Tepelné čerpadlá značky Stiebel.
Zdroj: Stiebel Eltron

Zvažujete investíciu do tepelného čerpadla? Príďte sa poradiť s odborníkmi!

19. 03. 2024 Zdieľať

Tepelné čerpadlá sú v súčasnosti veľmi vyhľadávaným a vysoko efektívnym zdrojom vykurovania rodinných domov či komerčných priestorov. Zvyšujú komfort bývania aj úsporu nákladov a dá sa s nimi nielen kúriť, ale aj ohrievať voda či chladiť.

Ľudia siahajú po tepelných čerpadlách nielen kvôli cenám energií, ale aj pre neustále sa zvyšujúce environmentálne povedomie. Využívajú totiž takmer neobmedzený zdroj energie z okolitého prostredia, čím znižujú emisie oxidu uhličitého a ponúkajú energetickú nezávislosť od fosílnych palív. Energiu nahromadenú vo vzduchu, v zemi a vo vode menia na vykurovacie teplo a v letných mesiacoch vedia zabezpečiť aj príjemne chladenie a v kombinácii so zásobníkom teplej vody ohrev vody.

„Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré čerpá potrebnú vykurovaciu energiu pre nehnuteľnosť z okolitého prostredia, a teda zo vzduchu, zo zeme alebo z vody. Na sto percent vykurovacej energie dodávanej do budovy pritom spotrebuje iba 20 percent elektriny potrebnej na pohon kompresora tepelného čerpadla. Osemdesiat percent na vykurovanie a ohrev pitnej vody pochádza z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú k dispozícii prakticky zadarmo. Tepelné čerpadlo je preto nielen ekologické, ale aj veľmi úsporné zariadenie. V lete môže okrem toho prepravovať energiu opačným smerom, a tým pádom chladiť v rámci domácnosti. Tepelnému čerpadlu je zároveň možné pomocou fotovoltického systému znížiť prevádzkové náklady na minimum,“ hovorí Michal Choma, obchodno-technický zástupca spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia.

Zamestnanec Stiebel Eltron so šálkou v ruke.

So skúsenými expertmi od STIEBEL ELTRON si môžete nielen posedieť pri dobrej káve, ale aj získať veľa užitočných informácií a pozrieť si konkrétne zariadenia a inovatívne riešenia v ich reálnej prevádzke. Zdroj: Stiebel Eltron

O tom, pre aké budovy je ktoré tepelné čerpadlo vhodným riešením – a kedy sa vstupná investícia majiteľom vráti, sa môžete prísť poradiť s ním a ďalšími odborníkmi zo spoločnosti STIEBEL ELTRON Slovakia priamo do ich popradského showroomu v stredu 20. marca medzi 16. a 18. hodinou alebo v sobotu 23. marca 2024 od 14. do 16. hodiny.

Od apríla budú konzultácie prebiehať aj v novo otvorenom showroome v Bratislave.

So skúsenými expertmi si môžete nielen posedieť pri dobrej káve, ale aj získať od nich veľa užitočných informácií a pozrieť si konkrétne zariadenia a inovatívne riešenia v ich reálnej prevádzke. Každý, kto si v rámci osobnej konzultácie vytvorí nezáväznú objednávku, získa 20-percentnú zľavu na objednané zariadenia (s výnimkou ponuky akčných setov s tepelným čerpadlom).

Spoločnosť STIEBEL ELTRON Slovakia oslavuje tento rok 20. výročie svojho pôsobenia v Poprade, kde patrí k najväčším zamestnávateľom. Špecializuje sa na výrobu zásobníkových ohrievačov vody, tepelných čerpadiel na ohrev úžitkovej vody a tepelných čerpadiel na ohrev vody, vykurovanie a chladenie. Okrem toho vyrába komponenty a zostavy pre materský závod skupiny v Holzmindene či smaltované kotlíky pre fabriku v Eschwege. Primárnym trhom pre firmu a jej zariadenia s vysokou energetickou účinnosťou naďalej zostáva Nemecko, kde má na vývoj predaja tepelných čerpadiel vplyv aj politika presadzovania zelených technológií.

Zdroj: PR článok STIEBEL ELTRON Slovakia, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: tepelné čerpadlá úspora energie zelená energia
Zdieľať článok
Sviatky pokoja či odpadu a mrhania energiami? 8 tipov pre ekologickejšie VianoceASB.sk

Sviatky pokoja či odpadu a mrhania energiami? 8 tipov pre ekologickejšie Vianoce

Zákaz kotlov na fosílne palivá aj povinné solárne zariadenia? Nová smernica vyvolala diskusiuASB.sk

Zákaz kotlov na fosílne palivá aj povinné solárne zariadenia? Nová smernica vyvolala diskusiu

Chcete ušetriť energiu? Pomôže vám tepelnoizolačná omietkaDom z tehly

Chcete ušetriť energiu? Pomôže vám tepelnoizolačná omietka

Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?Urob si sám

Naozaj sa oplatí investovať do obnoviteľných zdrojov energie?