Zdroj: HYUNDAI

Zdokonaľte pre svoju rodinu váš svet. HYUNDAI vám s tým pomôže

20. 03. 2023 Zdieľať

Značka HYUNDAI vstupuje na slovenský a český trh v oblasti HVAC (vykurovanie, vetranie, chladenie) s cieľom zdokonaliť vaše bývanie – tak, aby váš svet bol menej nákladný, navyše viac odolný proti vonkajším nečistotám. To dosiahne vďaka ponuke vysokoúčinných tepelných čerpadiel a rekuperačných jednotiek.

TEPELNÉ ČERPADLÁ HYUNDAI

Aktuálne ekonomicky aj ekologicky najvýhodnejším riešením vykurovania domácností aj komerčných priestorov sú tepelné čerpadlá.

HYUNDAI heating|cooling|ventilation na zaistenie spomínaných výhod ponúka 3 základné varianty tepelných čerpadiel – split, split all-in-one, monoblok.

  • SPLIT – Hlavnou výhodou splitových tepelných čerpadiel (skladajúcich sa z vonkajšej a vnútornej jednotky) voči monoblokom je, že nevyžadujú riešenie ochrany proti zamrznutiu vody vo vonkajšej jednotke.
  • SPLIT ALL-IN-ONE – Nespornou výhodou týchto tepelných čerpadiel je, že vnútorná jednotka a nádrž na TÚV s príslušenstvom sú umiestnené v jednej skrini, čím sa šetrí miesto a jednotka pôsobí vizuálne príťažlivejšie.
  • MONOBLOK – Najväčšou výhodou monoblokov (skladajúcich sa iba z vonkajšej jednotky) je jednoduchšia a lacnejšia inštalácia, a to aj vďaka nevyžadovaniu asistencie chladiara pre prepojenie potrubia chladiva.
HYUNDAI-HPSI-4-16kW_JT_priesvitne

Vnútorná jednotka typu split (HPSI) Zdroj: HYUNDAI

HYUNDAI-HPSO-6kW_JT_priesvitne

Vonkajšia jednotka typu split (HPSO) Zdroj: HYUNDAI

Tepelné čerpadlá HYUNDAI fungujú na princípe vzduch-voda a sú vhodné na rezidenčné (novostavby aj rekonštrukcie) aj komerčné aplikácie. Tieto čerpadlá dokážu ekologicky a s vysokou účinnosťou transformovať energiu z okolitého vonkajšieho vzduchu na tepelnú energiu v podobe ohrevu teplej úžitkovej vody a vody pre ústredné vykurovanie s možnosťou výstupnej teploty vody až 65 °C. To všetko prispieva k bezproblémovému vykurovaniu vášho obydlia pri znížených nákladoch na vykurovanie a zaručení komfortu pre celú rodinu.

HYUNDAI ponúka tepelné čerpadlá v rôznych výkonových variantoch (splitové modely vo výkonoch 4 –16 kW a monobloky vo výkonoch 4 – 30 kW). Ďalšou dôležitou výhodou je, že tieto tepelné čerpadlá sú pre štandardné rezidenčné aplikácie dostupné v dostatočnom množstve skladom.

HYUNDA-HPSA-SPLIT-WT-4-16kW_JT_priesvitne

Vnútorná jednotka typu split all-in-one (HPSA) Zdroj: HYUNDAI

HYUNDAI-HPMO-6kW_JT_priesvitne

Jednotka (vonkajšia) typu monoblok (HPMO) Zdroj: HYUNDAI

Bližšie informácie o tepelných čerpadlách a ich výhodách nájdete TU.

REKUPERAČNÉ JEDNOTKY HYUNDAI

Úsporu nákladov na vykurovanie domácnosti však možno okrem tepelného čerpadla znateľne podporiť aj pomocou rekuperačnej jednotky, ktorá zaisťuje tiché a kontinuálne vetranie domácnosti pri súčasnej minimalizácii tepelných strát. Nielenže privádza čerstvý filtrovaný vzduch, ale tiež odvádza von znehodnotený vzduch a nežiaducu vlhkosť vytvorenú pri bežných domácich činnostiach. Tepelná energia z odpadového vzduchu je pomocou rekuperácie odovzdávaná prívodnému čerstvému vzduchu.

HYUNDAI vo svojom sortimente rekuperačných jednotiek v súčasnosti ponúka decentrálne nástenné jednotky. Hlavnou výhodou tohto typu rekuperačných jednotiek je to, že sú priestorovo nenáročné, vizuálne príťažlivé a ich inštalácia je jednoduchá.

Decentrálne nástenné rekuperačné jednotky HRS-WM 150 ponúkajú vysokú účinnosť rekuperácie tepla, sú vhodné v prípade miestností s plochou 20 – 45 m2 a vzhľadom na zabudovanú 4-stupňovú filtráciu sú skvelým riešením pre alergikov, ktorí sú tak chránení pred peľmi, alergénmi a inými škodlivými látkami.

HRS_WM_FRONT

Decentrálna nástenná rekuperačná jednotka (HRS-WM 150) Zdroj: HYUNDAI

Bližšie informácie o rekuperačných jednotkách a ich výhodách nájdete TU.

Nové informácie o sortimente priebežne sledujte na www.hyundai.eu.com.

LOGO-HYUNDAI-HCV

Zdroj: HYUNDAI

Nechajte HYUNDAI zdokonaliť Váš svet!

Zdroj: PR článok spoločnosti KLIMAVEX a.s.

Kategória: Energia
Tagy: rekuperácia rekuperačná jednotka tepelné čerpadlá vetranie s rekuperáciou vykurovanie domu
Zdieľať článok
Veľký prieskum o vykurovaní: Čím najčastejšie kúria slovenské domácnosti?ASB.sk

Veľký prieskum o vykurovaní: Čím najčastejšie kúria slovenské domácnosti?

Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?Urob si sám

Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?

6 dôležitých pravidiel pri kúrení drevom! Len, ak ich dodržiavate, kúrite účinne, ekologicky, a pritom najlacnejšieUrob si sám

6 dôležitých pravidiel pri kúrení drevom! Len, ak ich dodržiavate, kúrite účinne, ekologicky, a pritom najlacnejšie

Ján Palenčár: Čaká nás oveľa intenzívnejšie oživenie realitného trhu. Developeri sa na to pripravujúASB.sk

Ján Palenčár: Čaká nás oveľa intenzívnejšie oživenie realitného trhu. Developeri sa na to pripravujú