Pre pohodlné a štýlové vykurovanie

Pre pohodlné a štýlové vykurovanie

30. 09. 2013
Zdieľať

Komín a krbová vložka sú dvaja nerozluční pomocníci, ktorý vám vedia zabezpečiť nielen neopakovateľné kúzlo magického ohňa, ale aj teplo, ktoré potrebujete. Spojením kvalitného komína Schiedel Absolut a krbovej vložky Kingfire do podoby komínového modulu Kingfire Parat získate pohodlné a štýlové vykurovanie!

Ideálne spojenie!

Kingfire Parat pozostáva z komína Schiedel Absolut, ktorý má do päty integrovanú a vymeniteľnú krbovú vložku. Trojzložkový komínový systém Schiedel Absolut s integrovanou tepelnou izoláciou v komínovej tvárnici a keramickou vnútornou zložkou je určený na odvádzanie spalín od spotrebičov na plynné, kvapalné a tuhé palivá. Ako jediný na trhu dokáže zabezpečiť prevádzku spotrebičov na pevné palivá, nezávislých na vzduchu miestnosti. Spojením komínového systému Schiedel Absolut a vymeniteľnej krbovej vložky Kingfire získate jedinečnú kompatibilitu s patentovaným prechodom na komínový systém Schiedel. 

Kingfire Parat

Kingfire Parat
Schiedel

Kingfire Parat 

Okrem celého radu výhod krbového modulu Kingfire Parat určite oceníte, že aj to, že je to prvé zariadenie priamo určené pre komín s externým prívodom vzduchu cez teleso komína. Na odvod spalín a prívod vzduchu k spaľovacej komore slúži šamotový komín. Šachta sa stará o dostatočný prívod vzduchu a komínový prieduch bezpečne odvádza spaliny. KingFire Parat je ideálnou voľbou pre tých, ktorý potrebujú minimalizovať priestor potrebný pre náhradný zdroj tepla. Keďže Kingfire Parat je spojením komínu a vymeniteľnej komínovej vložky, Kingfire Parat slúži aj ako nosná časť pre komínové teleso, ktoré je v nadstavbou vložky. Komín sa totiž stavia priamo na teleso krbu. Súčasťou krbového modulu sú patentované, samostatne uzatvárateľné protipožiarne dvierka pre prevádzku v uzavretej miestnosti. Prívod hlavného a vedľajšieho vzduchu je regulovaný oddelene. Sklo dvierok je obmývané prívodom sekundárneho vzduchu, nedochádza tak k usadzovaniu nečistôt. 

Kingfire Parat

Kingfire Parat
Schiedel

Celý rad výhod

Výsledkom unikátneho konštrukčného riešenia je veľmi jednoduchá montáž a pohodlné používanie.  Celý komplet pozostáva iba z dvoch dielov, ktoré sa osadia pomocou žeriavu počas hrubej výstavby domu. Problém vykurovania tak máte vyriešený počas niekoľkých hodín. Systémové riešenie Schiedel Kingfire Parat zaručuje vysokú kvalitu spracovania, eliminujete tak možné chyby pri výstavbe a náklady sa znížite na minimum. Okrem vynikajúcich technických vlastností sa Kinfgfire Parat môže pochváliť aj moderným dizajnom. Krbovú vložku možno obmurovať, omietnuť alebo obložiť keramikou. Dokonale sa tak prispôsobí vášmu interiéru. Sofistikovaná technológia zaisťuje optimálne spaľovanie a maximálne využitie paliva. Keďže Kingfire Parat je nezávislý od prívodu externého vzduchu z miestnosti, možno krbovú vložku umiestniť v domoch so zabudovaným klimatizačným systémom. Kingfire Parat je elegantným riešením pre každého, kto chce mať spojenie inovatívnej techniky a moderného dizajnu. Zlúčením kvalitnej krbovej vložky a komínového systému Absolut získate celý rad výhod. Výsledkom bude vytúžený relax po hektickom dni pri romanticky plápolajúcom ohni. 
 
Viac informácií získate na webovej stránke www.schiedel.sk
Kategória: Energia
Zdieľať článok

Diskusia