Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

13. 09. 2010 Zdieľať

Neviete ako správne udržovať podlahy čisté? Už vás nebaví žmýkať handru vo vedre a hľadáte jednoduchý spôsob čistenia podláh? S modernými čističmi ide práca od ruky!

— Advertorial —

Údržba drevených podláh: dôležité pravidlá


Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

283166
Bona

Starostlivosť o drevenú podlahu a jej údržba nie sú také jednoduché, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. Je dôležité vyvarovať sa nadmerného použitia vody pri upratovaní a dbať na správny výber utierky z mikrovlákien, ktorá povrch ochráni a zabráni predčasnému opotrebeniu.
Prirodzený rast a štruktúra dreva dodávajú dreveným podlahám ich zvláštny ráz. Vďaka lakovaniu v troch vrstvách sú chránené proti vniknutiu nečistôt a tekutín. Čistenie i údržba parkiet je preto jednoduchá a nevyžaduje väčšiu námahu. Nesmiete však zabudnúť dodržiavať dôležité pravidlá: nepoužívajte oceľové drôtenky, agresívne rozpúšťadlá a silné alkalické prípravky, ktoré by mohli lakový film poškodiť.
Ak chcete predísť škrabancom na podlahe a zachovať tak dlhú životnosť podláh, umiestnite kvalitné podložky pred vchodom do miestnosti a na nohy nábytku dajte plstenéi podložky. Ak hrubšie nečistoty (kamienky, piesok, prach) najskôr odstránite vysávačom a následne podlahu ošetríte vhodným typom mikrovláknovej utierky, bude čistenie efektívne a zároveň šetrné k podlahe.


Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

283289

Mikrovlákno – je alebo nie je hrozbou pre podlahu?

Istý rakúsky časopis nedávno zverejnil tvrdenie, že utierky/čističe z mikrovlákien poškodzujú povrch drevených podláh a z povrchu môžu dokonca odstrániť určité množstvo materiálu. Nie však všetky utierky sú pre nás hrozbou. Mikrovlákno je syntetické, umelé textilné vlákno. Najbežnejšie typy mikrovlákien sa vyrábajú z polyesteru, polyamidu alebo z ich kombinácie. Mikrovlákno sa používa na výrobu tkaných, netkaných a pletených materiálov, ktoré môžu mať veľmi odlišné vlastnosti (mäkkosť, životnosť, absorbciu.).
Bona čistič/utierka je vyrobená z kombinácie polyesterových a polyamidových vlákien. Tieto materiály nemajú schopnosť poškriabať alebo poškodiť lakovanú podlahu. Ak sa hrubé nečistoty dôkladne odstránia, tak následné vytieranie podlahy pomocou Bona čistiacej utierky z mikrovlákien (Bona Pad modrý) je zaručene bezpečné, účinné a žiadnym spôsobom nepoškodí jej povrch.
Nezabudnite však po každom čistení utierku vypláchnuť vo vode a občas vyprať na 60°C bez pridania aviváže alebo škrobu.


Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

283168

Čističe na podlahy
 
Bona Spray Mop je modernou revolučnou novinkou v oblasti čistenia podláh – je vhodný pre drevené, laminátové a korkové podlahy.
Bona Spray Mop je čistiaci mop s integrovaným čistiacim prostriedkom v rozprašovači. Je určený pre moderné ženy v domácnostiach, ktoré nechcú strácať čas nepríjemným upratovaním. K čisteniu nepotrebujete vodu, ani vedro. Prostriedok sa nerozpúšťa vo vode. Stačí len nastriekať a zotrieť.
Rozdiel medzi obyčajnými čističmi a Bona Spray Mopom je v tom, že s bežnými čističmi strávite čas nad chystaním vedra, stáčaním vody a pri opakovanom žmýkaní handry nanášate na podlahu špinavý roztok, ktorý už podlahu nečistí. Iba usadenú špinu roztierate po podlahe. Pri čistení podláh bežnými čističmi sa používa príliš veľké množstvo vody, ktorá drevenej podlahe škodí. Podlaha môže postupom času napučať a urýchli sa proces jej starnutia (poškodenia).
Bona Spray Mop je unikátny prostriedok, ktorý len vytiahnete zo skrine, nasprejujete na podlahu a upratujete. Pracujete vo vzpriamenom postoji a mop dosiahne aj do menej prístupných priestorov, a to vďaka otáčacej hlave. Na čistenie nepotrebujete vodu. Čistič v Bona Spray Mope si dávkujete podľa vlastnej potreby na suchú Bona utierku (tzv. Bona Pad modrý) a podlaha netrpí. Bona utierka na Spray Mope „uzamkne“ špinu dovnútra a už neroztiera usadenú špinu na podlahu.  


Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

283169

Bona Čistič na parkety – vhodný pre voskované, olejové, lakované drevené podlahy

I DREVENÁ PODLAHA MÔŽE STARNÚŤ DO KRÁSY, a to vďaka unikátnemu čistiacemu systému – kompletnému radu výrobkov starostlivosť o podlahy pre voskované, olejové, lakované drevené podlahy v domácnostiach. Pomocou tohoto systému môžete jednoducho udržiavať vaše drevené podlahy krásne a bezpečné.
Bona – čistiaci rad na drevené podlahy zahrňuje Bona Čistič na parkety v rozprašovači, Bona Mop a Bona utierku (Bona Pad modrý).
 
Bona Čistič na parkety rýchlo vyčistí tuhé šmuhy a škvrny bez poškodenia laku alebo bez zanechania stôp po čistení. Prípravok sa na podlahu aplikuje rozprašovačom a stiera sa modrou utierkou (Bona Pad modrý) na mope.
 
Bona Osviežovač drevených podláh je pomôcka na vodnej báze, založená na polyuretánovej technológii pre údržbu všetkých nevoskovaných, lakovaných podláh, ktoré vyzerajú mdlé, poškrabané alebo vykazujú známky opotrebovania. Prípravok obnovuje krásu drevených podláh a staré podlahy vyzerajú znovu ako nové. Na podlahu sa nanáša béžovou utierkou (Bona Pad béžový) na mope.


Jednoduché upratovanie všetkých typov podláh

283170

Bona Čistič na podlahy – vhodný pre tvrdé typy podláh: laminátové podlahy, PVC, keramickú dlažbu

Vzhľadom na to, že v modernej architektúre sa na podlahách interiérov často kombinujú rôzne materiály, rastie, pochopiteľne, potreba účinných prostriedkov, ktoré by všetky materiály dokázali kvalitne ošetriť. Preto Bona ponúka aj unikátny systém čistiacich prostriedkov pre tvrdé povrchy.
Bona Čistiaci rad pre tvrdé povrchy obsahuje Bona Čistič na podlahy v rozprašovači, Bona Mop a Bona utierku (Bona Pad modrý).

Bona Čistič na podlahy odstraňuje škvrny a všetky nečistoty, nezanecháva nepríjemné stopy, osviežuje farebnosť a pod. Nanášame na modrú utierku (Pad) a stierame mopom. Voda pri tom nie je potrebná. Prípravok je netoxický, pH neutrálny a šetrný k životnému prostrediu.
 
Bona Osviežovač podláh je určený na ošetrenie všetkých typov podláh, ktoré majú mdlú farebnosť, sú poškodené a vykazujú známky opotrebovania. Oživujú vzhľad podlahy. Nanáša sa béžovou utierkou.

Naše výrobky nie sú toxické, a tak máte istotu, že používate to najlepšie pre svoju podlahu aj pre svoju rodinu a chránite životné prostredie. 
Naše čistiace prostriedky si môžete zakúpiť u našich predajných partnerov na http://www.bona.com/cs/cz-sk/bona-prodejci/ aj po jednotlivých kusoch.

BONA CR
Sokolovská 100/94
186 00 Praha 8
tel. SK: +421 265 457 161
tel. ČR: +420 236 080 211
www.bona.com
bonasr@bona.com

Kategória: Podlaha, dlažba Stavba a rekonštrukcia
Tagy: bona
Zdieľať článok