Svetlo na konci tunela: Takto si dokážete vyrobiť elektrinu sami
Zdroj: shutterstock.com

Svetlo na konci tunela: Takto si dokážete vyrobiť elektrinu sami

30. 12. 2022 Zdieľať

Svet energií nie je lacný a ľudia sa snažia čoraz viac nimi šetriť. Súčasné obdobie ukázalo, že čo platí dnes, nemusí platiť zajtra. Energeticky sebestačných domácností sa to však týkať nemusí.

Odpoveďou na lepší spánok pri raste ceny elektrickej energie by mohla byť väčšine už známa solárna energia. Je to energia získaná zo slnečného žiarenia, ktorej najväčšou výhodou je to, že je z obnoviteľného zdroja a tiež neznečisťuje životné prostredie.

Aktuálnym trendom je fotovoltika

V súčasnosti sa veľkej obľube tešia fotovoltické panely, a to najmä z dôvodu, že fotovoltika je efektívna aj počas menej slnečných dní. Elektrinu si vyrobí, laicky povedané, predvyrobí, preto majiteľov fotovoltiky nemusí zaujímať, aké je práve ročné obdobie či počasie, teda či svieti slnko.

Inštalácia fotovoltických panelov

Zdroj: pexels.com

Jej prítomnosť pocítite na mesačných nákladoch

Keďže je využívanie elektrickej energie aktuálne neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života, jej cena nás zaujíma. Vďaka fotovoltike však nebudete musieť uvažovať nad tým, ako dlho svietite či kúrite. Dokonca je schopná pokryť aj pohon elektromobilov, čo je pri vysokej cene benzínu a nafty obzvlášť potešujúce.

Vydrží naozaj dlho

Vieme, že zabezpečiť si fotovoltické panely nie je práve najlacnejšia záležitosť, preto je otázka životnosti na mieste. Nemusíte sa však báť, fotovoltické panely vydržia funkčné 30 až 40 rokov. Je teda vysoko pravdepodobné, že ich počas vášho života nebudete musieť meniť.

Inštalácia fotovoltických panelov

Zdroj: pexels.com

Na zapojenie už nemusíte čakať rok

Termíny na zapojenie fotovoltických panelov sú naozaj siahodlhé. Národný energetický projekt však garantuje, že budete mať fotovoltické panely nainštalované už do pár mesiacov. Stačí len vyplniť kontaktný formulár a nechať si vypracovať cenovú ponuku.

Majitelia elektromobilov to vyhrali

Ak ste vlastníkom elektromobilu, s fotovoltikou nepomôžete len životnému prostrediu, ale vyrobíte si dostatok elektriny aj na dobitie vášho auta. To znamená, že vďaka slnečnej energii budete môcť jazdiť buď za minimálne náklady alebo zadarmo. Znie to ako trúfalý sen? Nie, to je realita s fotovoltickými panelmi.

Zdroj: PR článok Národný energetický projekt SK s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: fotovoltické panely fotovoltika šetrenie solárna energia úspora energie
Zdieľať článok