Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200/222-S
Zdroj: Viessmann

Nové splitové tepelné čerpadlá Vitocal 200-S a 222-S: Špeciálne pre energeticky úsporné novostavby

31. 10. 2022 Zdieľať

Nové splitové tepelné čerpadlá sú voľbou číslo jedna pre novostavby. Vďaka novému hydraulickému systému Hydro AutoControl je inštalácia rýchla a jednoduchá. Regulačná platforma Viessmann One Base bez problémov integruje tepelné čerpadlá s fotovoltickými a batériovými systémami do jedného energetického riešenia.

Spoľahlivé, kompaktné a šetrné k životnému prostrediu ako nikdy predtým – s novou, inovatívnou technológiou tepelného čerpadla od spoločnosti Viessmann je možné mimoriadne efektívne využiť okolité teplo na vykurovanie a chladenie. S výstupnou teplotou až 60 °C sa nový rad splitových tepelných čerpadiel Vitocal 200-S odporúča najmä pre energeticky úsporné novostavby.

Zariadenie presviedča vysokou energetickou účinnosťou, pohodlným ovládaním prostredníctvom aplikácií, udržateľnou prevádzkou a atraktívnym dizajnom.

Energetická účinnosť je vyššia a užívateľský komfort maximalizovaný. Viessmann tak urobil ďalší obrovský krok vpred v súlade so svojím poslaním: „Vytvárame životný priestor pre budúce generácie.“

Priestorovo úsporné nástenné a kompaktné jednotky

Vnútorná jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200-S je navrhnutá ako priestorovo úsporná nástenná jednotka. Stacionárne kompaktné zariadenie má integrovaný 190-litrový zásobník na teplú vodu. Obidve verzie sa dodávajú s tepelnými výkonmi 2,0 až 11,0 kW a dosahujú vysoké výstupné teploty až do 60 °C. Nové zariadenia sú vysoko efektívne, s COP (koeficient výkonu) až 5,2 (A7/W35 podľa EN 14511).

Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200/222-S

Vonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vitocal 200/222-S. Zdroj: Viessmann

Super tiché pre použitie v husto zastavaných oblastiach

Vonkajšie jednotky odolné voči poveternostným vplyvom majú nadčasový dizajn Diamond Edge, zatiaľ čo farba Vitographit podčiarkuje moderný a vysokokvalitný vzhľad. Najpôsobivejšou vlastnosťou týchto jednotiek sú ich extrémne nízke emisie hluku len 30 dB(A), vo vzdialenosti 4 m od vonkajšej jednotky. To je zhruba hladina hluku šepkanej konverzácie. Vďaka tomu je zariadenie ideálnou voľbou pre hustú výstavbu domov.

Chladivo šetrné k životnému prostrediu

Nové splitové tepelné čerpadlá používajú chladivo R32. Ako efektívna a klimaticky šetrná alternatíva k súčasne bežnému R410A, ponúka o dve tretiny nižšiu hodnotu GWP (potenciál globálneho otepľovania), a tak spĺňa nariadenie o F-plynoch pre rok 2025.

Viessmann One Base pre bezproblémové digitálne služby

Viessmann One Base spája rôzne produkty a systémy z integrovanej ponuky riešení Viessmann s aplikáciami, digitálnymi servisnými nástrojmi a systémami pre inteligentnú domácnosť. Viessmann One Base navyše uľahčuje rýchle rozšírenie tepelných čerpadiel Vitocal 200-S alebo Vitocal 222-S o komponenty, ako je vetrací systém Vitoair FS alebo fotovoltický systém Vitovolt s batériovým systémom Vitocharge VX3.

Všetky systémy je možné ovládať hlasovým asistentom, ako je napr. Amazon Alexa, Apple Homekit, Google Assistant a ďalšie.

Vnútorná a vonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vitocal 222-S.

Vnútorná a vonkajšia jednotka tepelného čerpadla Vitocal 222-S. Zdroj: Viessmann

Aplikácia ViCare poskytuje majiteľom domov rýchly a jednoduchý prístup k ich vykurovaciemu systému. Dokáže pomocou funkcie určovania polohy ich smartfónu zistiť, ako ďaleko je používateľ od domu (t. j. geofencing). Tepelný výkon sa automaticky zníži, ak nikto nie je doma, a zapne sa, keď sa niekto z domácnosti priblíži k domu.

Aplikácia obsahuje Energetický manažment Viessmann, ktorý optimalizuje prevádzku všetkých integrovaných energetických systémov v dome a zobrazuje toky energie v reálnom čase na smartfóne alebo tablete.

Servisný nástroj ViGuide (predtým Vitoguide) pomáha odborným partnerom uvádzať do prevádzky, udržiavať, servisovať a monitorovať systém. Zároveň môžu túto prácu vykonávať rýchlejšie a jednoduchšie. Odborní partneri týmto spôsobom ušetria veľa času a ich zákazníci si navyše môžu užívať maximálne pohodlie a energetickú účinnosť, ako aj spoľahlivosť systémov.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: PR článok Viessmann, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: energeticky úsporné bývanie Inteligentné technológie tepelné čerpadlá vykurovacie systémy
Zdieľať článok