Komín je dušou domova aj v čase krízy

Komín je dušou domova aj v čase krízy

02. 02. 2009
Zdieľať

Plynová kríza, ktorá zasiahla Slovensko v minulých dňoch, odhalila zraniteľnosť našej krajiny. Nedostatok plynu vyvolával paniku. Začali sme si klásť otázku: „Budeme sa budiť v nevykúrených a studených bytoch bez svetla a vody?“

— Komerčná prezentácia spoločnosti Schiedel Slovensko spol. s r.o. —


Pritom spôsobov, ako vykurovať dom, existuje niekoľko. Obyvatelia domácností, ktorí si už našli cestu k alternatíve vykurovania plynom, zostali pokojní. Mali istotu, že aj pri dlhodobom výpadku plynu zostane komfort ich bývania zachovaný. Situácia s plynovou krízou je nateraz zažehnaná. Nikto však dnes nevie povedať, kedy a v akom rozmere sa vráti.


Plynová kríza potvrdila, že báť sa o teplo ozaj nemusíte len v prípade, že vaša domácnosť disponuje vykurovaním na alternatívne (tuhé) palivo. Vykurovaním drevom šetríte nielen peniaze, ale zároveň aj životné prostredie. Plynová kríza nastolila presvedčivé argumenty v prospech potreby osamostatnenia sa od jedného zdroja vykurovania. Možnosť voľby medzi viacerými zdrojmi energie a zároveň maximalizáciu ekonomickej i vykurovacej efektívnosti prináša systémový komín.

Tieto univerzálne typy komínov vyhovujú súčasným i budúcim vykurovacím konceptom. Moderné systémové komíny umožňujú svojim užívateľom zmenu paliva podľa aktuálnych, ale aj budúcich požiadaviek na vykurovanie. Vďaka nim sa môžete rozhodnúť, akým spôsobom chcete v danom okamihu kúriť. Ak túžite po desiatich rokoch prejsť z vykurovania plynom na vykurovanie tuhým palivom – žiadny problém. Pohodlie a nezávislosť nájdete len v dome so systémovým komínom.


Komín je dušou domova aj v čase krízy

181004
Schiedel

Schiedel ABSOLUT – synonymum pre pohodlné a nezávislé bývanie
Špičkou medzi modernými systémovými komínmi je Schiedel ABSOLUT. Pri komíne Schiedel ABSOLUT pocítite absolútnu slobodu. Slobodu vo výbere typu vykurovacieho paliva i druhu spotrebiča. Pri voľbe druhu spotrebiča môžete použiť napríklad kondenzačný spotrebič. V prípade dvojprieduchového riešenia komína však pripojíte na voľný prieduch bez problémov spotrebič akéhokoľvek druhu (krb, kachľovú pec, krbové kachle…).

Ako zdroj tepla si môžete zvoliť plyn, drevo, ale i špeciálne palivá ako sú peletky či štiepka. Práve tie sú budúcnosťou vo vykurovaní tuhými palivami. Pelety a štiepka sú odpadové drevo, ktoré sa vyznačuje ľahkou dostupnosťou v obchodoch. Zároveň sú i symbolom nenáročnej starostlivosti o kúrenie s drevom.

Dnes stačí nasypať 15 kg vrecko drevených peletiek do vykurovacieho spotrebiča a 2 až 3 dni sa netreba o vykurovanie zaujímať. Schiedel ABSOLUT je zárukou výhodného a flexibilného zásobovania teplom po celý rok.


Viac užitočných informácií nájdete na www.schiedel.sk

Kategória: Energia
Tagy: komín komínový systém schiedel
Zdieľať článok

Diskusia