorom (napríklad Vaillant multiMATIC 700). Do hry tu vstupuje aj šetrenie, s inteligentným regulátorom totiž budete mať vykurovanie i ohrev vody oveľa lepšie pod kontrolou.
 
 
ZDROJ PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.
Kategória: Energia
Tagy: tepelné čerpadlá
Zdieľať článok