Zdroj: Romotop

Krbové vložky ROMOTOP Impression C s trojstranným zasklením

20. 07. 2020 Zdieľať

Keď sa spoja moderný dizajn a vyspelá technika, akou na poli výrobcov krbových vložiek disponuje spoločnosť Romotop, neskončí sa to inak než ďalšou novinkou v najvyššom rade IMPRESSION, ktorou je krbová vložka s trojstranným zasklením a výsuvnými dvierkami.

Pohľad do ohňa je stále jedným z najväčších želaní, ktoré si chceme doma splniť. Keďže nás oheň navyše i zahreje, cieľ je jasný – krb. Ak si chceme toto želanie splniť dokonale, ako najideálnejšie riešenie sa ponúka práve krbová vložka s väčším podielom skla okolo kúreniska. Medzi odborníkmi na vykurovanie, ale aj projektantmi alebo architektmi sa jej hovorí jednoducho „céčko“. A to preto, lebo tvar skla pripomína písmeno „C“. Technicky je takéto riešenie ideálne, dokáže totiž rozžiariť celý interiér zábleskami ohňa a maximálne odovzdať do priestoru teplo.

Krbová vložka ROMOTOP Impression C s trojstranným zasklením

Krbová vložka ROMOTOP Impression C s trojstranným zasklením Zdroj: Romotop

V ponuke krbových vložiek Romotop so sklom na troch stranách boli predstavené hneď dva varianty líšiace sa rozmermi aj výkonom. To, že vývojárov firmy technika naozaj baví, sa ukázalo na jednotlivých konštrukčných prvkoch. Celá edícia krbových vložiek IMPRESSION je vybavená presným a tichým systémom vysúvania dvierok SILENT LIFT, ktorý sa komfortne ovláda pomocou odnímateľnej kľuky (s možnosťou výmeny za pevnú kľuku). Krbové vložky sú určené na akumulačnú aj konvekčnú prevádzku. Inovatívny systém vedenia spalín DOUBLE SPIN, ktorý bol vo firme Romotop vyvinutý, zvyšuje účinnosť krbu a prispieva k dokonalejšiemu spaľovaniu. Vďaka správne riešenému prívodu vzduchu nedochádza k usadzovaniu nečistôt na sklách dvierok, čo je v prípade krbových vložiek značky Romotop samozrejmosť, rovnako ako centrálny prívod externého vzduchu do spaľovacej komory. Primárny a sekundárny prívod vzduchu možno riadiť jediným ovládacím prvkom, a to podľa konkrétnej potreby v danej chvíli.

Krbová vložka ROMOTOP Impression C s trojstranným zasklením

Krbová vložka ROMOTOP Impression C s trojstranným zasklením Zdroj: Romotop

Akumulácia tepla sa začína vo chvíli, keď prestaneme prikladať. Práve na uchovanie tepla na neskôr ponúka výrobca pridanie bočnej a vrchnej akumulačnej súpravy MAMMOTH, ktoré predlžujú čas sálania tepla až o 12 hodín. Kto si rád tvorí interiér do najmenších detailov, môže si zvoliť farbu šamotovej spaľovacej komory – prírodnú natur alebo čiernu.

Krbová vložka ROMOTOP Impression C s trojstranným zasklením

Čierna spaľovacia komora Zdroj: Romotop

Krbová vložka ROMOTOP Impression C s trojstranným zasklením

Prírodna Natur spaľovacia komora Zdroj: Romotop

www.romotop.sk

Zdroj: PR ROMOTOP spol. s r. o.

Kategória: Energia
Tagy: kozub kozubová vložka
Zdieľať článok