GrapaTEC na veľtrhu tieniacej techniky v Stuttgarte

30. 03. 2012 Zdieľať

V dňoch 28. 2. – 3. 3. sa v nemeckom Stuttgarte konal medzinárodný veľtrh tieniacej techniky R + T 2012. Podujatia, ktoré sa koná raz za tri roky, sa zúčastňujú všetci poprední svetoví výrobcovia tieniacej techniky. Na podujatí nechýbali ani Slováci. Spoločnosť Grapa Media, s. r. o., predstavila prostredníctvom svojho predajcu systém ovládania naklápania interiérových žalúzií s guľôčkovou retiazkou – GrapaTEC.

— Advertorial spoločnosti Grapa Media s.r.o. —

O tom, aké výhody GrapaTEC prináša, sme sa rozprávali s Ing. Martinom Grančičom, obchodným riaditeľom spoločnosti Grapa Media, s. r. o.

Dnes sú na trhu dostupné rôzne systémy ovládania žalúzií, v čom je systém GrapaTEC iný?
Dnes nie je problém ponúknuť zákazníkovi intregrovaný systém ovládania tienenia. Otázkou je, za akú cenu ho získa a či ho už má zapracovaný v projektovej dokumentácii, alebo bude nútený robiť úpravy v rozostavanom objekte. My prinášame zákazníkovi produkt, ktorý je cenovo dostupný a jednoducho sa inštaluje. Bez nutnosti ťahania káblový rozvodov, iných stavebných úprav, alebo dokonca nutnosti výmeny žalúzií.

Takže systém GrapaTEC je vhodný iba pre novostavby?
Nie, existuje predsa veľká skupina ľudí, ktorá kupuje byt, či dokončený dom a požiadavku na automatické ovládanie žalúzií rieši dodatočne. Veľkou výhodou je, že GrapaTEC je použiteľný na nové aj už osadené žalúzie s guľôčkovou retriazkou. Okrem toho zákazník si ho môže dokupovať postupne, podľa svojich možností a preferencií. GrapaTEC je dostupný v rôznych farbách, podľa požiadaviek zákazníka.


GrapaTEC na veľtrhu tieniacej techniky v Stuttgarte

1086678
Grapa Media s.r.o.

Ako systém GrapaTEC funguje?
GrapaTEC naklápa lamely interiérových žalúzií s guľôčkovou retiazkou. Systém sa skladá z okennej jednotky napájanej batériami AA a diaľkového ovládača. Okenná jednotka sa nalepí na okenný rám špeciálnou páskou 3M. Ručné ovládanie retiazky je nahradené pohybom úchytov na okennej jednotke, v ktorých je zacvaknutá retiazka. Žalúzie môžete ovládať manuálne, pomocou diaľkového ovládania, alebo automaticky, pomocou časového spínača, a/alebo senzoru svetla.

Znamená to, že okennú jednotku si môžem naprogamovať a žalúzie sa budú otvárať a zatvárať automaticky v nastavenom čase?
Áno. Okrem naklápania žalúzií pomocou diaľkového ovládania môžete každé okno naprogamovať a otvorenie, zatvorenie, prípadne nastavenie medzipolohy žalúzií bude prebiehať automaticky v nastavenom čase. Je to výhodné hlavne pre izby, ako je spálňa. Už nemusíte ráno a večer pri každom okne otvárať/zatvárať žalúzie. Program je možné nastaviť pre každý deň v týždni, takže cez víkend sa žalúzie môžu otvoriť neskôr, ako cez pracovné dni.


GrapaTEC na veľtrhu tieniacej techniky v Stuttgarte

1084675
Grapa Media s.r.o.

Hovoríte o naklápaní žalúzií. Znamená to, že GrapaTEC žalúzie nevyťahuje, ale len naklápa?
Pri našom prieskume sme zistili, že viac ako 80 % majiteľov interiérových horizontálnych žalúzií ich denne len naklápa a nevyťahuje. Pre túto skupinu užívateľov vyrábame GrapaTEC. Ak chcete žalúzie vytiahnuť, postup je rovnaký ako pri iných žalúziách s guľôčkovou retiazkou. Žalúziu vytiahnete a retiazku zaaretujete zacvaknutím do úchytu na okennej jednotke. Ak ste zvyknutí mať žalúzie mierne povytiahnuté, napríklad pre kvety na parapete, žiadny problém. GrapaTEC ovláda naklápanie aj povytiahnutých žalúzií.

Pre koho je systém GrapaTEC určený?
GrapaTEC je určený pre zákazníkov, ktorí hľadajú komfort pri ovládaní žalúzií, alebo potrebujú ovládať žalúzie na ťažko dostupných oknách – či sú to okná na schodisku, alebo okná, pod ktorými je sedačka, skrinka či komoda.

Ďakujeme za rozhovor.

www.grapatec.com

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Zdieľať článok